Pokaz sprzętu strażackiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce

W dniu 6 grudnia 2021r. w Szkole Podstawowej nr 1 in. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce na świetlicy szkolnej odbyła się prezentacja podstawowego sprzętu strażackiego będącego na wyposażeniu naszej jednostki OSP, wykorzystywanego podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. Przy okazji wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy 998 lub 112 i dowiedziały się w jakich sytuacjach powinny go używać, oraz o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej o niebezpieczeństwie. W ramach prowadzonej prezentacji poruszono również tematy związane z bezpieczeństwem. Na zakończenie spotkania, każde z dzieci mogło przymierzyć hełm strażacki.