Get Adobe Flash player

Archiwum : the ‘Bez kategorii’ Category

Pamiętamy o zmarłych Strażakach

W dniu 11 listopada w godzinach popołudniowych delegacja naszej OSP wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział we Mszy w intencji zmarłych Strażaków, która w tym roku odbyła się w kościele parafialnym w Łysych. Mszę Świętą celebrowali Ks. proboszcz Józef Kacperski – jednocześnie Prezes OSP w Kuninie – i miejscowy proboszcz Ks. kan. mgr Stanisław Borkowski.

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć. Aby obejrzeć je na pełnym ekranie, trzeba wcisnąć „FS”. Aby później wrócić do zwykłego przeglądania strony, należy wcisnąć na klawiaturze „Esc”.

[flagallery gid=2 name=”Galeria”]

Procesja Bożego Ciała

Tradycyjnie jak co roku, strażacy z naszej OSP przygotowali ołtarz na Święto Bożego Ciała, oraz wzięli udział w procesji. W procesjach wzięła udział także Orkiestra Dęta OSP Ostrołęka. W tym roku uroczystość przypadła 3 czerwca

Wypompowywanie

osp-oka

Po obfitych opadach deszczu sekcja nasza wypompowywała wodę z zalanych piwnic, między innymi z zalanej szatni Szkoły Podstawowej nr 3, domów prywatnych na ulicach Padlewskiego, Pomian, Wiejskiej, oraz  z zalanej ulicy Wiejskiej w Ostrołęce.

Doskonalenie nurkowania

Strażacy naszej jednostki systematycznie doskonalą swoje umiejętności uczestnicząc w ćwiczeniach. Tym razem sekcja nurkowa ćwiczyła pod czujnym okiem instruktora dh Ireneusza Lewaśkiewicza, oraz Naczelnika dh Jarosława Kamińskiego na Jeziorze Leleskim.

Czuwanie przy Grobie Pańskim

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce tradycyjnie czuwali przy Grobie Pańskim, a także uczestniczyli w Mszy Rezurekcyjnej i procesji w ostrołęckich Kościołach: pw. Św. Antoniego Padewskiego, pw. Św. Franciszka z Asyżu i pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny (farnym). Natomiast w Kościele pw. Zbawiciela Świata wystąpiła orkiestra naszej OSP.

Odśnieżanie

Ekipa Odśnieżająca

Ekipa Odśnieżająca

Po obfitych opadach śniegu na początku stycznia sekcja bojowa usuwała w dniach od 11 do 19 stycznia zalegający śnieg z dachów Urzędu Miasta, Hali Sportowej im. Arkadiusza Gołasia oraz ostrołęckich szkół i przedszkoli.

I Ostrołęcki Zlot Motocyklowy

Rozcięty przez OSP samochód polonez

Rozcięty przez OSP samochód polonez

W sobotę 9 maja odbył się Pierwszy Ostrołęcki Zlot Motocyklowy, na który gościnnie zaproszona została nasza OSP. Po pokazie motocykli nasi strażacy dokonali pokazowego otwierania drzwi oraz odcinania dachu samochodu osobowego marki polonez.

Zaproszenie na Walne Zebranie Sprawozdawcze

zaproszenie120309

Choinka dla dzieci Strażaków

A co to za pan z brodą?

A co to za pan z brodą?

W dniu 14 lutego Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce zorganizował „Choinkę” dla dzieci strażaków OSP. W Zabawie Choinkowej wzięło udział kilkadziesiąt szkrabów, które wraz z rodzicami i Świętym Mikołajem tańcowały do melodii granych przez orkiestrę. Od pana z brodą dzieci otrzymały także po paczce ze smakołykami 🙂

kurier Irlandia