Get Adobe Flash player

Archiwum : the ‘Interwencje’ Category

Neutralizacja plamy oleju na rondzie im. Zofii Niedziałkowskiej

logo osp

W dniu dzisiejszym tj. 5 lutego 2019r. około godz. 9.47 zadysponowano zastęp OSP Ostrołęka do neutralizacji plamy oleju na rondzie im. Zofii  Niedziałkowskiej. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że na jednym z pasów ruchu na długości ok. 10 metrów ciągnie się rozjeżdżona plama oleju. Działania zastępu polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia i neutralizacji plamy oleju przy użyciu sorbentu. W działaniach brał udział: 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Zwisający konar nad chodnikiem ul. Korczaka

Korczaka_03

W dniu 31.01.2019r. po godz. 10.00 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Korczaka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zwisający konar drzewa nad chodnikiem na wysokości ok 12m. Po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że drzewo jest całe uschnięte, a w dolnej jego części znajduje się duże pęknięcie, co starzało realne zagrożenie przewrócenia się na ulicę oraz znajdującą się w pobliżu stację transformatorową, koniecznie okazało się jego ścięcie. Z uwagi na występujące zagrożenie do akcji zadysponowano drabinę mechaniczną SD-37 z JRG PSP Ostrołęka. Działania PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie sukcesywnym odcinaniu kawałków drzewa  przy pomocy piły spalinowej, aż do samej jego podstawy i ułożeniu ich w bezpiecznym miejscu. W działaniach brały udział: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka i 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Usuwanie gniazd wron i kawek przy alejkach w Parku Miejskim ul. Parkowa

PARK_05

Ze względu na liczne skargi w okresie wiosenno-letnim przez mieszkańców miasta Ostrołęka w związku licznymi zanieczyszczeniami alejek, ławek, placów zabaw itp. powodowanymi przez ptaki, na wniosek Urzędu Miasta w dniach 29 -30 stycznia 2019r. strażacy z naszej jednostki OSP, wspólnie ze strażakami PSP w Ostrołęce, przy użyciu drabiny mechanicznej SD-37 przeprowadzili akcję usuwania  gniazd wron i kawek z gałęzi drzew znajdujących się bezpośrednio nad głównymi alejkami w Parku miejskim przy ul. Parkowej. W działaniach brały udział: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka i 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Zwisający konar nad chodnikiem ul. Koszarowa

Zwisający konar ul. Koszarowa

W dniu 18.01.2019r. o godz. 14.10 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Koszarowej. Po przybyciu na miejsce zastano zwisający konar drzewa nad chodnikiem na wysokości ok 10m. Przeprowadzone rozpoznanie potwierdziło istnienie zagrożenia. Z uwagi na miejsce nadłamania konaru do akcji zadysponowano drabinę mechaniczną SD-37 z JRG PSP Ostrołęka. Działania PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odcięciu złamanego konara przy pomocy piły spalinowej. W działaniach brały udział: 1 zastępy JRG PSP Ostrołęka i 1 zastępy OSP Ostrołęka.

Odśnieżanie dachów i usuwanie zwisających sopli

GM.NR_3

Po obfitych opadach śniegu na początku stycznia br. w dniach 10 i 11 stycznia 2019r. nasza  jednostka odnotowała 3 wyjazdy gospodarcze na prośbę CZK do usunięcia zalegającej zbyt dużej warstwy śniegu i zwisających sopli lodu z dachów budynków użyteczności publicznej w tym min. hali sportowej gimnazjum nr 3 im. Adama Mickiewicza ul. Skowrońskiego, Parku Wodnego „Aquarium” ul. Witosa oraz  hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia ul. Traugutta. Po zabezpieczeniu terenu  śnieg i sople lodu z dachu w/w budynkach zostały usunięte. W działaniach brały udział: 3 zastępy OSP Ostrołęka.

Zwisający konar nad chodnikiem ul. Olimpijska

Zwisający konar ul. Olimpijska

W dniu 31.12.2018r. po godz. 12.00 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Olimpijskiej. Po przybyciu na miejsce zastano zwisający konar drzewa nad chodnikiem na wysokości ok 10m. Przeprowadzone rozpoznanie potwierdziło istnienie zagrożenia. Z uwagi na miejsce nadłamania konaru do akcji zadysponowano drabinę mechaniczną SD-37 z JRG PSP Ostrołęka. Działania PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odcięciu złamanego konara przy pomocy piły spalinowej. W działaniach brały udział: 1 zastępy JRG PSP Ostrołęka i 1 zastępy OSP Ostrołęka.

Niewybuch przy ul. Traugutta – DK61

Niewybuch_ Traugutta_01

W dniu 3 grudnia 2018r. w godzinach porannych podczas prac remontowych ścieżki rowerowej  przy ul. Traugutta przez pracującą koparkę wykonującą prace ziemne, został wykopany przedmiot przypominający kształtem pocisk moździerzowy. Na miejsce została wezwana policja, która to zabezpieczyła nieznany przedmiot. Powiadomiony został patrol saperki o znalezisku. Po przybyciu na miejsce patrolu saperskiego, stwierdzono że jest to najprawdopodobniej niewybuch pochodzący z II wojny światowej o kalibrze 86mm. Po przeprowadzonej identyfikacji znaleziska zarządzono blokadę ulic: Witosa, Traugutta, 22 lipca, Ciasna, Pionierów, Czeczotka, Parkowa, Podchorążych. O godz. 13.44 został zadysponowany przez MSK KM PSP w Ostrołęce, jeden zastęp OSP Ostrołęka do zabezpieczenia drogi krajowej nr 61 na ul. Traugutta. Na czas prowadzonej akcji podjęcia niewybuchu przez saperów, ruch kołowy został całkowicie wstrzymany na wszystkich ulicach w pobliżu miejsca zdarzenia. Następnie niewybuch został załadowany na ciężarówkę wojskową i przy eskorcie policji, kolumna wojskowa  została odeskortowana po za granice naszego miasta w kierunku poligonu, na którym to zostanie zdetonowane znalezisko. W działaniach brały udział: 1 zastępy JRG PSP Ostrołęka, 1 zastępy OSP Ostrołęka, Policja i Straż Miejska.

Substancja ropopochodna na rzece Narew

Plama oleju_Narew

W dniu 3 grudnia 2018r. o godz. 10.12 zostały zadysponowane 2 zastępy OSP Ostrołęka wraz z łodzią do pomocy PSP w usuwaniu substancji ropopochodnej na rzece Narew w pobliżu Elektrowni B. Podczas prowadzonych działań, została postawiona zapora sorpcyjna na rzece w postaci rękawa, który to ograniczał dalsze rozprzestrzenianie się substancji ropopochodnej unoszącej się na powierzchni. Do wycieku doszło najprawdopodobniej podczas awarii jednej z maszyn na terenie zakładu produkcyjnego. W działaniach uczestniczyło pięć zastępów JRG PSP Ostrołęka wraz z łodzią oraz dwa zastępy OSP Ostrołęka wraz z łodzią.

Plama oleju ul. Goworowska

Plama oleju _goworowska_01W dniu 01.12.2018r. o godz. 18.38 nasza jednostka została zadysponowana przez MSK PSP JRG Ostrołęka do usuwania plamy oleju napędowego na ul. Goworowskiej. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju napędowego na jezdni, która to ciągnęła się przez kilkaset metrów od ul. Poznańskiej przez rondo im. płk. Ryszarda Kuklińskiego, aż do skrzyżowania ulic: ulicy Żebrowskiego z ul. Pomian. Działania ratowników OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka – GLM8/8.

Kolizja dwóch samochodów osobowych na ul. Goworowskiej

Kolizja_5

W dniu 26 października 2018r. o godz. 18.16 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka do kolizji drogowej na ul. Goworowską. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych.  Kierujący wraz z pasażerami znajdowali się już poza autami, na szczęście nikomu nic się nie stało. Działania ratowników OSP polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych, odłączeniu akumulatorów, usunięciu pojazdów na pobocze drogi oraz uprzątnięciu pozostałych elementów z jezdni rozbitych pojazdów. W działaniach uczestniczył: 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM-8/8 oraz WRD Policja.

kurier Irlandia