Get Adobe Flash player

Archiwum : the ‘Interwencje’ Category

ALARM [1/2020] Substancja ropopochodna na rzece Narew

23.01.2020_04

W dniu 23 stycznia 2020r. o godz. 8.49 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka wraz z łodzią motorowodną do pomocy PSP w usuwaniu substancji ropopochodnej na rzece Narew. Podczas prowadzonych działań, została postawiona zapora sorpcyjna na rzece w postaci rękawa, który to ograniczał dalsze rozprzestrzenianie się substancji ropopochodnej unoszącej się na powierzchni. Do wycieku doszło najprawdopodobniej podczas naprawy konserwacyjnej z jednej z maszyn na terenie zakładu produkcyjnego. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP Ostrołęka, 1 zastęp ZSP, 1 zastęp OSP Dzbenin wraz z łodzią i 1 zastęp OSP Ostrołęka wraz z łodzią.

Rozsypane arkusze styropianu na ul. Warszawskiej

19.12.2019_01

W dniu 19 grudnia 2019r. o godz. 19.08 nasza jednostka odnotowała wyjazd gospodarczy na prośbę CZK do usuwania rozsypanych arkuszy styropianu na ul. Warszawskiej na odcinku ok. 200m. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uprzątnięciu z jezdni połamanych oraz pokruszonych kawałków styropianu. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy OSP Ostrołęka i Straż Miejska.

Ostrołęka. Niewybuch przy ul. Magazynowej

10.12.2019_06

W dniu 10 grudnia 2019r w godzinach przedpołudniowych podczas prowadzonych prac ziemnych został odkopany przedmiot przypominający kształtem pocisk. Na miejsce została wezwana policja, która to zabezpieczyła nieznany przedmiot. Powiadomiony został również patrol saperki o znalezisku. Po godz. 12.33 został zadysponowany przez MSK KM PSP w Ostrołęce, jeden zastęp OSP Ostrołęka do pomocy przy ewakuacji mieszkańców z zagrożonego terenu miasta. Po przybyciu na miejsce patrolu saperskiego, stwierdzono że są to najprawdopodobniej niewybuchy pochodzące z II Wojny Światowej min.: 5 pocisków moździerzowych kalibru 76mm i 1 mina przeciwpiechotna. Po przeprowadzonej identyfikacji zarządzono ewakuację mieszkańców z pobliskich budynków mieszkalnych, sklepów itp. Ze strefy zagrożenia w promieniu 800m od odkrytych niewybuchów, ewakuowano łącznie ok. 1000 osób. Niewybuchy zostały załadowane na samochód wojskowy i przy eskorcie policji, kolumna wojskowa  została odeskortowana po za granice naszego miasta w kierunku poligonu, na którym to zostanie zdetonowane znalezisko. Przed godz. 16.00 odblokowane zostały ulice, a mieszańcy mogli swobodnie wrócić do swoich domów, mieszkań. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP Ostrołęka, 1 zastęp OSP Borawe 1 zastęp OSP Ostrołęka, Straż Miejska, Policja i Patrol Saperski

Strażacy OSP przy rozbiórce mostu tymczasowego na rzece Narew

14.11.2019_03

W ramach prowadzonej rozbiórki mostu tymczasowego na rzece Narew przez żołnierzy z 2 pułku Inżynieryjnego z Wrocławia od dnia 23.10.2019r. strażacy z naszej jednostki sekcji ratownictwa wodno-nurkowego prowadzą zabezpieczenie wodne. Prace rozbiórkowe mostu mają potrwać ok. 6 tygodni.

Kolizja dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Dobrzańskiego z ul. 11 Listopada

31.10.2019_01

W dniu 31 października 2019. o godz. 18.40 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na skrzyżowaniu ulic Dobrzańskiego i 11 Listopada. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju powstałą w wyniku kolizji dwóch  samochodów osobowych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu pozostałych elementów z jezdni rozbitych pojazdów oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu i neutralizatora

Substancja ropopochodna na rzece Narew

19.10.2019_07

W dniu 19 października 2019r. o godz. 7.41 zostały zadysponowane 1 zastęp OSP Ostrołęka wraz z łodzią do pomocy PSP w usuwaniu substancji ropopochodnej na rzece Narew w pobliżu Elektrowni B. Podczas prowadzonych działań, została postawiona zapora sorpcyjna na rzece w postaci rękawa, który to ograniczał dalsze rozprzestrzenianie się substancji ropopochodnej unoszącej się na powierzchni. Do wycieku doszło najprawdopodobniej podczas awarii jednej z maszyn na terenie zakładu produkcyjnego.

Zwisające uschnięte konary drzew nad chodnikiem ul. Targowa

14.10.2019_07

Ze względu na liczne skargi ze strony mieszkańców miasta Ostrołęka ws. spadających gałęzi oraz  konarów drzew z uschniętej topoli rosnącej tuż przy ul. Targowej, co stwarzało realne zagrożenie dla osób postronnych, w dniu 14 października 2019r. na wniosek Urzędu Miasta, strażacy z naszej jednostki OSP, wspólnie ze strażakami PSP w Ostrołęce, przy użyciu drabiny mechanicznej SD-37 przeprowadzili akcję przycięcia konarów uschniętego drzewa. Działania PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie sukcesywnym odcinaniu kawałków drzewa przy pomocy piły spalinowej do drewna, a następnie ułożeniu ich w bezpiecznym miejscu. W działaniach brały udział: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka i 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Usuwanie plamy oleju rondo 5 Pułku Ułanów Zasławskich – I AWP – DK61

12.09.2019_01

W dniu 12 września 2019r.  ok  godz. 17.39 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka   do zdarzenia na rondzie 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Wojciechowicach – Ostrołęka – DK61.  Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju o szerokości ok. 1 metra i długości ok. 80 metrów, która zalała jeden pas ruchu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora. W działaniach uczestniczyły: 1 zastęp OSP Ostrołęka oraz Straż Miejska.

Kolizja trzech samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Inwalidów Wojennych i Prądzyńskiego – usuwanie plamy oleju i elementów z jezdni z rozbitych pojazdów

09.09.2019_01

W dniu 9 września 2019. o godz. 19.43 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na skrzyżowaniu ulic Inwalidów Wojennych i Prądzyńskiego. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju powstałą w wyniku kolizji trzech samochodów osobowych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu pozostałych elementów z jezdni rozbitych pojazdów oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu i neutralizatora

Usuwanie gniazda szerszeni w budynku wielorodzinnym przy ul. Dywizjonu 303

06.09.2019

W dniu 6 sierpnia br. po godz. 20.00 MSK zadysponowało naszą jednostkę do usunięcia gniazda szerszeni w budynku wielorodzinnym przy ul. Dywizjonu 303. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, zastaliśmy wydobywające się owady spod obróbki blacharskiej dolnej części balkonowej na wysokości ok. 7m, co stanowiło realne zagrożenie dla lokatorów danego mieszkania. Szerszenie zagnieździły się w miejscu trudno dostępnym, pod fartuchem  dolnej części balkonowej, a elewacją budynku. W celu pełnej lokalizacji gniazda została rozstawiona drabina ratownicza trójprzęsłowa. Następnie strażacy zabezpieczeni w kombinezony do zwalczania owadów błonkoskrzydłych usunęli gniazdo szerszeni, a miejsce po usunięciu gniazda, zostało oczyszczone i spryskane środkami chemicznymi. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

kurier Irlandia