Get Adobe Flash player

Archiwum : the ‘Interwencje’ Category

ALARM[/2020] Usuwanie plamy oleju na ul. Padlewskiego ms. Ostrołęka

21.10.2020_02

W dniu 21 października 2020r. po godz. 8.00 została zadysponowany 1 zastęp przez MSK KM PSP Ostrołęka do pomocy PSP w usuwaniu plam oleju na ul. Pileckiego. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, zastano plamy oleju w kilku miejscach na odcinku kilkudziesięciu metrów na ul. Padlewskiego, od rozwidlenia dróg przy pomniku w kierunku ul. Gwiezdnej i Zagórnej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora sintan. W działaniach uczestniczyły: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka, 1 zastęp OSP Ostrołęka oraz 1 zastęp OSP Lelis.

ALARM[/2020] Poszukiwania zaginionej 20-latki na terenie miasta Ostrołęka

18.10.2020_07W dniu 18 października 2020r. o godz. 08.54  zostały zadysponowane 2 zastępy OSP Ostrołęka przez MSK JRG PSP Ostrołęka  do pomocy w poszukiwaniu zaginionej kobiety na terenie miasta Ostrołęka. Zachodziła obawa, że zaginiona osoba najprawdopodobniej chce popełnić samobójstwo. W wyniku prowadzonych działań poszukiwawczych 20-latka została odnaleziona przez Policję po kilkudziesięciu minutach, po czym została następnie przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. W działaniach uczestniczyły: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka, 2 zastępy OSP Ostrołęka, 1 zastęp OSP Rzekuń, 1 zastęp OSP Troszyn, 1 zastęp OSP Dobrołęka oraz Policja.

[ALARM /2020] Usuwanie skutków nawałnicy w Ostrołęce

05.10.2020_01

W związku z silnym wiatrem i gwałtownymi burzami, jakie przeszły nad miastem Ostrołęka w dniu 04.10.2020r. nasza jednostka w dniach od 5 do 6 października 2020r. wielokrotnie była dysponowana do usuwania jej skutków na terenie miasta Ostrołęka. Podczas prowadzonych działań usuwano powalone drzewa i połamane gałęzie drzew zwisające nad ulicami i chodnikami, które to stwarzały zagrożenie. Usuwanie skutków nawałnicy każdego dnia trwało do późnych godzin popołudniowych. Łącznie strażacy z naszej jednostki interweniowali 11 razy.

ALARM [/2020] Usuwanie skutków gwałtownej burzy z deszczem i silnym wiatrem w Ostrołęce

04.10.2020_01

W dniu 4 października 2020r. o godz. 15.51  zadysponowano 2 zastępy OSP Ostrołęka do działań na terenie miasta Ostrołęka, mających na celu usuwaniu skutków gwałtownej burzy z deszczem i silnym wiatrem, która to przeszła w godzinach popołudniowych przez miasto Ostrołęka. Działania ratowników polegały na usuwaniu powalonych drzew na ulicach i budynkach. Łącznie nasza jednostka w danym dniu odnotowała 5 interwencji.

ALARM [/2020] Usuwanie gniazda os. ul. Obozowa – most im. Gen. Antoniego Madalińskiego

02.10.2020_03

W dniu 2 października 2020r. podczas prowadzonych prac porządkowych związanych z wycinką krzewów rosnących w pasie wału przeciwpowodziowego przy ul. Obozowej obok mostu drogowego im. Gen. Antoniego Madalińskiego, pracownicy MZOS-TilT natknęli się na gniazdo os znajdujące się pod spróchniałą karpą. Wydobywające się owady spod karpy stwarzały realne zagrożenie dla pracowników i ograniczały w znacznym stopniu dalsze prowadzenie przez nich prac. O godz. 09.58 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka do usunięcia gniazda os. Po dojechaniu na miejsca zdarzenia potwierdzono wydobywające się owady spod karpy. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy zabezpieczeni w kombinezony do zwalczania owadów błonkoskrzydłych, usunęli kokon, a miejsce po usunięciu gniazda, zostało oczyszczone i spryskane środkami chemicznymi. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

ALARM [/2020] Niewybuch przy ul. Warszawskiej – ewakuacja mieszkańców ms. Olszewo-Borek

29.09.2020_01

W dniu 28 września 2020r. ok. godz. 14.30 podczas prowadzonych prac ziemnych na prywatnej posesji na osiedlu „Leśne” przy ul. Warszawskiej został odkopany przedmiot przypominający kształtem bombę lotniczą. Na miejsce została wezwana policja, która to zabezpieczyła nieznany przedmiot. Powiadomiony został patrol saperki z jednostki wojskowej z Orzysza o znalezisku. W związku z zaistniałym zagrożeniem dla mieszkańców ms. Olszewo-Borki, ms. Drężewo, ms. Podrężewo, ms. Grabowo, części osiedla „Łęczysk” oraz osiedla „Leśne” wstępnie podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców z sektora w promieniu ok. 1,5km. od miejsca znalezionego niewybuchu. W dniu 29 września 2020r. po godz. 8.00 zostały zadysponowane dwa zastępy OSP Ostrołęka do ewakuacji mieszkańców z zagrożonego terenu. Do pomocy zostali również zadysponowani strażacy z okolicznych jednostek OSP z gminy Olszewo-Borki. Po przybyciu na miejsce patrolu saperskiego po godz. 10.00, stwierdzono że jest to najprawdopodobniej kilkusetkilogramowa bomba lotnicza kalibru ok. 500mm produkcji rosyjskiej z czasów II wojny światowej. Po przeprowadzonej  identyfikacji znaleziska zarządzono natychmiastową ewakuację mieszkańców w ilości  ok. 2000 osób z okolicznych budynków mieszkalnych, urzędów, szkół, przedszkoli  i nie tylko. Zarządzono również blokadę drogi krajowej nr DK-61  z drogą krajową nr DK-53 – wstrzymano całkowicie ruch tranzytowy. Po przeprowadzonej ewakuacji patrol saperki przystąpił do wydobycia niewybuchu. Następnie niewybuch został załadowany na ciężarówkę wojskową i przy eskorcie policji, kolumna wojskowa  została odeskortowana po za granice naszego miasta w kierunku poligonu, na którym to zostanie zdetonowane znalezisko. Po godzinie 12.00 odblokowane zostały ulice, a mieszańcy mogli swobodnie wrócić do swoich domów. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG PSP Ostrołęka, 2 zastępy OSP Ostrołęka, 2 zastępy OSP Nowa Wieś, 1 zastęp OSP Olszewo-Borki, 1 zastęp OSP Dobrołęka, 1 zastęp OSP Żerań Mały, 1 zastęp OSP Rżaniec, 1 zastęp OSP Zabiele Wielkie, 1 zastęp OSP Stepna Stara, Straż Miejska i Policja.

ALARM [/2020] Plama oleju na ul. Mostowej – Droga Krajowa nr 61

logo-ospW dniu 21 sierpnia 2020r. o godz. 13.05 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka  do usunięcia plamy oleju na ul. Mostowej – Droga Krajowa nr 61. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono plamę oleju na jezdni o powierzchni 5m2. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

 

 

ALARM [/2020] Poszukiwania zaginionej osoby – 12-letniego chłopca

logo-osp

W dniu 18 sierpnia 2020r. o godz. 19.24 zadysponowano 1 zatęp OSP Ostrołęka  do poszukiwania zaginionego 12-letniego chłopca na terenie miasta Ostrołęka. Podczas wyjazdu alarm został odwołany, a jednostka zawrócona do koszar z uwagi na fakt iż, osoba poszukiwana została odnaleziona przez Policję.

ALARM [/2020] Usuwanie gniazda os – barierki ochronne w pasie drogowym ul. Magazynowa

11.08.2020_02

W dniu 8 sierpnia 2020r. po godz. 19.00 MSK zadysponowało naszą jednostkę do usunięcia gniazda os znajdujących się w barierkach ochronnych zamontowanych w pasie drogowym na przepuście wodnym, tuż przy wjeździe na jedną z prywatnych w posesji. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, zastaliśmy wydobywające się owady z wnętrza barierki ochronnej poprzez otwory montażowe. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy zabezpieczeni w kombinezony do zwalczania owadów błonkoskrzydłych, dokładnie spryskali środkami chemicznymi miejsca otworów. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

ALARM [/2020] Usuwanie gniazda szerszeni w budynku gospodarczym ul.Fortowa

02.08.2020

W dniu 2 sierpnia 2020r. po godz. 19.00 MSK zadysponowało naszą jednostkę do usunięcia gniazda szerszeni znajdujących się w budynku gospodarczym tzw. „składzik na drewno”  przy ul. Fortowej. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, zastaliśmy wydobywające się owady z kokonu zawieszonego w górnej części więźby dachowej, tuż przy samym wejściu do szopki, co stwarzało realne zagrożenie dla osób postronnych. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy zabezpieczeni w kombinezony do zwalczania owadów błonkoskrzydłych, usunęli kokon, a miejsce po usunięciu gniazda, zostało oczyszczone i spryskane środkami chemicznymi. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

kurier Irlandia