Get Adobe Flash player

Archiwum : the ‘Interwencje’ Category

Złamany konar drzewa przygniatający samochody osobowe ul. Starosty Kosa

23.04.2019_02

fot. eOstrołęka

W dniu 23 kwietnia 2019r. o godz. 15.07  strażacy z naszej jednostki zostali zadysponowani przez MSK KM PSP do złamanego konaru drzewa przy ul Starosty Kosa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że konar długości około 7 metrów złamał się i upadł drogę, częściowo przygniatając dwa samochody osobowe marki citroen i volkswagen zaparkowane na pobliskim parkingu. Na szczęście, gdy drzewo runęło na ziemię, w samochodach nie przebywały żadne osoby. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sukcesywnemu pocięciu złamanego konaru przy pomocy piły spalinowej do drewna i uwolnieniu uszkodzonych pojazdów.  Pocięte kawałki ułożono na pobliskim chodniku. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM-8/8.

Plama oleju ul. Wincentego Witosa

23.04.2019

W dniu 23 kwietnia 2019r. około godz. 11.07 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka przez MSK KM PSP Ostrołęka do pomocy PSP w usuwaniu plamy oleju na ul. Wincentego Witosa. Po dojeździe zastępu OSP, zastano rozjeżdżoną plamę oleju o szerokości około 1m ciągnącą się od ronda im. NSZZ „Solidarności”, aż do ronda Holgera Hjelma. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zasypaniu plamy oleju sorbentem  i spłukaniu ulicy wodą przy użyciu szybkiego natarcia z samochodu pożarniczego. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka GBA 2,5/16 i 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM-8/8.

Poszukiwania zaginionej 55-letniej kobiety

18.04.2019

W dniu 17 kwietnia 2019r. o godz. 19.57  zostały zadysponowane 2 zastępy OSP Ostrołęka przez MSK JRG PSP Ostrołęka  do pomocy w poszukiwaniu zaginionej kobiety w miejscowości Ostrołęka ul.Geodetów. Zachodziła obawa, że zaginiona osoba najprawdopodobniej chce popełnić samobójstwo. W ramach prowadzonej akcji poszukiwawczej, zostały przeczesane okolice miejsca zamieszkania oraz pobliskie obszary leśne. W wyniku prowadzonych intensywnych działań poszukiwawczych, kobieta została odnaleziona. W działaniach uczestniczyły: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka, 2 zastępy OSP Ostrołęka oraz Policja.

Zabezpieczenie wodne na rzece Narew

24.03.2019r.

W dniu 24.03.2019r. o godz. 13.00 w ramach zakończenia sezonu na morsowanie, strażacy z naszej jednostki OSP – sekcji ratownictwa wodno-nurkowego, zabezpieczali na plaży miejskiej, osoby biorące udział w ostatniej kąpieli zimowej w tym sezonie. W zabezpieczeniu uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Kolejny dzień poszukiwań zaginionego mężczyzny na rzece Narew

19.03.2019_05

W dniu dzisiejszym tj 19 marca 2019r. po godz. 8.00 zostały wznowione poszukiwania ok. 53-letniego mężczyzny na rzece Narew przy użyciu łodzi motorowodnych. Przy pomocy specjalistycznych echosond będących na wyposażeniu łodzi motorowodnych, nadal wykonywano czynności przeszukiwania dna rzeki na określonych odcinkach, w celu odnalezienia mężczyzny. W trakcie prowadzonej akcji poszukiwawczej, dokonano również dokładnego przeczesania pobliskich kompleksów leśnych, oraz samej linii brzegowej po obu stronach rzeki Narew. W godzinach popołudniowych w miejscowości Korczaki gm. Rzekuń zostało odnalezione ciało poszukiwanego mężczyzny. Na miejscu wykonywane są czynności z udziałem prokuratora w celu identyfikacji i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. W działaniach uczestniczyły: 2 zastępy OSP Ostrołęka wraz z  łodzią, 3 zastępy JRG PSP Ostrołęka wraz z łodzią, Policja wraz z łodzią, Państwowa Straż Rybacka wraz z łodzią  i Grupa Ratownicza „Nadzieja”.

Poszukiwania zaginionego 53 – letniego mężczyzny przy rzece Narew

18.03.2019_01

fot. eOstrołęka

W dniu 18 marca 2019r. o godz. 16.19 zostały zadysponowane 2 zastępy OSP Ostrołęka wraz z łodzią do poszukiwania zaginionego mężczyzny na rzece Narew w okolicach portu przy moście im. A. Madalińskiego w Ostrołęce [Nowy Most]. Po raz ostatni mężczyzna był widziany w rejonie rzeki Narew, gdzie zostały odnalezione rzeczy osobiste mężczyzny i tam zostały skierowane służby ratownicze. Przy użyciu łodzi motorowodnych i sond dokonano sprawdzenia brzegów rzeki Narew oraz dna rzeki od mostu im. A. Madalińskiego, aż do mostu kolejowego na rzece Narew. Akcja poszukiwawcza tego samego dnia trwała, aż do późnych godzin wieczornych, mężczyzna nadal nie został odnaleziony przez służby. W działaniach uczestniczyły: 2 zastępy OSP Ostrołęka wraz z  łodzią, 2 zastępy JRG PSP Ostrołęka wraz z łodzią, policjanci ze wszystkich wydziałów KM Policji, Państwowa Straż Rybacka i Grupa Ratownicza „Nadzieja”. W dniu jutrzejszym tj. 19 marca 2019r. działania poszukiwawcze mają być wznowione.

Neutralizacja plamy oleju na rondzie im. Zofii Niedziałkowskiej

logo osp

W dniu dzisiejszym tj. 5 lutego 2019r. około godz. 9.47 zadysponowano zastęp OSP Ostrołęka do neutralizacji plamy oleju na rondzie im. Zofii  Niedziałkowskiej. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że na jednym z pasów ruchu na długości ok. 10 metrów ciągnie się rozjeżdżona plama oleju. Działania zastępu polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia i neutralizacji plamy oleju przy użyciu sorbentu. W działaniach brał udział: 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Zwisający konar nad chodnikiem ul. Korczaka

Korczaka_03

W dniu 31.01.2019r. po godz. 10.00 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Korczaka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zwisający konar drzewa nad chodnikiem na wysokości ok 12m. Po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że drzewo jest całe uschnięte, a w dolnej jego części znajduje się duże pęknięcie, co starzało realne zagrożenie przewrócenia się na ulicę oraz znajdującą się w pobliżu stację transformatorową, koniecznie okazało się jego ścięcie. Z uwagi na występujące zagrożenie do akcji zadysponowano drabinę mechaniczną SD-37 z JRG PSP Ostrołęka. Działania PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie sukcesywnym odcinaniu kawałków drzewa  przy pomocy piły spalinowej, aż do samej jego podstawy i ułożeniu ich w bezpiecznym miejscu. W działaniach brały udział: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka i 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Usuwanie gniazd wron i kawek przy alejkach w Parku Miejskim ul. Parkowa

PARK_05

Ze względu na liczne skargi w okresie wiosenno-letnim przez mieszkańców miasta Ostrołęka w związku licznymi zanieczyszczeniami alejek, ławek, placów zabaw itp. powodowanymi przez ptaki, na wniosek Urzędu Miasta w dniach 29 -30 stycznia 2019r. strażacy z naszej jednostki OSP, wspólnie ze strażakami PSP w Ostrołęce, przy użyciu drabiny mechanicznej SD-37 przeprowadzili akcję usuwania  gniazd wron i kawek z gałęzi drzew znajdujących się bezpośrednio nad głównymi alejkami w Parku miejskim przy ul. Parkowej. W działaniach brały udział: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka i 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Zwisający konar nad chodnikiem ul. Koszarowa

Zwisający konar ul. Koszarowa

W dniu 18.01.2019r. o godz. 14.10 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Koszarowej. Po przybyciu na miejsce zastano zwisający konar drzewa nad chodnikiem na wysokości ok 10m. Przeprowadzone rozpoznanie potwierdziło istnienie zagrożenia. Z uwagi na miejsce nadłamania konaru do akcji zadysponowano drabinę mechaniczną SD-37 z JRG PSP Ostrołęka. Działania PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odcięciu złamanego konara przy pomocy piły spalinowej. W działaniach brały udział: 1 zastępy JRG PSP Ostrołęka i 1 zastępy OSP Ostrołęka.

kurier Irlandia