Get Adobe Flash player

Archiwum : the ‘Interwencje’ Category

Plama oleju na ul. Bohaterów Westerplatte

14.06.2019_1

W dniu 14 czerwca 2019r. około godz. 15.02 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka przez MSK KM PSP Ostrołęka do pomocy PSP w usuwaniu plamy oleju na ul. Bohaterów Westerplatte. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono rozjeżdżoną plamę oleju napędowego  o szerokości ok. 1m, która to ciągnęła się przez kilkaset metrów oraz stojący na jednym z pasów jezdni samochód ciężarowy, z którego to nastąpił wyciek w wyniku usterki technicznej. Działania ratowników OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka GBA 2,5/16 i 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM-8/8.

Usuwanie skutków gwałtownej burzy w Ostrołęce

14.06.2019_1A

W dniu 14 czerwca 2019r. o godz. 08.37  zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka  w celu usunięcia skutków burzy, która to przeszła nad miastem Ostrołęka w dniu 13.06.2019r. Podczas akcji usuwano połamane drzewa, konary zwisające nad chodnikami oraz jezdniami, które to zagrażały bezpieczeństwu ludzi. Usuwanie skutków burzy trwało do późnych godzin popołudniowych.

Ostrołęka. Niewybuch na ul. Sygietyńskiego

24.05.2019

fot. eOstrołęka

W dniu 24 maja br. w godzinach popołudniowych  podczas prowadzonych prac ziemnych został odkopany przedmiot przypominający kształtem pocisk. Na miejsce została wezwana policja, która to zabezpieczyła nieznany przedmiot. Powiadomiony został również patrol saperki o znalezisku. Po godz. 16.30 został zadysponowany przez MSK KM PSP w Ostrołęce, jeden zastęp OSP Ostrołęka do pomocy przy ewakuacji mieszkańców z zagrożonego terenu miasta. Po przybyciu na miejsce patrolu saperskiego, stwierdzono że jest to najprawdopodobniej niewybuch pochodzący z II Wojny Światowej min.: granat moździerzowy rosyjskiej produkcji. Po przeprowadzonej identyfikacji zarządzono ewakuację mieszkańców z pobliskich budynków mieszkalnych. Ze strefy zagrożenia, ewakuowano łącznie ok. 300 osób. Niewybuch zostały załadowany na samochód wojskowy i przy eskorcie policji, kolumna wojskowa  została odeskortowana po za granice naszego miasta w kierunku poligonu, na którym to zostanie zdetonowane znalezisko. Przed godz. 18.00 odblokowane zostały ulice, a mieszańcy mogli swobodnie wrócić do swoich mieszkań. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP Ostrołęka i 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Zabezpieczenie szkół średnich na terenie miasta Ostrołęka w związku z fałszywymi alarmami bombowymi na terenie całej Polski.

logo osp

W związku z licznymi fałszywymi alarmami bombowymi związanymi z podłożeniem ładunków wybuchowych w placówkach oświatowych na terenie całej Polski w tym min. i w mieście Ostrołęka, strażacy z naszej jednostki OSP w dniach 12-14 maja 2019r. zabezpieczali budynki szkół średnich, na terenie naszego miasta Ostrołęka, w których odbywały się egzaminy maturalne. W budynkach zostały przeprowadzone kontrole pirotechniczne przez policjantów, alarmy zostały uznane za mało wiarygodne, nie wymagające ewakuacji i okazały się one fałszywe.

 

Prace przy pomoście pływającym na plaży miejskiej

logo osp

W dniu 11.05.2019r. od wczesnych godzin porannych, w ramach prac gospodarczych, strażacy z sekcji ratownictwa wodno-nurkowego, dokonali poprawy mocowania barierek ochronnych, trapów wejściowych  na pomoście pływającym, zakotwiczonym na rzecze Narew przy plaży miejskiej w Ostrołęce. Prace zostały wykonane w ramach wzajemnej współpracy między Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce, a Ochotniczą Strażą Pożarną w Ostrołęce.

Usuwanie plamy oleju z rozbitych pojazdów po wcześniejszej kolizji na ul. Goworowskiej

26.04.2019

W dniu 26 kwietnia 2019r. o godz. 15.14 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Goworowską. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono, że z jednego z uszkodzonych pojazdów po wcześniejszej kolizji, znajdującego się na przystanku autobusowym, wycieka olej z komory silnika na jednię. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz neutralizacji plamy oleju przy użyciu sorbentu. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM-8/8.

Złamany konar drzewa przygniatający samochody osobowe ul. Starosty Kosa

23.04.2019_02

fot. eOstrołęka

W dniu 23 kwietnia 2019r. o godz. 15.07  strażacy z naszej jednostki zostali zadysponowani przez MSK KM PSP do złamanego konaru drzewa przy ul Starosty Kosa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że konar długości około 7 metrów złamał się i upadł na drogę, częściowo przygniatając dwa samochody osobowe marki citroen i volkswagen zaparkowane na pobliskim parkingu. Na szczęście, gdy drzewo runęło na ziemię, w samochodach nie przebywały żadne osoby. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sukcesywnemu pocięciu złamanego konaru przy pomocy piły spalinowej do drewna i uwolnieniu uszkodzonych pojazdów.  Pocięte kawałki ułożono na pobliskim chodniku. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM-8/8.

Plama oleju ul. Wincentego Witosa

23.04.2019

W dniu 23 kwietnia 2019r. około godz. 11.07 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka przez MSK KM PSP Ostrołęka do pomocy PSP w usuwaniu plamy oleju na ul. Wincentego Witosa. Po dojeździe zastępu OSP, zastano rozjeżdżoną plamę oleju o szerokości około 1m ciągnącą się od ronda im. NSZZ „Solidarności”, aż do ronda Holgera Hjelma. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zasypaniu plamy oleju sorbentem  i spłukaniu ulicy wodą przy użyciu szybkiego natarcia z samochodu pożarniczego. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka GBA 2,5/16 i 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM-8/8.

Poszukiwania zaginionej 55-letniej kobiety

18.04.2019

W dniu 17 kwietnia 2019r. o godz. 19.57  zostały zadysponowane 2 zastępy OSP Ostrołęka przez MSK JRG PSP Ostrołęka  do pomocy w poszukiwaniu zaginionej kobiety w miejscowości Ostrołęka ul.Geodetów. Zachodziła obawa, że zaginiona osoba najprawdopodobniej chce popełnić samobójstwo. W ramach prowadzonej akcji poszukiwawczej, zostały przeczesane okolice miejsca zamieszkania oraz pobliskie obszary leśne. W wyniku prowadzonych intensywnych działań poszukiwawczych, kobieta została odnaleziona. W działaniach uczestniczyły: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka, 2 zastępy OSP Ostrołęka oraz Policja.

Zabezpieczenie wodne na rzece Narew

24.03.2019r.

W dniu 24.03.2019r. o godz. 13.00 w ramach zakończenia sezonu na morsowanie, strażacy z naszej jednostki OSP – sekcji ratownictwa wodno-nurkowego, zabezpieczali na plaży miejskiej, osoby biorące udział w ostatniej kąpieli zimowej w tym sezonie. W zabezpieczeniu uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

kurier Irlandia