Get Adobe Flash player

Archiwum : the ‘Interwencje’ Category

ALARM [10/2020] Plama oleju na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Warszawskiej w ms. Olszewo-Borki

18.05.2020_01

W dniu 18 maja 2020r. o godz. 11.39 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka przez MSK KM PSP Ostrołęka do pomocy PSP w usuwaniu plamy oleju na ul. Broniewskiego i Warszawskiej  w  ms. Olszewo-Borki. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju na jezdni. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i sintanu. Substancja wyciekła z samochodu ze względu na usterkę techniczną. W działaniach uczestniczyły 4 zastępy: 2 zastępy JRG PSP Ostrołęka, 1 zastęp OSP Olszewo-Borki  i 1 zastęp OSP Ostrołęka.

ALARM [9/2020] Zwisający konar nad chodnikiem – skwer ul. Zenona Żebrowskiego os. Śródmieście

27.04.2020_01

W dniu 23 kwietnia 2020r. o godz. 08.34 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia – skwer ul. Zenona Żebrowskiego os. Śródmieście. Po przybyciu na miejsce zastano zwisający konar drzewa nad chodnikiem na wysokości ok 5m. Przeprowadzone rozpoznanie potwierdziło istnienie zagrożenia. Działania OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odcięciu złamanego konara przy pomocy piły spalinowej do drewna. W działaniach brał udział: 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Dezynfekcja miejsc publicznych na terenie miasta Ostrołęki

fot. UM Ostrołęka

fot. UM Ostrołęka

W ramach zapobiegania rozprzestrzeniania się epidemii, po raz kolejny strażacy z naszej jednostki w dniu 23 kwietnia 2020r., przeprowadzili na terenie miasta Ostrołęki, dezynfekcję miejsc publicznych w tym min.: w parkach miejskich, skwerach, placach zabaw, chodnikach, siłowniach pod chmurką itp. Miejsca ogólnodostępne zostały spryskane płynem dezynfekującym bezpiecznym zarówno dla mieszkańców i zwierząt. Wszelkie czynności zostały podjęte w celu zapewnienia ochrony mieszkańców miasta Ostrołęki przed COVID-19. W działaniach brały udział: 4 zastępy OSP Ostrołęka.

Dezynfekcja przystanków autobusowych na terenie miasta Ostrołęka

fot. UM Ostrołęka

fot. UM Ostrołęka

W związku z koniecznością ograniczenia transmisji koronowirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19, strażacy z naszej jednostki w nocy z dnia 22 na 23 kwietnia 2020r. przeprowadzili dezynfekcję wszystkich przystanków autobusowych na terenie miasta Ostrołęka. W działaniach brały udział: 4 zastępy OSP Ostrołęka.

ALARM [8/2020] Zwisający konar nad parkingiem ul. Mieszka I os. Wojciechowice

23.04.2020_02

W dniu 23 kwietnia 2020r. o godz. 08.32 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Mieszka I os. Wojciechowice. Po przybyciu na miejsce zastano zwisający konar drzewa nad parkingiem na wysokości ok 7m. Przeprowadzone rozpoznanie potwierdziło istnienie zagrożenia. Działania OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odcięciu złamanego konara przy pomocy piły spalinowej do drewna. W działaniach brał udział: 1 zastęp OSP Ostrołęka.

ALARM [7/2020] Plama oleju na ul. Modrzejewskiej

06.03.2020

fot. czytelnik – eOstroleka.pl

W dniu 6 marca 2020r. o godz. 12.10 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka przez MSK KM PSP Ostrołęka do pomocy PSP w usuwaniu plamy oleju na ul. Modrzejewskiej. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju na jezdni. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu. Substancja wyciekła z samochodu ze względu na usterkę techniczną. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka  i 1 zastęp OSP Ostrołęka.

ALARM [6/2020] Plama oleju na ul. Blachnickiego

15.02.2020

W dniu 15 lutego 2020r. o godz. 08.30 nasza jednostka została zadysponowana do usuwania plamy oleju napędowego na ul. Blachnickiego. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju napędowego na jezdni, która to ciągnęła się przez kilkaset metrów od III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej, aż do ronda 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

ALARM [5/2020] Powalone i pochylone drzewa w Parku Miejskim ul. Korczaka

12.02.2020_01

W dniu 12 lutego o godz. 10.06 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka  do zdarzenia na terenie Parku miejskiego w Ostrołęce przy ul. Korczaka.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż na części obszaru parku w kilku miejscach występują przewrócone drzewa oraz połamane konary drzew, co stanowiło realne zagrożenie dla osób postronnych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pocięciu połamanych drzew i obcięciu zwisających konarów przy pomocy pił spalinowych do drewna oraz złożeniu kawałków w bezpiecznym miejscu. Na czas prowadzonej akcji, część obszaru parku, została wyłączona z użytkowania. Przyczyną połamanych drzew były silne wiatry jakie nawiedziły Ostrołękę w ostatnich dniach. W działaniach uczestniczył: 1 zastęp OSP Ostrołęka.

ALARM [4/2020] Niewybuch przy moście w Ostrołęce – DK61

fot. eOstroleka.pl

fot. eOstroleka.pl

W dniu 10 lutego 2020r w godzinach porannych podczas prowadzonych prac ziemnych na demontowanych drogach dojazdowych które to, prowadziły do tymczasowego mostu przez rzekę Narew, ujawniono przedmiot przypominający kształtem minę. Na miejsce została wezwana policja, która to zabezpieczyła nieznany przedmiot. Powiadomiony został również patrol saperki o znalezisku. Po przybyciu na miejsce patrolu saperskiego w dniu 11 lutego 2020r, stwierdzono że jest to najprawdopodobniej mina przeciwczołgowa o średnicy 30 cm z dwoma zapalnikami. W dniu 11 lutego 2020r. o godz. 9.02 został zadysponowany przez MSK KM PSP w Ostrołęce, jeden zastęp OSP Ostrołęka do  pomocy w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podczas próby podejmowania niewybuchu przez patrol saperski, w pobliżu drogi krajowej DK 61. Niewybuch został załadowany na samochód wojskowy i przy eskorcie policji, kolumna wojskowa  została odeskortowana po za granice naszego miasta w kierunku poligonu, na którym to zostanie zdetonowane znalezisko.  W działaniach uczestniczyły 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka,  1 zastęp OSP Ostrołęka, Policja i Patrol Saperski

ALARM [3/2020] Kolizja dwóch samochodów osobowych na ul. Hallera – usuwanie plamy oleju i elementów z jezdni z rozbitych pojazdów

07.02.2020_03

fot. eOstroleka.pl

W dniu 7 lutego 2020r. o godz. 14.07 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ulicę Hallera. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju powstałą w wyniku kolizji dwóch samochodów osobowych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu pozostałych elementów z jezdni rozbitych pojazdów oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu i neutralizatora. W działaniach brał udział: 1 zastęp OSP Ostrołęka.

kurier Irlandia