Festyn Osiedla Stare Miasto – prezentacja i pokaz sprzętu ratownictwa technicznego oraz wodnego

W dniu 11 września 2021r. na terenie portu rzecznego w Ostrołęce, odbył się festyn osiedlowy zorganizowany przez Radę Osiedla Stare Miasto w ramach zakończenia wakacji. Na tą imprezę została zaproszona nasza jednostka OSP, której udziałem była prezentacja i pokaz sprzętu ratownictwa techniczno-drogowego oraz ratownictwa wodnego będącego na wyposażeniu. Dzieci mogły z bliska zobaczyć wyposażenie strażaków, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. Przy okazji wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy 998 lub 112 i dowiedziały się w jakich sytuacjach powinny go używać, oraz o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej o niebezpieczeństwie. Każde z dzieci mogło przymierzyć hełm strażacki, usiąść za kierownicą samochodu pożarniczego oraz za sterem łodzi ratowniczej.