Get Adobe Flash player

ALARM [/2020] Niewybuch przy ul. Warszawskiej – ewakuacja mieszkańców ms. Olszewo-Borek

29.09.2020_01

W dniu 28 września 2020r. ok. godz. 14.30 podczas prowadzonych prac ziemnych na prywatnej posesji na osiedlu „Leśne” przy ul. Warszawskiej został odkopany przedmiot przypominający kształtem bombę lotniczą. Na miejsce została wezwana policja, która to zabezpieczyła nieznany przedmiot. Powiadomiony został patrol saperki z jednostki wojskowej z Orzysza o znalezisku. W związku z zaistniałym zagrożeniem dla mieszkańców ms. Olszewo-Borki, ms. Drężewo, ms. Podrężewo, ms. Grabowo, części osiedla „Łęczysk” oraz osiedla „Leśne” wstępnie podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców z sektora w promieniu ok. 1,5km. od miejsca znalezionego niewybuchu. W dniu 29 września 2020r. po godz. 8.00 zostały zadysponowane dwa zastępy OSP Ostrołęka do ewakuacji mieszkańców z zagrożonego terenu. Do pomocy zostali również zadysponowani strażacy z okolicznych jednostek OSP z gminy Olszewo-Borki. Po przybyciu na miejsce patrolu saperskiego po godz. 10.00, stwierdzono że jest to najprawdopodobniej kilkusetkilogramowa bomba lotnicza kalibru ok. 500mm produkcji rosyjskiej z czasów II wojny światowej. Po przeprowadzonej  identyfikacji znaleziska zarządzono natychmiastową ewakuację mieszkańców w ilości  ok. 2000 osób z okolicznych budynków mieszkalnych, urzędów, szkół, przedszkoli  i nie tylko. Zarządzono również blokadę drogi krajowej nr DK-61  z drogą krajową nr DK-53 – wstrzymano całkowicie ruch tranzytowy. Po przeprowadzonej ewakuacji patrol saperki przystąpił do wydobycia niewybuchu. Następnie niewybuch został załadowany na ciężarówkę wojskową i przy eskorcie policji, kolumna wojskowa  została odeskortowana po za granice naszego miasta w kierunku poligonu, na którym to zostanie zdetonowane znalezisko. Po godzinie 12.00 odblokowane zostały ulice, a mieszańcy mogli swobodnie wrócić do swoich domów. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG PSP Ostrołęka, 2 zastępy OSP Ostrołęka, 2 zastępy OSP Nowa Wieś, 1 zastęp OSP Olszewo-Borki, 1 zastęp OSP Dobrołęka, 1 zastęp OSP Żerań Mały, 1 zastęp OSP Rżaniec, 1 zastęp OSP Zabiele Wielkie, 1 zastęp OSP Stepna Stara, Straż Miejska i Policja.

Komentarze zablokowane.

kurier Irlandia