Get Adobe Flash player

Recertyfikacja kursu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy

logo osp

W dniu 13 marca 2019r. na terenie Komendy Miejskiej  Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce przeprowadzono egzamin w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków PSP i OSP. Egzamin składał się z 2 części teoretycznej i praktycznej. Część I – teoretyczna polegała na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, którego zaliczenie dopuszczało do części II – praktycznej. W części praktycznej sprawdzono umiejętności wykorzystania w praktyce 21 procedur ratowniczych obowiązujących w Państwowej Straży Pożarnej z zakresu ratownictwa medycznego w KSRG w tym min.: resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłego, dziecka i niemowlaka oraz czynności związane ze sposobami udzielania pomocy przedmedycznej podczas zdarzeń drogowych z poszkodowanymi w pojeździe oraz ewakuacji osób poszkodowanych przy pomocy noszy typu deska. Umiejętności po kursie podstawowym sprawdzane są co trzy lata poprzez tzw.”recertyfikacji”. Do egzaminu z zakresu ratownictwa medycznego z naszej jednostki przystąpiło 8 strażaków, łącznie około 50 strażaków z jednostki PSP w Ostrołęce, oraz z jednostek OSP z terenu pow. ostrołęckiego zdając egzamin przed Komisją Egzaminacyjną z wynikiem pozytywnym uzyskując tytuł „ratownika”.

Komentarze zablokowane.

kurier Irlandia