ALARM [42/2021_MZ] Usuwanie gniazda szerszeni ul. Słoneczna

W dniu 05 sierpnia 2021r. po godz. 19.00 MSK zadysponowało naszą jednostkę do usunięcia gniazda szerszeni z poddasza domu jednorodzinnego przy ul. Słonecznej. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, zastaliśmy wydobywające się owady spod dolnej części dachowej. Szerszenie zagnieździły się w miejscu mało dostępnym, pomiędzy podbitką, a więźba dachową. Zachodziła konieczność odkręcenia części obróbki poszycia dachu w celu pełnej lokalizacji i neutralizacji kokonu, na co właściciel posesji wyraził zgodę. Strażacy zabezpieczeni w specjalne kombinezony do zwalczania owadów błonkoskrzydłych usunęli kokon z owadami, a miejsce szczelin i otworów przez które wydostawały się owady spryskali środkami chemicznymi. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.