Get Adobe Flash player

Ostrołęka. Niewybuch przy ul. Magazynowej

10.12.2019_06

W dniu 10 grudnia 2019r w godzinach przedpołudniowych podczas prowadzonych prac ziemnych został odkopany przedmiot przypominający kształtem pocisk. Na miejsce została wezwana policja, która to zabezpieczyła nieznany przedmiot. Powiadomiony został również patrol saperki o znalezisku. Po godz. 12.33 został zadysponowany przez MSK KM PSP w Ostrołęce, jeden zastęp OSP Ostrołęka do pomocy przy ewakuacji mieszkańców z zagrożonego terenu miasta. Po przybyciu na miejsce patrolu saperskiego, stwierdzono że są to najprawdopodobniej niewybuchy pochodzące z II Wojny Światowej min.: 5 pocisków moździerzowych kalibru 76mm i 1 mina przeciwpiechotna. Po przeprowadzonej identyfikacji zarządzono ewakuację mieszkańców z pobliskich budynków mieszkalnych, sklepów itp. Ze strefy zagrożenia w promieniu 800m od odkrytych niewybuchów, ewakuowano łącznie ok. 1000 osób. Niewybuchy zostały załadowane na samochód wojskowy i przy eskorcie policji, kolumna wojskowa  została odeskortowana po za granice naszego miasta w kierunku poligonu, na którym to zostanie zdetonowane znalezisko. Przed godz. 16.00 odblokowane zostały ulice, a mieszańcy mogli swobodnie wrócić do swoich domów, mieszkań. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP Ostrołęka, 1 zastęp OSP Borawe 1 zastęp OSP Ostrołęka, Straż Miejska, Policja i Patrol Saperski

Komentarze zablokowane.

kurier Irlandia