Get Adobe Flash player

Ostrołęka. Niewybuch na ul. Sygietyńskiego

24.05.2019

fot. eOstrołęka

W dniu 24 maja br. w godzinach popołudniowych  podczas prowadzonych prac ziemnych został odkopany przedmiot przypominający kształtem pocisk. Na miejsce została wezwana policja, która to zabezpieczyła nieznany przedmiot. Powiadomiony został również patrol saperki o znalezisku. Po godz. 16.30 został zadysponowany przez MSK KM PSP w Ostrołęce, jeden zastęp OSP Ostrołęka do pomocy przy ewakuacji mieszkańców z zagrożonego terenu miasta. Po przybyciu na miejsce patrolu saperskiego, stwierdzono że jest to najprawdopodobniej niewybuch pochodzący z II Wojny Światowej min.: granat moździerzowy rosyjskiej produkcji. Po przeprowadzonej identyfikacji zarządzono ewakuację mieszkańców z pobliskich budynków mieszkalnych. Ze strefy zagrożenia, ewakuowano łącznie ok. 300 osób. Niewybuch zostały załadowany na samochód wojskowy i przy eskorcie policji, kolumna wojskowa  została odeskortowana po za granice naszego miasta w kierunku poligonu, na którym to zostanie zdetonowane znalezisko. Przed godz. 18.00 odblokowane zostały ulice, a mieszańcy mogli swobodnie wrócić do swoich mieszkań. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP Ostrołęka i 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Komentarze zablokowane.

kurier Irlandia