Get Adobe Flash player

Zwisający konar nad chodnikiem ul. Korczaka

Korczaka_03

W dniu 31.01.2019r. po godz. 10.00 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Korczaka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zwisający konar drzewa nad chodnikiem na wysokości ok 12m. Po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że drzewo jest całe uschnięte, a w dolnej jego części znajduje się duże pęknięcie, co starzało realne zagrożenie przewrócenia się na ulicę oraz znajdującą się w pobliżu stację transformatorową, koniecznie okazało się jego ścięcie. Z uwagi na występujące zagrożenie do akcji zadysponowano drabinę mechaniczną SD-37 z JRG PSP Ostrołęka. Działania PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie sukcesywnym odcinaniu kawałków drzewa  przy pomocy piły spalinowej, aż do samej jego podstawy i ułożeniu ich w bezpiecznym miejscu. W działaniach brały udział: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka i 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Komentarze zablokowane.

kurier Irlandia