Get Adobe Flash player

Strażacy na 27 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrołęce

puszki-wosp-jpeg_10_01_2019_09_48

W dniu 13 stycznia 2019r. nasza jednostka wzięła udział w 27 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W ramach tegorocznego finału strażacy OSP Ostrołęka wzięli udział w kilku zaplanowanych atrakcjach przygotowanych przez ostrołęcki sztab WOŚP w tym min.:

O godz. 10.00 – na terenie parku wodnego „Aquarium” odbyły się warsztaty z nurkowania pn. „pierwszy oddech pod wodą”.  Każdy z uczestników biorących udział w warsztatach, pod czujnym okiem instruktora w pełni profesjonalnym sprzęcie do nurkowania mógł,  spróbować swoich sił w nurkowaniu. Za udział w zajęciach, uczestniczy wrzucali do puszki WOŚP dowolną kwotę pieniędzy, gdzie na koniec każdy z nich otrzymał dyplom pamiątkowy oraz podwodne zdjęcie. W warsztatach wzięło udział ok. 50 osób. Zajęcia prowadzili instruktorzy – nurkowie ostrołęckiej OSP: Naczelnik OSP dh. Wojciech Filochowski, dh. Ireneusz Lewśkiewicz, dh. Roman Bołądz oraz nurkowie Grzegorz Ziemek i Marcin Lautsch

WOŚP: Pierwszy oddech pod wodą:

WOŚP: Nauka nurkowania w parku wodny „Aquarium”:

 

O godz. 13.00 – na parkingu przy ul. Prądzyńskiego, obok domu handlowego „Handlowiec” odbył się pokaz ratownictwa  drogowego i medycznego. W ramach pokazów strażacy z naszej jednostki wspólnie z zespołem ratownictwa medycznego przeprowadzili symulację wypadku samochodowego. Prowadzona akcja ratunkowa polegała na udzielenie pomocy medycznej potrąconemu pieszemu oraz wydostaniu rannego kierowcy z rozbitego auta. Podczas inscenizacji strażacy pokazali, jak przy użyciu specjalnych narzędzi hydrauliczny można się dostać do osoby poszkodowanej i uwięzionej wewnątrz pojazdu, w celu wydobycia rannego kierowcy oraz udzieleniu mu niezbędnej pomocy medycznej. Osoby poszkodowane w wypadku zostały przewiezione karetką pogotowia do szpitala. Widzowie mogli w pełni zobaczyć z bliska jak przebiega standardowa akcja ratunkowa.

WOŚP: Pokaz ratownictwa drogowego i medycznego:

 

O godz. 13.30 – na pasażu tuż obok domu handlowego „Zorza” odbył się pokaz kąpieli morsów w sztucznym basenie przygotowanym przez strażaków OSP. Każdy z uczestników mógł z morsami zanurzyć się w zimnej wodzie. W ten sposób ostrołęckie morsy, wsparły kwestę WOŚP na rzecz potrzebujących dzieci.

WOŚP: Kąpiel morsów podczas 27 finału WOŚP:

 

O godz. 20.00 – na parkingu przy ul. Prądzyńskiego, obok domu handlowego „Handlowiec”, straży z naszej jednostki zabezpieczali światełko do nieba – podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Komentarze zablokowane.

kurier Irlandia