Get Adobe Flash player

Akcja krwiodawstwa „Dla 10-letniej Amelki”

fot. tygodnik ostrołęcki

fot. tygodnik ostrołęcki

W sobotę 28 stycznia 2017r. przed budynkiem na placu OSP przy ul. Głowackiego poraz kolejny odbyła się akcja krwiodawstwa tym razem dla 10-letniej Amelki pt. „Akcja krwiodawstwa dla Amelki”. Impreza cieszyła się zainteresowaniem wśród ostrołęczan i miała charakter charytatywny. W ramach prowadzonej akcji można było zarejestrować się jako dawca szpiku, jak również oddać krew w specjalnym ambulansie do pobierania krwi. Podczas akcji zbierano również fundusze na leczenie w Klinice Onkologii Dziecięcej w Białymstoku dla 10-letniej Amelki.  W lutym 2015 r u dziewczynki zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną typu T-komórkową wysokiego ryzyka.  Organizator na tę imprezę zaprosił strażaków z naszej jednostki w celu uświetnienia imprezy. W trakcie prowadzonej imprezy strażacy z naszej jednostki przeprowadzili symulację wypadku samochodowego wspólnie z  zespołem ratownictwa medycznego i policją. Po pokazach odbyła się prezentacja sprzętu pożarniczego będącego na wyposażeniu naszej jednostki. Impreza została zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Legion” w Ostrołęce.

Część I

Część II

Komentarze zablokowane.

kurier Irlandia