Pożar przy ul. Prądzyńskiego

osp-okaW środę 25 listopada 2009 r. o godz. 15.30 wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu które się pojawiło w bloku ul.Prądzyńskiego 23B. Na miejsce zadysponowane zostały trzy zastępy z JRG PSP Ostrołęka i jeden zastęp OSP Ostrołęka. Po dotarciu na miejsce zdarzenia ratownicy ustalili, że pożarem objęte jest jedno z pomieszczeń piwnicznych w budynku mieszkalnym.

Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego do palącej się piwnicy, sprawdzeniu innych lokali piwnicznych na kondygnacji objętej pożarem, ewakuacji oraz oddymieniu piwnicy i klatki schodowej.
Działania ratowniczo-gaśnicze trwały 47 min, w akcji brało udział 14 strażaków

Zadysponowano do działań:

JRG PSP Ostrołęka 341M21 Star/Man GBA 2/16
JRG PSP Ostrołęka 341M25 Scania GCBA 5/32
JRG PSP Ostrołęka 341M93 Opel Astra II SLOp
OSP Ostrołęka 347M98 Lublin III GLM-8