Get Adobe Flash player

22 grudnia 2015- Archiwum

Śp. Andrzej Lipka (1960-2015)

* * *

W dniu 21 grudnia br.
na wieczną służbę do św. Floriana
odszedł

Ś.P. Druh Andrzej Lipka

Z-ca Naczelnika
Ochotniczej Straży Pożarnej
w Ostrołęce.

Cześć Jego pamięci.

* * *

S.P. Andrzej Lipka

Powalone drzewo Al. Księdza Jerzego Popiełuszki

d1

W dniu 22.12.2015r. o godz. 11.48 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka  do zdarzenia  na ul.  Księdza Jerzego Popiełuszki.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono odłamany konar drzewa o długości  7 metrów leżący na chodniku oraz częściowo na jezdni, który to blokował jeden pas ruchu drogi. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pocięciu drzewa przy pomocy pilarek do drewna oraz złożeniu kawałków w bezpiecznym miejscu. Na czas prowadzonej akcji, wyłączony został jeden pas z ruchu  na odcinku prowadzonej akcji przez strażaków.

Plama oleju na ostrołęckiej obwodnicy

 

8

W dniu 22.12.2015 r.  o godz. 10.01 zadysponowano 2 zastępy JRG PSP Ostrołęka i 2 zastępy OSP Ostrołęka do zdarzenia na rondzie Jana Radomskiego . Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju napędowego która ciągnęła się przez al. Księdza Jerzego Popiełuszki, ul. Bohaterów Warszawy , al. Solidarności, Bohaterów Westerplatte aż do ul. Kołobrzeskiej na odcinku około 4 km o szerokości ok. 1 metra. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, również przez Policję, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora.  Plama oleju napędowego ze względu na porę dnia spowodowała utrudnienia w ruchu drogowym. Na odcinku prowadzonej akcji, ruch odbywał się przy zwężeniu 1 pasa ruchu.

Życzenia Świąteczne – Boże Narodzenie 2015r.

bombki

Przed nami Święta Bożego Narodzenia, które wszyscy chcemy spędzić w atmosferze miłości z rodziną, oderwani od codziennej gonitwy, od problemów

Pragniemy na ten czas złożyć wszystkim Druhnom, Druhom, przyjaciołom i sympatykom ostrołęckiej Ochotniczej Straży Pożarnej jak najlepsze życzenia.

Oby te Święta były dla Was czymś więcej niż pogonią za prezentami. Niech będą oczekiwanym czasem spotkania z Nowo narodzonym Bogiem. Niech On obdarzy Was pokojem serca, radością i wszystkimi potrzebnymi łaskami.

Zaś w Nowym  2016  Roku życzymy Wam szczęścia, sukcesów w życiu osobistym i zawodowym i satysfakcji z tego, że jesteście Strażakami.

                                                                                                                                                                       Zarząd

                                                                                        Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce

 

 

Spotkanie wigilijne w OSP Ostrołęka – 2015r.

IMG_0001

W sobotę 19 grudnia 2015 r w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne członków OSP. Rozpoczęło się ono krótką przemową Prezesa Zarządu naszej OSP druha Andrzeja Orłowskiego, który złożył życzenia świąteczne dla wszystkich obecnych oraz nieobecnych i całej braci strażackiej. Później głos zabrał ks. kanonik Zdzisław Grzegorczyk, kustosz ostrołęckiego Sanktuarium Św. Antoniego, który przeczytał fragment z Pisma Świętego i także złożył świąteczne życzenia. Następnie zebrani wysłuchali krótkiego koncertu kolęd w wykonaniu Orkiestry OSP pod batutą kapelmistrza Zenona Brożyny. Wreszcie wszyscy złożyli sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem i częstując się potrawami na wigilijnym stole.

Strażacy uczestniczą w biciu rekordu Guinnessa

morsy 1

W niedzielę 13 grudnia 2015r. na ostrołęckiej plaży miejskiej odbyło się bicie rekordu Guinnessa w kategorii największej ilości morsów kapiących się równocześnie w wielu miejscach w Polsce. Grupa biorąca udział w biciu rekordu musiała się składać co najmniej z 25 osób, a czas kąpieli nie może być krótszy niż 3 minuty. Tego dnia temperatura wody w rzece Narew wynosiła 4,5 stopnia Celsiusza. W niedzielnym wydarzeniu wzięło udział 60 uczestników. Najmłodszy z uczestników miał 18, a najstarszy 70 lat. Według nieoficjalnych danych w całej Polsce zanurzyło się około 1700 osób. Istnieje więc duża szansa, że rekord Guinnessa zostanie pobity. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwał sędzia. Nie zabrakło również udziału naszej jednostki OSP i PSP w Ostrołęce, w tym wydarzeniu w ramach zabezpieczenia.

Plama oleju ul. 11 Listopada

11L2

W dniu 8 grudnia 2015 r.  o  godz. 18.03 zadysponowano 1 zastępy OSP Ostrołęka do zdarzenia na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i ul. Hallera.  Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju napędowego  o szerokości ok. 1 metra i długości ok. 30 metrów. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora. Plama oleju napędowego ze względu na porę dnia spowodowała utrudnienia w ruchu drogowym. Na odcinku prowadzonej akcji,  wyłączony został jeden pas z ruchu.

Zaproszenie na Wigilię Strażacką 2015

 

bilde

Zarząd

Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce

Serdecznie zaprasza

Druhny i Druhów

na

„Strażackie Spotkanie Opłatkowe”

Rozpoczęcie o godz. 17.00 w Sobotę tj. 19 grudnia 2015r.
Przy tradycyjnym wigilijnym stole i nutach kolęd w sali konferencyjnej w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce, ul. Bartosza Głowackiego 44

Prezes Zarządu

Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce

Andrzej Orłowski

 

Kawałki tłuczonego szkła leżące na ulicy – rondo im. Księcia Siemowita III

s1W dniu 7.12.2015r. około godz. 17.46 zadysponowano 1 zastępy OSP Ostrołęka do zdarzenia na rondzie im. Księcia Siemowita III. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono rozrzucone fragmenty szkła na całej szerokości 1 pasa na długości ok. 10m. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie uprzątnięciu  odłamków szkła z ulicy.

Plama oleju ul. Bogusławskiego, ul. 11-Listopada, ul. Zawadzkiego

20151206_110719

W dniu 6.12.2015 r.  o godz. 10.39 zadysponowano 1 zastępy JRG PSP Ostrołęka i 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Bogusławskiego. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju napędowego która ciągnęła się przez ul. Bogusławskiego, ul. 11 Listopada , aż do ul. Zawadzkiego. na odcinku około 2,5 km o szerokości ok. 1 metra. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, również przez Policję, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora. Do wycieku oleju napędowego  doszło z autobusu. Plama oleju napędowego ze względu na porę dnia spowodowała utrudnienia w ruchu drogowym. Na odcinku prowadzonej akcji, ruch odbywał się przy zwężeniu 1 pasa ruchu.

kurier Irlandia