Get Adobe Flash player

Niewybuch przy ul.Wincentego Witosa – ewakuacja mieszkańców osiedla „Dzieci Polskich”

Niewybuch ul.Witosa_06

W dniu 17 kwietnia 2018r. w godzinach popołudniowych  podczas prowadzonych prac ziemnych na terenie remontowanej ulicy Witosa w Ostrołęce przez pracującą koparkę wykonującą prace ziemne, został wykopany przedmiot przypominający kształtem pocisk artyleryjski. Na miejsce została wezwana policja, która to zabezpieczyła nieznany przedmiot. Powiadomiony został patrol saperki o znalezisku. Po godz. 15.55 zostały zadysponowane przez MSK KM PSP w Ostrołęce, dwa zastępy OSP Ostrołęka do ewakuacji mieszkańców z zagrożonego terenu miasta. Po przybyciu na miejsce patrolu saperskiego, stwierdzono że jest to najprawdopodobniej niewybuch pochodzący z II wojny światowej o kalibrze od 75 do ponad 120mm. Po przeprowadzonej identyfikacji znaleziska zarządzono blokadę ulic: Witosa, Targowa, Dzieci Polskich, Zielona. Zarządzono również ewakuację osób z pobliskich budynków  w tym min.: 8-iu bloków mieszkalnych przy ul. Witosa, Dzieci Polskich, 2-óch stacji paliw i supermarketu „Lidl” Po przeprowadzonej ewakuacji patrol saperki przystąpił do zabezpieczenia w tym min.: pocisków artyleryjskich, amunicji i zapalników. Saperzy łącznie zabezpieczyli 32 przedmioty pochodzące z II Wojny Światowej. Niewybuchy został załadowane na ciężarówkę wojskową i przy eskorcie policji, kolumna wojskowa  została odeskortowana po za granice naszego miasta w kierunku poligonu, na którym to zostanie zdetonowane znalezisko. Przed godz. 18.00 odblokowane zostały ulice, a mieszańcy bloków mogli swobodnie wrócić do swoich mieszkań. W działaniach brały udział: 3 zastępy JRG PSP Ostrołęka, 2 zastępy OSP Ostrołęka, Policja, Straż Miejska i Grupa Ratownicza „Nadzieja”.

Komentarze zablokowane.

kurier Irlandia