Get Adobe Flash player

26 marca 2021- Archiwum

[ALARM 26/2021_MZ] Zwisający konar drzewa ul. Plac Dworcowy – os. Stacja.

26.01.2021

W dniu 26.03.2021r. podczas prowadzonych prac budowlanych w pobliżu Dworca Kolejowego na os. „Stacja” zauważono zwisający konar drzewa zagrażający bezpieczeństwu osób pracujących na budowie. O godz. 9.00 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Plac Dworcowy. Po  dojechaniu na miejsce zdarzenia zastano zwisający konar drzewa na wysokości ok. 12m, tuż nad placem budowy. Po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że drzewo jest całe uschnięte, a w dolnej jego części znajduje się duże pęknięcie, co starzało realne zagrożenie przewrócenia się na maszyny budowlane i osoby pracujące na budowie, koniecznie okazało się jego ścięcie. Z uwagi na występujące zagrożenie do akcji zadysponowano drabinę mechaniczną SD-37 z JRG PSP Ostrołęka. Działania PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie sukcesywnym odcinaniu kawałków drzewa  przy pomocy piły spalinowej, aż do samej jego podstawy i ułożeniu ich w bezpiecznym miejscu. W działaniach brały udział: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka i 1 zastęp OSP Ostrołęka.

[ALARM 25/2021_WG] Uwięziony pies przy pomoście pływającym na rzece Narew

12.03.2021_2

W dniu 12 marca 2021r. o godz. 16.25 nasza jednostka OSP sekcja ratownictwa wodnego została zadysponowana do nietypowej interwencji związanej z uwięzionym psem pod pomostem pływającym przy plaży miejskiej na rzece Narew. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, dwóch ratowników ubranych w suche skafandry podpłynęło do pomostu pływającego w celu lokalizacji uwięzionego zwierzęcia. Ku zaskoczeniu  ratowników zamiast uwięzionego zwierzęcia pod pomostem, znajdował się zaklinowany konar drzewa co przez ocieranie się o konstrukcje mola wydawał specyficzne dźwięki, co dla osoby postronnej zgłaszającej mogło się wydawać piskiem zwierzęcia. Działania naszej jednostki polegały na wyciągnięciu zakleszczonego konaru drzewa spod pomostu pływającego. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka

Wyróżnienie „Strażak Miesiąca” dla strażaka JRG PSP Ostrołęka i OSP Ostrołęka podczas rocznej narady PSP województwa mazowieckiego.

11.03.2021_5

Fot. KM PSP w Ostrołęce/Facebook

W dniu 11 marca 2021r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, podczas rocznej narady podsumowującej działania PSP województwa mazowieckiego w roku 2020 zostało wyróżnionych tytułem honorowym dwóch strażaków z Ostrołęki. Podczas spotkania wyróżniono tytułem honorowym Strażaka Miesiąca – st. str. Karola Kraśniewskiego z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce oraz druha Cezarego Mielnickiego z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce, za udzielenie pierwszej pomocy pracownikowi, który to w styczniu 2021r. podczas pracy na terenie jednego z zakładów przemysłowych uległ ciężkiemu wypadkowi.

11.03.2021_1

Czarek

Życzymy. Tyle samo powrotów, co wyjazdów.  Niech walka z żywiołami i ratowaniem życia ludzkiego niesie za sobą zadowolenie wewnętrzne, oraz zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Niech podejmowane działa i służba drugiemu człowiekowi będą zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

                                                                                                             Ze strażackim pozdrowieniem

                                                                                                                               Zarząd OSP Ostrołęka

                                                                                                                                                                                           Druhny/Druhowie OSP Ostrołęka

[ALARM 23-24/2021_MZ] Niewybuch przy ul. Ławskiej – ewakuacja pracowników z zakładów

04.03.2021_1

W dniu 3 marca 2021r. podczas prowadzonych prac ziemnych na terenie zakładu produkcyjnego przy ul. Ławskiej został odkopany przedmiot kształtem granatu moździerzowego. Na miejsce została wezwana policja, która to zabezpieczyła nieznany przedmiot. Powiadomiony został patrol saperki z jednostki wojskowej z Orzysza o znalezisku. W związku z zaistniałym zagrożeniem podjęto decyzję o ewakuacji pracowników z pobliskich zakładów. W dniu 4 marca 2021r. po godz. 9.55 zostały zadysponowane dwa zastępy OSP Ostrołęka do pomocy PSP w ewakuacji pracowników z zagrożonego terenu. Po przybyciu na miejsce patrolu saperskiego, stwierdzono  że jest to najprawdopodobniej granat moździerzowy kal 85mm z okresu II wojny światowej. Po przeprowadzonej  identyfikacji znaleziska zarządzono natychmiastową ewakuację mieszkańców w ilości  ok. 150 osób z okolicznych zakładów w promieniu ok. 400m. Zarządzono również blokadę drogi  wojewódzkiej nr 627 oraz ul. Ławskiej. Po przeprowadzonej ewakuacji patrol saperki przystąpił do wydobycia niewybuchu. Następnie niewybuch został załadowany na ciężarówkę wojskową i przy eskorcie policji, kolumna wojskowa  została odeskortowana po za granice naszego miasta w kierunku poligonu, na którym to zostanie zdetonowane znalezisko. Po godzinie 11.21 po raz kolejny nasza jednostka zadysponowana  została do niewybuchu w okolice ul. Ławskiej, gdzie firma prowadząca wykopy natrafiła na kolejny niewybuch, jak się okazało później że był to również granat moździerzowy kal 85mm. Po godzinie 12.00 odblokowane zostały ulice, a pracownicy mogli swobodnie wrócić do swoich zakładów. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG PSP Ostrołęka, 2 zastępy OSP Ostrołęka, Straż Miejska i Policja.

kurier Irlandia