Get Adobe Flash player

21 sierpnia 2020- Archiwum

ALARM [/2020] Plama oleju na ul. Mostowej – Droga Krajowa nr 61

logo-ospW dniu 21 sierpnia 2020r. o godz. 13.05 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka  do usunięcia plamy oleju na ul. Mostowej – Droga Krajowa nr 61. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono plamę oleju na jezdni o powierzchni 5m2. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

 

 

ALARM [/2020] Poszukiwania zaginionej osoby – 12-letniego chłopca

logo-osp

W dniu 18 sierpnia 2020r. o godz. 19.24 zadysponowano 1 zatęp OSP Ostrołęka  do poszukiwania zaginionego 12-letniego chłopca na terenie miasta Ostrołęka. Podczas wyjazdu alarm został odwołany, a jednostka zawrócona do koszar z uwagi na fakt iż, osoba poszukiwana została odnaleziona przez Policję.

Koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce w Święto Wojska Polskiego

15.08.2020_05

W dniu 15 sierpnia 2020r. obchodzono w naszym mieście obchody Święto Wojska Polskiego. Tradycyjnie miejskie obchody święta narodowego rozpoczęły się od złożenia kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym, po czym następnie została odprawiona uroczysta Msza Święta w kościele pw. Zbawiciela Świata w intencji obrońców naszej Ojczyzny. Kolejnym puntem z okazji obchodów święta Wojska Polskiego był patriotyczny koncert z udziałem naszej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce, pod batutą kapelmistrza Zenona Brożyny, podczas którego można było wysłuchać patriotycznych i żołnierskich pieśni w tym min.: „Legiony to”, „Rota”, „O mój rozmarynie” itp. Koncert rozpoczął się o godz. 16.00 na scenie przy „Kupcu”.

Koncert Orkiestry Dętej OSP w Ostrołęce:

ALARM [/2020] Usuwanie gniazda os – barierki ochronne w pasie drogowym ul. Magazynowa

11.08.2020_02

W dniu 8 sierpnia 2020r. po godz. 19.00 MSK zadysponowało naszą jednostkę do usunięcia gniazda os znajdujących się w barierkach ochronnych zamontowanych w pasie drogowym na przepuście wodnym, tuż przy wjeździe na jedną z prywatnych w posesji. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, zastaliśmy wydobywające się owady z wnętrza barierki ochronnej poprzez otwory montażowe. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy zabezpieczeni w kombinezony do zwalczania owadów błonkoskrzydłych, dokładnie spryskali środkami chemicznymi miejsca otworów. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

ALARM [/2020] Usuwanie gniazda szerszeni w budynku gospodarczym ul.Fortowa

02.08.2020

W dniu 2 sierpnia 2020r. po godz. 19.00 MSK zadysponowało naszą jednostkę do usunięcia gniazda szerszeni znajdujących się w budynku gospodarczym tzw. „składzik na drewno”  przy ul. Fortowej. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, zastaliśmy wydobywające się owady z kokonu zawieszonego w górnej części więźby dachowej, tuż przy samym wejściu do szopki, co stwarzało realne zagrożenie dla osób postronnych. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy zabezpieczeni w kombinezony do zwalczania owadów błonkoskrzydłych, usunęli kokon, a miejsce po usunięciu gniazda, zostało oczyszczone i spryskane środkami chemicznymi. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

kurier Irlandia