Get Adobe Flash player

30 czerwca 2020- Archiwum

Strażak KM PSP Warszawa oraz OSP Ostrołęka – z pomocą humanitarną dla Ukrainy i Mołdawii

MOŁDAWIA_01

W ramach ograniczenia skutków epidemii COVID-19, z pomocą humanitarną dla Ukrainy i  Mołdawii w dniu 24 czerwca 2020r. z miasta Warszawy, wyruszyły 2 konwoje złożowe z pojazdów Państwowej Straży Pożarnej, wiozące środki ochrony indywidualnej dla szpitali w Kijowie i Kiszyniowie. W skład konwoju na teren Mołdawii wchodziło 5 samochodów i 10 strażaków PSP z KM PSP Warszawa, Płock, Nowy Sącz i Kraków. Obsadę jednego z samochodów stanowiło 2-óch funkcjonariuszy z KM PSP Warszawa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w tym min.: strażak ogniomistrz Daniel Grzeszczyk, będący również strażakiem OSP Ostrołęka. W związku z pomocą humanitarną Ukrainie zostało przekazane wsparcie w postaci 40 tys. masek, 50 tys. rękawic jednorazowych, ponad 18 tys. przyłbic, ponad 130 tys. litrów środków odkażających oraz tysiąca kombinezonów ochronnych, natomiast  pomoc dla Mołdawii to 30 tysięcy masek, 4800 przyłbic i 20 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji. Powrót do Polski zaplanowany został na 28 czerwca 2020r.

Prace montażowe pomostu pływającego przy plaży miejskiej na rzece Narew

24.06.2020

W dniu 24 czerwca 2020r. od wczesnych godzin porannych sekcja ratownictwa wodno-nurkowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce, rozpoczęła prace montażowe pomostu pływającego wraz trapami wejściowymi tuż przy plaży miejskiej. Po skręceniu całej konstrukcji pomost został przytwierdzony łańcuchami do dna rzeki Narew, a następnie ustawiony wzdłuż linii brzegowej plaży miejskiej w kształcie litery „U”, wyznaczając tym samym bezpieczną strefę kąpieliska. Prace zostały wykonane w ramach wzajemnej współpracy między Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce, a Ochotniczą Strażą Pożarną w Ostrołęce.

ALARM [16/2020] Plama oleju na moście im. kard. Stefana Wyszyńskiego

logo-osp

W dniu 19 czerwca 2020r. około godz. 14.31 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka przez MSK KM PSP Ostrołęka do pomocy PSP w usuwaniu plamy oleju napędowego na mości im. kard. Stefana Wyszyńskiego. Po dojeździe na miejsce zastano plamę oleju, która to ciągnęła się w kierunku ronda im. ks. Siemowita III. Działania zastępu polegały na dodatkowemu zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora sintan. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka i 1 zastęp OSP Ostrołęka.

 

ALARM [15/2020] Usuwanie gniazda szerszeni w budynku wielorodzinnym przy ul. Jana Pawła

17.06.2020

W dniu 17 czerwca br. po godz. 18.00 MSK zadysponowało naszą jednostkę do usunięcia gniazda szerszeni w budynku wielorodzinnym przy ul .Jana Pawła. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i wskazaniu miejsca  lokalizacji gniazda szerszeni przez właściciela nieruchomości, strażacy zabezpieczeni w kombinezony do zwalczania owadów błonkoskrzydłych przystąpili do jego usunięcia. Za zgodą właściciela, został zdemontowany parapet metalowy od zewnętrznej strony elewacji budynku w celu pełnej lokalizacji gniazda. Pod oderwanym parapetem, nie stwierdzono gniazda szerszeni, i na tym działania naszej jednostki zostały zakończone. Zgłoszenie okazało się być zgłoszeniem fałszywym. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

OSP Ostrołęka – z dofinansowaniem na remont strażnic. „Mazowieckie Strażnice OSP-2020”.

15.06.2020

fot. www.ostroleka.pl

W dniu 15 czerwca 2020r w Urzędzie Gminy Kadzidło odbyło się uroczyste podpisanie i wręczenie umów o udzielenie dotacji z projektu pn. „Mazowieckie Strażnice OSP-2020”. Pozyskane środki finansowe w kwocie 20 tyś. zł zostaną w pełni przeznaczone na remont pomieszczeń zajmowanych przez naszą jednostkę w budynku Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce. Oprócz naszej jednostki, wsparcie finansowe otrzymały również inne jednostki OSP z terenu powiatu ostrołęckiego w tym min.: OSP Pasieki gmina Goworowo, OSP Rzekuń gm. Rzekuń, OSP Łęg Przedmiejski gmina Lelis, OSP Brodowe Łąki gmina Baranowo, OSP Dylewo gmina Kadzidło. Miasto Ostrołęka reprezentowali: Maciej Kleczkowski – wiceprezydenta miasta Ostrołęka, dh. Andrzej Orłowski – prezes OSP Ostrołęka, Mariusz Plewko – zastępca skarbnika miasta Ostrołęka. Samorząd Województwa Mazowieckiego – Janina Orzełowska – wicemarszałek województwa mazowieckiego, Elżbieta Lanc – członek zarządu województwa mazowieckiego.

#GaszynChallenge. Strażacy OSP Ostrołęka

logo-osp#GaszynChallenge

Dziękujemy za nominację do Challenge’u

  • Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Baranowie
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówce

Nominujemy:

  • Straż Miejska w Ostrołęce
  • Meditrans Ostrołęka
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Rzekuniu

Zasady są bardzo proste min.: osoby instytucje, firmy itp. nominowane do zadania muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby.

Prowadzona zbiórka na rzecz „Wojtusia”  w ramach prowadzonej akcji #GaszynChallenge znajduje się na stronie: www.siepomaga.pl

Serdecznie dziękujemy za pomoc i udział w realizacji tego nagrania: Krzysztofowi Lipka

Strażacy OSP Ostrołęka

ALARM [14/2020] Zwisający konar drzewa na jednej z posesji przy ul. Kościuszki

12.06.2020_05

W dniu 12.06.2020r. o godz. 10.18 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Kościuszki. Po przybyciu na miejsce zastano obłamany konar drzewa zwisający nad wjazdem na posesję. Ze względu na brak możliwości bezpiecznego usunięcia zagrożenia podjęto decyzję o zadysponowaniu drabiny SD 37 z JRG PSP Ostrołęka, przy pomocy której  zostały usunięty obłamany konar drzewa. Pocięte drzewo zostało ułożone na trawniku w bezpiecznym miejscu.

Boże Ciało_2020

1

Jak co roku tradycyjnie strażacy z naszej OSP przygotowali ołtarz na Święto Bożego Ciała. W tym roku święto te przypadło na dzień 11 czerwca. Wzorem lat poprzednich strażacy pełnili posługę podczas procesji z Najświętszym Sakramentem przy ołtarzu polowym. W procesji wzięła udział również Orkiestra Dęta OSP Ostrołęka, która to podczas procesji  stanowiła część oprawy muzycznej uroczystości kościelnej, pod batutą Kapelmistrza Zenona Brożyny.

kurier Irlandia