Get Adobe Flash player

31 maja 2020- Archiwum

ALARM [13/2020] Kolizja dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Bogusławskiego z ul. Piłsudskiego – usuwanie plamy oleju i elementów z jezdni z rozbitych pojazdów

30.05.2020

W dniu 30 maja 2020r. o godz. 19.45 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ulicę Bogusławskiego z Piłsudskiego. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju powstałą w wyniku kolizji dwóch samochodów osobowych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu pozostałych elementów z jezdni rozbitych pojazdów oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu i neutralizatora. W działaniach brał udział: 1 zastęp OSP Ostrołęka.

ALARM [12/2020] Plama oleju na skrzyżowaniu ulic Bursztynowej i Platynowej os. Pomian w Ostrołęce

logo-osp

W dniu 30 maja 2020r. o godz. 13.32 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka do usunięcia plamy oleju na skrzyżowaniu ulic Bursztynowej z Platynową os. Pomian. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju na jezdni w dwóch miejscach na odcinku ok. 30m i 10m. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

 

ALARM [11/2020] Poszukiwania zaginionej osoby 49-letniej kobiety

29.05.2020

W dniu 29 maja 2020r. o godz. 15.37 zadysponowano 1 zatęp OSP Ostrołęka wraz z łodzią motorowodną do poszukiwania zaginionej kobiety nad rzeką Narew w Ostrołęce. Podczas wyjazdu alarm został odwołany, a jednostka zawrócona do koszar z uwagi na fakt iż, osoba poszukiwana została odnaleziona.

ALARM [10/2020] Plama oleju na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Warszawskiej w ms. Olszewo-Borki

18.05.2020_01

W dniu 18 maja 2020r. o godz. 11.39 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka przez MSK KM PSP Ostrołęka do pomocy PSP w usuwaniu plamy oleju na ul. Broniewskiego i Warszawskiej  w  ms. Olszewo-Borki. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju na jezdni. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i sintanu. Substancja wyciekła z samochodu ze względu na usterkę techniczną. W działaniach uczestniczyły 4 zastępy: 2 zastępy JRG PSP Ostrołęka, 1 zastęp OSP Olszewo-Borki  i 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Strażak KM PSP Warszawa oraz OSP Ostrołęka – Bohaterem!!!

10.05.2020_Pożar

Niezwykłym czynem bohaterskim wykazał się strażak z KM PSP Warszawa znajdujący się przypadkowo w pobliżu, podczas pożaru, który powstał w mieszkaniu na parterze bloku przy ul. Psarskiego 18 w Ostrołęce w dniu 9 maja 2020 r. o godz. 20:07, który to ruszył z pomocą mężczyźnie znajdującemu się w płonącym mieszkaniu. Z płonącego lokalu został ewakuowany mężczyzna w podeszłym już wieku, jeszcze przed przybyciem jednostek straży pożarnej. Ugasił tlącą się na nim odzież oraz udzielił wsparcia psychicznego, jako osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego i jednostek straży pożarnej.

A oto krótka relacja samego strażaka ze zdarzenia:

„W dniu 09.05.2020 r., ok. godz. 20:00 w Ostrołęce przy ul. Psarskiego 19 doszło do pożaru w jednym z mieszkań na parterze w budynku wielorodzinnym. W czasie wolnym od służby, jadąc samochodem, zauważyłem w oddali wydobywający się z budynku dym. Zaniepokojony widocznymi oznakami pożaru postanowiłem sprawdzić sytuację. Po dotarciu na miejsce stwierdziłem, że mieszkanie na parterze objęte jest pożarem. Natychmiast zapytałem stojących na zewnątrz lokatorów czy w mieszkaniu mogą znajdować się inne osoby. Od jednego z mieszkańców uzyskałem informację, że w mieszkaniu pozostał starszy mężczyzna. Wykonałem telefon do straży pożarnej przekazując informację po czym bezzwłocznie udałem się do palącego mieszkania z pomocą. W mieszkaniu faktycznie znajdował się starszy mężczyzna, którego ubrania paliły się. Błyskawicznie podjąłem decyzję o ewakuowaniu go na zewnątrz, a następnie stłumiłem ogień na jego ubraniach. Kolejno sam ponownie wkroczyłem do budynku i zamknąłem drzwi od palącego się mieszkania aby ograniczyć dostęp tlenu i spowolnić rozwój pożaru. Po sprawnie przeprowadzonej ewakuacji jeszcze raz zadzwoniłem na telefon alarmowy, aby przekazać bieżącą sytuację oraz wezwać pogotowie ratunkowe. W oczekiwaniu na przyjazd służb ratunkowych zapewniłem niezbędne wsparcie psychiczne osobie poszkodowanej. Ponadto stojącym na zewnątrz osobom przekazałem informację, aby pozostali w miejscu bezpiecznym, nie wchodzili na klatkę.”

Strażak mł. ogniomistrz Daniel Grzeszczyk jest funkcjonariuszem KM PSP m. st. Warszawa pracującym w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, jako młodszy operator sprzętu, jest również strażakiem OSP Ostrołęka sekcji ratowniczo-gaśniczej  w naszej jednostce OSP od ponad przeszło 18 lat.

Daniel

Życzymy. Tyle samo powrotów, co wyjazdów.  Niech walka z żywiołami i ratowaniem życia ludzkiego niesie za sobą zadowolenie wewnętrzne, oraz zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Niech podejmowane działa i służba drugiemu człowiekowi będą zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

                                                                                                                      Ze strażackim pozdrowieniem

                                                                                                                                                                                Zarząd OSP Ostrołęka

                                                                                                                                                                  Druhny/Druhowie OSP Ostrołęka

Życzenia z okazji Dnia Strażaka Prezesa ZG ZOSP RP Waldemara Pawlaka

Zyczenia_prezesa

Życzenia z okazji Dnia Strażaka Prezesa ZOW ZOSP RP Antoni Jan Tarczyński

Dzień_Strażaka-1

Życzenia z okazji Dnia Strażaka Zarząd OSP Ostrołęka

Dzień Strażaka 2020

kurier Irlandia