Get Adobe Flash player

28 kwietnia 2020- Archiwum

ALARM [9/2020] Zwisający konar nad chodnikiem – skwer ul. Zenona Żebrowskiego os. Śródmieście

27.04.2020_01

W dniu 23 kwietnia 2020r. o godz. 08.34 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia – skwer ul. Zenona Żebrowskiego os. Śródmieście. Po przybyciu na miejsce zastano zwisający konar drzewa nad chodnikiem na wysokości ok 5m. Przeprowadzone rozpoznanie potwierdziło istnienie zagrożenia. Działania OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odcięciu złamanego konara przy pomocy piły spalinowej do drewna. W działaniach brał udział: 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Dezynfekcja miejsc publicznych na terenie miasta Ostrołęki

fot. UM Ostrołęka

fot. UM Ostrołęka

W ramach zapobiegania rozprzestrzeniania się epidemii, po raz kolejny strażacy z naszej jednostki w dniu 23 kwietnia 2020r., przeprowadzili na terenie miasta Ostrołęki, dezynfekcję miejsc publicznych w tym min.: w parkach miejskich, skwerach, placach zabaw, chodnikach, siłowniach pod chmurką itp. Miejsca ogólnodostępne zostały spryskane płynem dezynfekującym bezpiecznym zarówno dla mieszkańców i zwierząt. Wszelkie czynności zostały podjęte w celu zapewnienia ochrony mieszkańców miasta Ostrołęki przed COVID-19. W działaniach brały udział: 4 zastępy OSP Ostrołęka.

Dezynfekcja przystanków autobusowych na terenie miasta Ostrołęka

fot. UM Ostrołęka

fot. UM Ostrołęka

W związku z koniecznością ograniczenia transmisji koronowirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19, strażacy z naszej jednostki w nocy z dnia 22 na 23 kwietnia 2020r. przeprowadzili dezynfekcję wszystkich przystanków autobusowych na terenie miasta Ostrołęka. W działaniach brały udział: 4 zastępy OSP Ostrołęka.

ALARM [8/2020] Zwisający konar nad parkingiem ul. Mieszka I os. Wojciechowice

23.04.2020_02

W dniu 23 kwietnia 2020r. o godz. 08.32 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Mieszka I os. Wojciechowice. Po przybyciu na miejsce zastano zwisający konar drzewa nad parkingiem na wysokości ok 7m. Przeprowadzone rozpoznanie potwierdziło istnienie zagrożenia. Działania OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odcięciu złamanego konara przy pomocy piły spalinowej do drewna. W działaniach brał udział: 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Szkolenie z zakresu odkażania środków ochrony osobistej

szkolenie_7

fot. UM Ostrołęka

W dniu 22 kwietnia 2020r. na terenie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce zostało przeprowadzone szkolenie pn.: „Jak bezpiecznie przeprowadzić dezynfekcję odzieży ochronnej po możliwym kontakcie z osobami zakażonymi koronowirusem COVID-19”. Szkolenie przeprowadzono w oparciu o sprzęt będący na wyposażeniu miasta Ostrołęka, jak i również podległych jednostek ochrony przeciwpożarowej. Podczas instruktażu zostały omówione procedury odkażania środków ochrony osobistej przez tzw. dekontaminację. Prezentacji poszczególnych etapów procesu ścieżki odkażania zaprezentowali strażacy z jednostki OSP Ostrołęka. Szkolenie zostało zorganizowane przez Referat Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Ostrołęka dla przedstawicieli ostrołęckiego szpitala,  Meditransu w Ostrołęce, Straży Miejskiej i Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Życzenia Wielkanocne Zarząd OSP Ostrołęka

20.04.2020_ WIELKANOC

Życzenia Wielkanocne Prezesa ZG ZOSP RP Waldemara Pawlaka

Wielkanoc_2020_cover

Prezes ZG ZOSP RP do strażaków ochotników

ListPrezesa

kurier Irlandia