Get Adobe Flash player

21 grudnia 2019- Archiwum

Życzenia Świąteczne – Zarząd OSP Ostrołęka

ZYCZENIA BOŻE NARODZENIE_ 2019

Życzenia świąteczne ZG ZOSP RP

zyczenia_Prezesa_ZG_ZOSP_RP

Nie dla czadu

nie-dla-czadu-2

Rozsypane arkusze styropianu na ul. Warszawskiej

19.12.2019_01

W dniu 19 grudnia 2019r. o godz. 19.08 nasza jednostka odnotowała wyjazd gospodarczy na prośbę CZK do usuwania rozsypanych arkuszy styropianu na ul. Warszawskiej na odcinku ok. 200m. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uprzątnięciu z jezdni połamanych oraz pokruszonych kawałków styropianu. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy OSP Ostrołęka i Straż Miejska.

Demontaż pomostu pływającego na rzece Narew

logo-ospW dniu 16.12.2019r. od wczesnych godzin porannych strażacy z sekcji ratownictwa wodno-nurkowego w ramach prac gospodarczych, dokonali demontażu przęseł pływającego pomostu wraz z trapami wejściowymi przy plaży miejskiej, celem przeprowadzenia niezbędnych prac konserwacyjnych. Pomost zostanie zamontowany ponownie na wiosnę. Prace zostały wykonane w ramach wzajemnej współpracy między Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce, a Ochotniczą Strażą Pożarną w Ostrołęce.

 

 

Spotkanie wigilijne w OSP Ostrołęka – 2019r.

logo-ospW sobotę 14 grudnia 2019 r w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne członków OSP. Rozpoczęło się ono krótką przemową Prezesa Zarządu naszej OSP druha Andrzeja Orłowskiego, który złożył życzenia świąteczne dla wszystkich obecnych oraz nieobecnych i całej braci strażackiej. Później głos zabrał ks. kanonik Zdzisław Grzegorczyk, kustosz ostrołęckiego Sanktuarium Św. Antoniego, który przeczytał fragment z Pisma Świętego i także złożył świąteczne życzenia. Następnie zebrani wysłuchali krótkiego koncertu kolęd w wykonaniu Orkiestry OSP pod batutą kapelmistrza Zenona Brożyny. Wreszcie wszyscy złożyli sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem i częstując się potrawami na wigilijnym stole.

Ostrołęka. Niewybuch przy ul. Magazynowej

10.12.2019_06

W dniu 10 grudnia 2019r w godzinach przedpołudniowych podczas prowadzonych prac ziemnych został odkopany przedmiot przypominający kształtem pocisk. Na miejsce została wezwana policja, która to zabezpieczyła nieznany przedmiot. Powiadomiony został również patrol saperki o znalezisku. Po godz. 12.33 został zadysponowany przez MSK KM PSP w Ostrołęce, jeden zastęp OSP Ostrołęka do pomocy przy ewakuacji mieszkańców z zagrożonego terenu miasta. Po przybyciu na miejsce patrolu saperskiego, stwierdzono że są to najprawdopodobniej niewybuchy pochodzące z II Wojny Światowej min.: 5 pocisków moździerzowych kalibru 76mm i 1 mina przeciwpiechotna. Po przeprowadzonej identyfikacji zarządzono ewakuację mieszkańców z pobliskich budynków mieszkalnych, sklepów itp. Ze strefy zagrożenia w promieniu 800m od odkrytych niewybuchów, ewakuowano łącznie ok. 1000 osób. Niewybuchy zostały załadowane na samochód wojskowy i przy eskorcie policji, kolumna wojskowa  została odeskortowana po za granice naszego miasta w kierunku poligonu, na którym to zostanie zdetonowane znalezisko. Przed godz. 16.00 odblokowane zostały ulice, a mieszańcy mogli swobodnie wrócić do swoich domów, mieszkań. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP Ostrołęka, 1 zastęp OSP Borawe 1 zastęp OSP Ostrołęka, Straż Miejska, Policja i Patrol Saperski

Zaproszenie na Wigilię Strażacką 2019

ZAPROSZENIE-WIGILIA_2019_01

kurier Irlandia