Get Adobe Flash player

29 maja 2019- Archiwum

Inspekcja gotowości operacyjnej w OSP Ostrołęka

29.05.2019

W dniu 29 maja 2019 roku w godzinach popołudniowych w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce odbyła się inspekcja gotowości operacyjnej. Kontroli dokonał zespół z Wydziału Planowania Operacyjnego z KM PSP w Ostrołęce. Podczas przeprowadzonej inspekcji, komisja inspekcyjna kontrolowała gotowość operacyjną w dziedzinach: alarmowanie OSP, gotowość operacyjna ratowników OSP, gotowość (stan techniczny) pojazdów, sprzętu silnikowego, innego sprzętu ratowniczego, sprzętu łączności, sprzętu ochrony dróg oddechowych, dokumentację techniczną, dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi, ważne badania lekarskie oraz ubezpieczenie, a także stan techniczny infrastruktury strażnicy.

Ostrołęka. Niewybuch na ul. Sygietyńskiego

24.05.2019

fot. eOstrołęka

W dniu 24 maja br. w godzinach popołudniowych  podczas prowadzonych prac ziemnych został odkopany przedmiot przypominający kształtem pocisk. Na miejsce została wezwana policja, która to zabezpieczyła nieznany przedmiot. Powiadomiony został również patrol saperki o znalezisku. Po godz. 16.30 został zadysponowany przez MSK KM PSP w Ostrołęce, jeden zastęp OSP Ostrołęka do pomocy przy ewakuacji mieszkańców z zagrożonego terenu miasta. Po przybyciu na miejsce patrolu saperskiego, stwierdzono że jest to najprawdopodobniej niewybuch pochodzący z II Wojny Światowej min.: granat moździerzowy rosyjskiej produkcji. Po przeprowadzonej identyfikacji zarządzono ewakuację mieszkańców z pobliskich budynków mieszkalnych. Ze strefy zagrożenia, ewakuowano łącznie ok. 300 osób. Niewybuch zostały załadowany na samochód wojskowy i przy eskorcie policji, kolumna wojskowa  została odeskortowana po za granice naszego miasta w kierunku poligonu, na którym to zostanie zdetonowane znalezisko. Przed godz. 18.00 odblokowane zostały ulice, a mieszańcy mogli swobodnie wrócić do swoich mieszkań. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP Ostrołęka i 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Miejskie Obchody „Dnia Strażaka 2019”

15.05.2019

W dniu 15 maja 2019r. strażacy PSP i OSP z miasta Ostrołęka obchodzili swoje święto. Z tej okazji została odprawiona uroczysta msza święta przez biskupa łomżyńskiego ks. Janusza Stepnowskiego , w Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce.

Zabezpieczenie szkół średnich na terenie miasta Ostrołęka w związku z fałszywymi alarmami bombowymi na terenie całej Polski.

logo osp

W związku z licznymi fałszywymi alarmami bombowymi związanymi z podłożeniem ładunków wybuchowych w placówkach oświatowych na terenie całej Polski w tym min. i w mieście Ostrołęka, strażacy z naszej jednostki OSP w dniach 12-14 maja 2019r. zabezpieczali budynki szkół średnich, na terenie naszego miasta Ostrołęka, w których odbywały się egzaminy maturalne. W budynkach zostały przeprowadzone kontrole pirotechniczne przez policjantów, alarmy zostały uznane za mało wiarygodne, nie wymagające ewakuacji i okazały się one fałszywe.

 

Prace przy pomoście pływającym na plaży miejskiej

logo osp

W dniu 11.05.2019r. od wczesnych godzin porannych, w ramach prac gospodarczych, strażacy z sekcji ratownictwa wodno-nurkowego, dokonali poprawy mocowania barierek ochronnych, trapów wejściowych  na pomoście pływającym, zakotwiczonym na rzecze Narew przy plaży miejskiej w Ostrołęce. Prace zostały wykonane w ramach wzajemnej współpracy między Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce, a Ochotniczą Strażą Pożarną w Ostrołęce.

Życzenia z okazji Dnia Strażaka Zarząd OSP Ostrołęka

Życzenia 2019_OSP

Życzenia z okazji Dnia Strażaka Prezesa ZG ZOSP RP Waldemara Pawlaka

Zyczenia-Prezesa2019

kurier Irlandia