Get Adobe Flash player

27 kwietnia 2019- Archiwum

Usuwanie plamy oleju z rozbitych pojazdów po wcześniejszej kolizji na ul. Goworowskiej

26.04.2019

W dniu 26 kwietnia 2019r. o godz. 15.14 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Goworowską. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono, że z jednego z uszkodzonych pojazdów po wcześniejszej kolizji, znajdującego się na przystanku autobusowym, wycieka olej z komory silnika na jednię. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz neutralizacji plamy oleju przy użyciu sorbentu. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM-8/8.

Złamany konar drzewa przygniatający samochody osobowe ul. Starosty Kosa

23.04.2019_02

fot. eOstrołęka

W dniu 23 kwietnia 2019r. o godz. 15.07  strażacy z naszej jednostki zostali zadysponowani przez MSK KM PSP do złamanego konaru drzewa przy ul Starosty Kosa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że konar długości około 7 metrów złamał się i upadł na drogę, częściowo przygniatając dwa samochody osobowe marki citroen i volkswagen zaparkowane na pobliskim parkingu. Na szczęście, gdy drzewo runęło na ziemię, w samochodach nie przebywały żadne osoby. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sukcesywnemu pocięciu złamanego konaru przy pomocy piły spalinowej do drewna i uwolnieniu uszkodzonych pojazdów.  Pocięte kawałki ułożono na pobliskim chodniku. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM-8/8.

Plama oleju ul. Wincentego Witosa

23.04.2019

W dniu 23 kwietnia 2019r. około godz. 11.07 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka przez MSK KM PSP Ostrołęka do pomocy PSP w usuwaniu plamy oleju na ul. Wincentego Witosa. Po dojeździe zastępu OSP, zastano rozjeżdżoną plamę oleju o szerokości około 1m ciągnącą się od ronda im. NSZZ „Solidarności”, aż do ronda Holgera Hjelma. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zasypaniu plamy oleju sorbentem  i spłukaniu ulicy wodą przy użyciu szybkiego natarcia z samochodu pożarniczego. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka GBA 2,5/16 i 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM-8/8.

Czuwanie Wielkanocne 2019

21.04.2019

Wzorem lat ubiegłych w okresie Triudum Paschalnego, strażacy z naszej jednostki uczestniczyli w adoracji Grobu Pańskiego. Podtrzymując wspaniałą tradycję zapoczątkowaną przez „naszych dziadów” wystawiliśmy warty honorowe w Kościołach pw. Św. Franciszka z Asyżu, pw. Nawiedzenia NMP oraz Sanktuarium pw. Św. Antoniego w Ostrołęce. Uczestniczyliśmy również we Mszy Rezurekcyjnej. Nasza Orkiestra Dęta OSP uświetniła swoim występem Mszę Rezurekcyjną w Kościele pw. Zbawiciela Świata. Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy spotkali się w strażnicy OSP na tradycyjnym „jajeczku wielkanocnym”.

Życzenia Wielkanocne Zarząd OSP Ostrołęka

20.04.2019_ WIELKANOC

Życzenia Wielkanocne Prezesa ZG ZOSP RP Waldemara Pawlaka

ZOSPRP_2019_ WIELKANOC

Poszukiwania zaginionej 55-letniej kobiety

18.04.2019

W dniu 17 kwietnia 2019r. o godz. 19.57  zostały zadysponowane 2 zastępy OSP Ostrołęka przez MSK JRG PSP Ostrołęka  do pomocy w poszukiwaniu zaginionej kobiety w miejscowości Ostrołęka ul.Geodetów. Zachodziła obawa, że zaginiona osoba najprawdopodobniej chce popełnić samobójstwo. W ramach prowadzonej akcji poszukiwawczej, zostały przeczesane okolice miejsca zamieszkania oraz pobliskie obszary leśne. W wyniku prowadzonych intensywnych działań poszukiwawczych, kobieta została odnaleziona. W działaniach uczestniczyły: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka, 2 zastępy OSP Ostrołęka oraz Policja.

STOP POŻAROM TRAW

stop pożarom traw

Kurs podstawowy strażaków ratowników OSP – zakończony

dav

OSP Ostrołęka_kurs z ratownictwa technicznego

W dniu 14 kwietnia 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce odbył się egzamin stanowiący zwieńczenie miesięcznego kursu podstawowego strażaków ratowników OSP. W ramach kursu omówiono min.:

1. Zasady organizacji ochotniczych straży pożarnych

2. Sprzęt ratowniczy i podręczny sprzęt gaśniczy

3. Drabiny pożarnicze

4. Węże armatura wodna, sprzęt do podawania piany,

5. Proces spalania, a pożar,

6. Zadania strażaków w zastępie

7. Podstawy organizacji akcji gaśniczej,

8. Rozwijanie linii i zajmowanie stanowisk gaśniczych

9.  Gaszenie pożarów oraz środki gaśnicze,

10. Ewakuacja ludzi, zwierząt i mienia,

11. Działanie w czasie innych miejscowych zagrożeń

12. łączność bezprzewodowa i alarmowanie

13. Rozwój pożaru,

14. Taktyka gaszenia pożarów,

15. Sprzęt ochrony dróg oddechowych

16. Ratowniczy sprzęt mechaniczny

17. Podstawowe zadania strażaków ratowników OSP  w czasie działań chemiczno-ekologicznych

18. Elementy pierwszej pomocy

19 Służba wewnętrzna, musztra

Wszystkie zajęcia składały się z części teoretycznej, a następnie praktycznej, które poprzedzone były szkoleniem z zakresu BHP. Do egzaminu składającego się z dwóch części: teoretycznej w formie pisemnego testu z wiedzy oraz z części praktycznej przystąpiło  kilkunastu strażaków z jednostek OSP gmin. Łyse, Czerwin  i Ostrołęki. Ukończenie kursu podstawowego strażaków ratowników OSP jest jednym z najważniejszych warunków pozwalających na udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. W kursie podstawowym z naszej jednostki  wziął udział 1 strażak zdając egzamin przed Komisją Egzaminacyjną z wynikiem pozytywnym.

XI Odmulanie rzeki Omulew

2019.04.06

OSP Ostrołęka

W sobotę 06 kwietnia 2019r. w miejscowości Kruki odbył się tzw. „XI Wiosenny Spływ” rzeką Omulwią. Licząca ok. 3,5 km trasa rozpoczęła się na moście w miejscowości Kruki, a zakończyła się przy ujściu rzeki Omulew do rzeki Narew. W imprezie wzięło udział około 50 osób, w tym nurkowie z Ostrołęki, Łomży, Olszyna, Szczytna i Mławy. Podczas wiosennego spływu tradycyjnie jak co roku uprzątnięto rzekę Omulew, z pozostawionych śmieci w nurcie rzeki w tym. min. butelek, puszek, foli, itp., w sumie zebrano kilka worków nieczystości. Nie zabrakło również udziału naszej jednostki OSP w Ostrołęce, w tym wydarzeniu w ramach zabezpieczenia i patrolowania rzeki.

kurier Irlandia