Get Adobe Flash player

30 marca 2019- Archiwum

Strażacy na akcji charytatywnej „Tydzień dla Bogusi Wilkowskiej”

30.03.2019

W sobotę 30 marca 2019r. przed budynkiem OSP na placu przy ul. Głowackiego odbył się koncert charytatywny pt. „Tydzień dla Bogusi” Impreza cieszyła się zainteresowaniem wśród ostrołęczan i miała charakter charytatywny. Podczas akcji prowadzono zbiórkę funduszy na leczenie Bogusi, która to zmaga się z chorobą – ostrą białaczką limfoblastyczną. W trakcie koncertu odbyły się rożnego rodzaju licytacje, z których całkowity dochód został przekazany na leczenie Bogusi Wilkowskiej. Do tej akcji charytatywnej przyłączyli się również strażacy z naszej OSP, którzy to zaprezentowali sprzęt pożarniczy będący na wyposażeniu naszej jednostki. Dodatkowo można było wziąć udział w akcji strażackiej gaszenia „palących się domków Flinstonów”. W akcji wzięła również udziała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce, która to odegrała kilka utworów muzycznych.

Koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Ostrołęka

Zabezpieczenie wodne na rzece Narew

24.03.2019r.

W dniu 24.03.2019r. o godz. 13.00 w ramach zakończenia sezonu na morsowanie, strażacy z naszej jednostki OSP – sekcji ratownictwa wodno-nurkowego, zabezpieczali na plaży miejskiej, osoby biorące udział w ostatniej kąpieli zimowej w tym sezonie. W zabezpieczeniu uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Kolejny dzień poszukiwań zaginionego mężczyzny na rzece Narew

19.03.2019_05

W dniu dzisiejszym tj 19 marca 2019r. po godz. 8.00 zostały wznowione poszukiwania ok. 53-letniego mężczyzny na rzece Narew przy użyciu łodzi motorowodnych. Przy pomocy specjalistycznych echosond będących na wyposażeniu łodzi motorowodnych, nadal wykonywano czynności przeszukiwania dna rzeki na określonych odcinkach, w celu odnalezienia mężczyzny. W trakcie prowadzonej akcji poszukiwawczej, dokonano również dokładnego przeczesania pobliskich kompleksów leśnych, oraz samej linii brzegowej po obu stronach rzeki Narew. W godzinach popołudniowych w miejscowości Korczaki gm. Rzekuń zostało odnalezione ciało poszukiwanego mężczyzny. Na miejscu wykonywane są czynności z udziałem prokuratora w celu identyfikacji i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. W działaniach uczestniczyły: 2 zastępy OSP Ostrołęka wraz z  łodzią, 3 zastępy JRG PSP Ostrołęka wraz z łodzią, Policja wraz z łodzią, Państwowa Straż Rybacka wraz z łodzią  i Grupa Ratownicza „Nadzieja”.

Poszukiwania zaginionego 53 – letniego mężczyzny przy rzece Narew

18.03.2019_01

fot. eOstrołęka

W dniu 18 marca 2019r. o godz. 16.19 zostały zadysponowane 2 zastępy OSP Ostrołęka wraz z łodzią do poszukiwania zaginionego mężczyzny na rzece Narew w okolicach portu przy moście im. A. Madalińskiego w Ostrołęce [Nowy Most]. Po raz ostatni mężczyzna był widziany w rejonie rzeki Narew, gdzie zostały odnalezione rzeczy osobiste mężczyzny i tam zostały skierowane służby ratownicze. Przy użyciu łodzi motorowodnych i sond dokonano sprawdzenia brzegów rzeki Narew oraz dna rzeki od mostu im. A. Madalińskiego, aż do mostu kolejowego na rzece Narew. Akcja poszukiwawcza tego samego dnia trwała, aż do późnych godzin wieczornych, mężczyzna nadal nie został odnaleziony przez służby. W działaniach uczestniczyły: 2 zastępy OSP Ostrołęka wraz z  łodzią, 2 zastępy JRG PSP Ostrołęka wraz z łodzią, policjanci ze wszystkich wydziałów KM Policji, Państwowa Straż Rybacka i Grupa Ratownicza „Nadzieja”. W dniu jutrzejszym tj. 19 marca 2019r. działania poszukiwawcze mają być wznowione.

Recertyfikacja kursu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy

logo osp

W dniu 13 marca 2019r. na terenie Komendy Miejskiej  Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce przeprowadzono egzamin w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków PSP i OSP. Egzamin składał się z 2 części teoretycznej i praktycznej. Część I – teoretyczna polegała na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, którego zaliczenie dopuszczało do części II – praktycznej. W części praktycznej sprawdzono umiejętności wykorzystania w praktyce 21 procedur ratowniczych obowiązujących w Państwowej Straży Pożarnej z zakresu ratownictwa medycznego w KSRG w tym min.: resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłego, dziecka i niemowlaka oraz czynności związane ze sposobami udzielania pomocy przedmedycznej podczas zdarzeń drogowych z poszkodowanymi w pojeździe oraz ewakuacji osób poszkodowanych przy pomocy noszy typu deska. Umiejętności po kursie podstawowym sprawdzane są co trzy lata poprzez tzw.”recertyfikacji”. Do egzaminu z zakresu ratownictwa medycznego z naszej jednostki przystąpiło 8 strażaków, łącznie około 50 strażaków z jednostki PSP w Ostrołęce, oraz z jednostek OSP z terenu pow. ostrołęckiego zdając egzamin przed Komisją Egzaminacyjną z wynikiem pozytywnym uzyskując tytuł „ratownika”.

kurier Irlandia