Get Adobe Flash player

31 stycznia 2019- Archiwum

Zwisający konar nad chodnikiem ul. Korczaka

Korczaka_03

W dniu 31.01.2019r. po godz. 10.00 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Korczaka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zwisający konar drzewa nad chodnikiem na wysokości ok 12m. Po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że drzewo jest całe uschnięte, a w dolnej jego części znajduje się duże pęknięcie, co starzało realne zagrożenie przewrócenia się na ulicę oraz znajdującą się w pobliżu stację transformatorową, koniecznie okazało się jego ścięcie. Z uwagi na występujące zagrożenie do akcji zadysponowano drabinę mechaniczną SD-37 z JRG PSP Ostrołęka. Działania PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie sukcesywnym odcinaniu kawałków drzewa  przy pomocy piły spalinowej, aż do samej jego podstawy i ułożeniu ich w bezpiecznym miejscu. W działaniach brały udział: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka i 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Usuwanie gniazd wron i kawek przy alejkach w Parku Miejskim ul. Parkowa

PARK_05

Ze względu na liczne skargi w okresie wiosenno-letnim przez mieszkańców miasta Ostrołęka w związku licznymi zanieczyszczeniami alejek, ławek, placów zabaw itp. powodowanymi przez ptaki, na wniosek Urzędu Miasta w dniach 29 -30 stycznia 2019r. strażacy z naszej jednostki OSP, wspólnie ze strażakami PSP w Ostrołęce, przy użyciu drabiny mechanicznej SD-37 przeprowadzili akcję usuwania  gniazd wron i kawek z gałęzi drzew znajdujących się bezpośrednio nad głównymi alejkami w Parku miejskim przy ul. Parkowej. W działaniach brały udział: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka i 1 zastęp OSP Ostrołęka.

UWAGA! Zmiana rachunku bankowego OSP w Ostrołęce

logo osp

 

Druhny/Druhowie

Nastąpiła zmiana konta bankowego w naszej jednostce OSP Ostrołęka.

Nowy numer konta:

Nr  92 1240 1691 1111 0010 8722 3913  Bank Pekao SA

 

Zarząd

Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce

Zwisający konar nad chodnikiem ul. Koszarowa

Zwisający konar ul. Koszarowa

W dniu 18.01.2019r. o godz. 14.10 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Koszarowej. Po przybyciu na miejsce zastano zwisający konar drzewa nad chodnikiem na wysokości ok 10m. Przeprowadzone rozpoznanie potwierdziło istnienie zagrożenia. Z uwagi na miejsce nadłamania konaru do akcji zadysponowano drabinę mechaniczną SD-37 z JRG PSP Ostrołęka. Działania PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odcięciu złamanego konara przy pomocy piły spalinowej. W działaniach brały udział: 1 zastępy JRG PSP Ostrołęka i 1 zastępy OSP Ostrołęka.

Apel Prezesa ZG ZOSP RP o włączenie syren

ZG ZOSP RP_APEL

Strażacy na 27 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrołęce

puszki-wosp-jpeg_10_01_2019_09_48

W dniu 13 stycznia 2019r. nasza jednostka wzięła udział w 27 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W ramach tegorocznego finału strażacy OSP Ostrołęka wzięli udział w kilku zaplanowanych atrakcjach przygotowanych przez ostrołęcki sztab WOŚP w tym min.:

O godz. 10.00 – na terenie parku wodnego „Aquarium” odbyły się warsztaty z nurkowania pn. „pierwszy oddech pod wodą”.  Każdy z uczestników biorących udział w warsztatach, pod czujnym okiem instruktora w pełni profesjonalnym sprzęcie do nurkowania mógł,  spróbować swoich sił w nurkowaniu. Za udział w zajęciach, uczestniczy wrzucali do puszki WOŚP dowolną kwotę pieniędzy, gdzie na koniec każdy z nich otrzymał dyplom pamiątkowy oraz podwodne zdjęcie. W warsztatach wzięło udział ok. 50 osób. Zajęcia prowadzili instruktorzy – nurkowie ostrołęckiej OSP: Naczelnik OSP dh. Wojciech Filochowski, dh. Ireneusz Lewśkiewicz, dh. Roman Bołądz oraz nurkowie Grzegorz Ziemek i Marcin Lautsch

WOŚP: Pierwszy oddech pod wodą:

WOŚP: Nauka nurkowania w parku wodny „Aquarium”:

 

O godz. 13.00 – na parkingu przy ul. Prądzyńskiego, obok domu handlowego „Handlowiec” odbył się pokaz ratownictwa  drogowego i medycznego. W ramach pokazów strażacy z naszej jednostki wspólnie z zespołem ratownictwa medycznego przeprowadzili symulację wypadku samochodowego. Prowadzona akcja ratunkowa polegała na udzielenie pomocy medycznej potrąconemu pieszemu oraz wydostaniu rannego kierowcy z rozbitego auta. Podczas inscenizacji strażacy pokazali, jak przy użyciu specjalnych narzędzi hydrauliczny można się dostać do osoby poszkodowanej i uwięzionej wewnątrz pojazdu, w celu wydobycia rannego kierowcy oraz udzieleniu mu niezbędnej pomocy medycznej. Osoby poszkodowane w wypadku zostały przewiezione karetką pogotowia do szpitala. Widzowie mogli w pełni zobaczyć z bliska jak przebiega standardowa akcja ratunkowa.

WOŚP: Pokaz ratownictwa drogowego i medycznego:

 

O godz. 13.30 – na pasażu tuż obok domu handlowego „Zorza” odbył się pokaz kąpieli morsów w sztucznym basenie przygotowanym przez strażaków OSP. Każdy z uczestników mógł z morsami zanurzyć się w zimnej wodzie. W ten sposób ostrołęckie morsy, wsparły kwestę WOŚP na rzecz potrzebujących dzieci.

WOŚP: Kąpiel morsów podczas 27 finału WOŚP:

 

O godz. 20.00 – na parkingu przy ul. Prądzyńskiego, obok domu handlowego „Handlowiec”, straży z naszej jednostki zabezpieczali światełko do nieba – podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Odśnieżanie dachów i usuwanie zwisających sopli

GM.NR_3

Po obfitych opadach śniegu na początku stycznia br. w dniach 10 i 11 stycznia 2019r. nasza  jednostka odnotowała 3 wyjazdy gospodarcze na prośbę CZK do usunięcia zalegającej zbyt dużej warstwy śniegu i zwisających sopli lodu z dachów budynków użyteczności publicznej w tym min. hali sportowej gimnazjum nr 3 im. Adama Mickiewicza ul. Skowrońskiego, Parku Wodnego „Aquarium” ul. Witosa oraz  hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia ul. Traugutta. Po zabezpieczeniu terenu  śnieg i sople lodu z dachu w/w budynkach zostały usunięte. W działaniach brały udział: 3 zastępy OSP Ostrołęka.

kurier Irlandia