Get Adobe Flash player

31 grudnia 2018- Archiwum

Zwisający konar nad chodnikiem ul. Olimpijska

Zwisający konar ul. Olimpijska

W dniu 31.12.2018r. po godz. 12.00 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Olimpijskiej. Po przybyciu na miejsce zastano zwisający konar drzewa nad chodnikiem na wysokości ok 10m. Przeprowadzone rozpoznanie potwierdziło istnienie zagrożenia. Z uwagi na miejsce nadłamania konaru do akcji zadysponowano drabinę mechaniczną SD-37 z JRG PSP Ostrołęka. Działania PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odcięciu złamanego konara przy pomocy piły spalinowej. W działaniach brały udział: 1 zastępy JRG PSP Ostrołęka i 1 zastępy OSP Ostrołęka.

Życzenia świąteczne ZG ZOSP RP

Zyczenia-prezesa

Życzenia świąteczne Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. mazowieckiego

zyczenia

Życzenia Świąteczne – Zarząd OSP Ostrołęka

ZYCZENIA BOŻE NARODZENIE2018_1-1

Spotkanie wigilijne w OSP Ostrołęka – 2018r.

WIGILIA_2018_1

W sobotę 14 grudnia 2018 r w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne członków OSP. Rozpoczęło się ono krótką przemową Prezesa Zarządu naszej OSP druha Andrzeja Orłowskiego, który złożył życzenia świąteczne dla wszystkich obecnych oraz nieobecnych i całej braci strażackiej. Później głos zabrał ks. kanonik Zdzisław Grzegorczyk, kustosz ostrołęckiego Sanktuarium Św. Antoniego, który przeczytał fragment z Pisma Świętego i także złożył świąteczne życzenia. Następnie zebrani wysłuchali krótkiego koncertu kolęd w wykonaniu Orkiestry OSP pod batutą kapelmistrza Zenona Brożyny. Wreszcie wszyscy złożyli sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem i częstując się potrawami na wigilijnym stole.

Śp. Franciszek Szalast (1941 -2018)

* * *

W dniu 7 grudnia br.
na wieczną służbę do św. Floriana
odszedł

Ś.P. Druh Franciszek Szalast

Członek Honorowy
Ochotniczej Straży Pożarnej
w Ostrołęce.

Cześć Jego pamięci.

* * *

Franciszek Szalast

Niewybuch przy ul. Traugutta – DK61

Niewybuch_ Traugutta_01

W dniu 3 grudnia 2018r. w godzinach porannych podczas prac remontowych ścieżki rowerowej  przy ul. Traugutta przez pracującą koparkę wykonującą prace ziemne, został wykopany przedmiot przypominający kształtem pocisk moździerzowy. Na miejsce została wezwana policja, która to zabezpieczyła nieznany przedmiot. Powiadomiony został patrol saperki o znalezisku. Po przybyciu na miejsce patrolu saperskiego, stwierdzono że jest to najprawdopodobniej niewybuch pochodzący z II wojny światowej o kalibrze 86mm. Po przeprowadzonej identyfikacji znaleziska zarządzono blokadę ulic: Witosa, Traugutta, 22 lipca, Ciasna, Pionierów, Czeczotka, Parkowa, Podchorążych. O godz. 13.44 został zadysponowany przez MSK KM PSP w Ostrołęce, jeden zastęp OSP Ostrołęka do zabezpieczenia drogi krajowej nr 61 na ul. Traugutta. Na czas prowadzonej akcji podjęcia niewybuchu przez saperów, ruch kołowy został całkowicie wstrzymany na wszystkich ulicach w pobliżu miejsca zdarzenia. Następnie niewybuch został załadowany na ciężarówkę wojskową i przy eskorcie policji, kolumna wojskowa  została odeskortowana po za granice naszego miasta w kierunku poligonu, na którym to zostanie zdetonowane znalezisko. W działaniach brały udział: 1 zastępy JRG PSP Ostrołęka, 1 zastępy OSP Ostrołęka, Policja i Straż Miejska.

Substancja ropopochodna na rzece Narew

Plama oleju_Narew

W dniu 3 grudnia 2018r. o godz. 10.12 zostały zadysponowane 2 zastępy OSP Ostrołęka wraz z łodzią do pomocy PSP w usuwaniu substancji ropopochodnej na rzece Narew w pobliżu Elektrowni B. Podczas prowadzonych działań, została postawiona zapora sorpcyjna na rzece w postaci rękawa, który to ograniczał dalsze rozprzestrzenianie się substancji ropopochodnej unoszącej się na powierzchni. Do wycieku doszło najprawdopodobniej podczas awarii jednej z maszyn na terenie zakładu produkcyjnego. W działaniach uczestniczyło pięć zastępów JRG PSP Ostrołęka wraz z łodzią oraz dwa zastępy OSP Ostrołęka wraz z łodzią.

Zaproszenie na Wigilię Strażacką 2018

ZAPROSZENIE WIGILIA_2018

Plama oleju ul. Goworowska

Plama oleju _goworowska_01W dniu 01.12.2018r. o godz. 18.38 nasza jednostka została zadysponowana przez MSK PSP JRG Ostrołęka do usuwania plamy oleju napędowego na ul. Goworowskiej. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju napędowego na jezdni, która to ciągnęła się przez kilkaset metrów od ul. Poznańskiej przez rondo im. płk. Ryszarda Kuklińskiego, aż do skrzyżowania ulic: ulicy Żebrowskiego z ul. Pomian. Działania ratowników OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka – GLM8/8.

kurier Irlandia