Get Adobe Flash player

26 listopada 2018- Archiwum

OSP Ostrołęka otrzymała automatyczny defibrylator w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018

AED

W ramach „Budżetu Obywatelskiego 2018” do naszej jednostki OSP został zakupiony nowoczesny automatyczny defibrylator AED. Defibrylator, zostanie on zamontowany na stałe w budynku Centrum Zarządzania Kryzysowego, w którym to znajduje się również zaplecze operacyjne naszej jednostki OSP i będzie dostępny w godzinach pracy urzędu. Urządzenie obecnie jest przystosowane również, do  zamontowania na łodzi ratowniczej, będącej na wyposażeniu OSP. Defibrylator będzie on w pełni wykorzystywany podczas prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych przez naszą jednostkę, w przypadku wystąpienia bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego oraz podczas akcji na rzece Narew lub jej pobliżu, a także przy różnego rodzaju imprezach miejskich, w których to nasza jednostka bierze aktywny udział.  Serdecznie dziękujemy naszemu koledze z jednostki OSP dh Bartłomiej Domian – inicjator projektu „o zakupie 2-óch automatycznych defibrylatorów zewnętrznych dla potrzeb Parku Wodnego „Aquarium” i Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce”, oraz tym osobom, które oddały głos na nasz projekt.

Pozyskany sprzęt tj. automatyczny defibrylator w pełni posłuży do ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

Zabezpieczenie w Dniu Święta Niepodległości

100lecie_02

W dniu 11 listopada 2018r. w ramach trwających obchodów „100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości” na terenie miasta Ostrołęka, strażacy z naszej jednostki OSP zabezpieczali na Placu Bema „koncert patriotyczny” , poświęcony tematyce niepodległościowej. W koncercie wzięła również udział, orkiestra  Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce, która to odegrała pieśni narodowe towarzyszące czasom walki o niepodległość. Koncert plenerowy zabezpieczał 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Pieśni patriotyczne w wykonaniu przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”

Pieśń wojskowa „Szara Piechota”

Pieśń wojskowa „Gaude Mater Polonia”

Nie dla czadu!!!!

nie-dla-czadu-1

Remont Strażnicy OSP Ostrołęka – zakończony

OSP_4

Zakończył się remont strażnicy OSP Ostrołęka. Remont realizowany był w ramach programu „Mazowieckie Strażnice OSP – 2018”. Zadanie to zostało sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zakres prac obejmował min.: remont elewacji budynku OSP Ostrołęka.

kurier Irlandia