Get Adobe Flash player

25 września 2018- Archiwum

Usuwanie plamy oleju na ul. Goworowskiej

PO_GOW_02

W dniu 25.09.2018r. o godz. 16.24 nasza jednostka została zadysponowana przez MSK PSP JRG Ostrołęka do usuwania plamy oleju napędowego na ul. Goworowskiej. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju napędowego, która to ciągnęła się od ronda Jana Radomskiego, aż do skrzyżowania ulic, ulicy Goworowskiej z ulicą Pomian  i ul. Zenona Żebrowskiego na docinku ok. 1km o szerokości ok. 1m. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora. Na odcinku prowadzonej akcji, ruch odbywał się wahadłowo przy zwężeniu jednego pasa ruchu. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Usuwanie gniazda szerszenie ul. I AWP – osiedle Wojciechowice

SZER_AWP_06

W dniu 21 września 2018r. po godz. 10.32 MSK zadysponowało naszą jednostkę do usunięcia gniazda szerszeni w powalonym drzewie przy ul. I Armii Wojska Polskiego.  Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, zastaliśmy wydobywające się owady z kokonu znajdującego się wewnątrz przepróchniałego konaru drzewa leżącego na ziemi na tzw. „terenach zielonych”, co stwarzało realne zagrożenie dla osób postronnych. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy zabezpieczeni w kombinezony do zwalczania owadów błonkoskrzydłych, usunęli kokon, a miejsce po usunięciu gniazda, zostało oczyszczone i spryskane środkami chemicznymi. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

 

Miejskie obchody 79-rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę

79_ANP

W dniu 17 września 2018r. obchodzono w naszym mieście obchody 79 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Tradycyjnie miejskie obchody święta narodowego rozpoczęły się nabożeństwem w sanktuarium pw. św Antoniego Padewskiego w intencji ofiar II Wojny Światowej.  Po mszy świętej uczestnicy przeszli pod Pomnik Ofiar Komunistycznego Terroru na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego, gdzie nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów i zapalnie zniczy. Obecna była reprezentacja naszej Ochotniczej Straży Pożarnej ze sztandarem.

Szkolenie z zakresu ratownictwa medycznego i drogowego

SRMD_03

W dniu 1 września 2018r. w sali konferencyjnej w Zajeździe Hubus przy ul. Warszawskiej w Grabowie gm. Olszewo-Borki zostało przeprowadzone szkolenie pn. „Nowe rozwiązania z ratownictwa drogowego”.  W ramach szkolenia strażakom biorącym udział w szkoleniu, został zaprezentowany przez specjalistów najnowocześniejszy  sprzęt z dziedziny ratownictwa medycznego i drogowego. Z naszej jednostki w szkoleniu wzięło udział 15 strażaków. Szkolenie zostało zorganizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

kurier Irlandia