Get Adobe Flash player

23 sierpnia 2018- Archiwum

Usuwania gniazd szerszenie na terenie Multimedialnego Centrum Natura na ul. Skośnej

SZER_UL. SKOŚNA

W dniu 23 sierpnia 2018r. po godz. 16.30 MSK zadysponowało naszą jednostkę do usunięcia gniazda szerszeni znajdującego się na terenie budowy Multimedialnego Centrum Natura na ul. Skośnej. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, zastaliśmy wydobywające się owady na zewnątrz z jednej z „budek dla ptaków” przytwierdzonej do tablicy ekologiczno-edukacyjnej znajdującej się w ogrodzie, tuż obok przebudowywanego budynku, co stwarzało realne zagrożenie dla pracowników budowy. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy zabezpieczeni w kombinezony do zwalczania owadów błonkoskrzydłych, rozebrali górną część budki, w celu usunięcia kokonu szerszeni ze środka, a następnie miejsce zostało spryskane środkami chemicznymi. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Pochylone drzewo na ul. Heleny Modrzejewskiej

Pochylone drzewo ul. H.Modrzejeswkiej

W dniu 14 sierpnia 2018r.o godz. 14.45 strażacy z naszej jednostki zostali zadysponowani do pochylonego drzewa przy ul. Heleny Modrzejewskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, okazało się że wyniku silnego wiatru drzewo pochyliło się tuż nad drogą, opierając się o garaż metalowy tzw.”blaszak”. Jak się okazało w środku garażu znajdował się samochód osobowy, o czym został powiadomiony dyżurny MSK, w celu ustalenia właściciela garażu przez policję. Na miejsce akcji przybył patrol policji, a tym samym po kilku minutach pojawił się właściciel garażu jak i samochodu. Auto zostało bezpiecznie wyprowadzone z garażu i odstawione na pobliski parking, wówczas strażacy mogli swobodnie przystąpić do usunięcia pochylonego drzewa. Działania OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pocięciu pochylonego drzewa przy pomocy pilarki spalinowej do drewna. Pocięte kawałki drzewa strażacy ułożyli na trawniku obok garaży. Na odcinku prowadzonej akcji ul. Heleny Modrzejewskiej została zablokowana w obu kierunkach. W działaniach uczestniczył: 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM-8/8 oraz Policja. Tego samego dnia  nasza jednostka interweniowała jeszcze na ul. Goworowskiej. Łącznie nasza jednostka w danym dniu odnotowała 2 interwencje.

Usuwanie gniazda szerszeni na moście kolejowym

MK_04

W dniu 13 sierpnia br. po godz. 16.30 MSK zadysponowało naszą jednostkę do usunięcia gniazda szerszeni na moście kolejowym. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, zastaliśmy wydobywające się owady z kokonu znajdującego się na wysokości ok. 2,5m przytwierdzonego do wewnętrznej części konstrukcji jednego z przęseł mostu, co stwarzało realne zagrożenie dla osób postronnych. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy zabezpieczeni w kombinezony do zwalczania owadów błonkoskrzydłych, usunęli kokon, a miejsce po usunięciu gniazda, zostało oczyszczone i spryskane środkami chemicznymi. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Usuwanie gniazda szerszeni ul. Grabowa

UL.GRABOWA_05

W dniu 13 sierpnia br. po godz. 12.00 MSK zadysponowało naszą jednostkę do usunięcia gniazda szerszeni z poddasza domu jednorodzinnego  przy ul. Grabowej. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, zastaliśmy wydobywające się owady spod dolnej części dachowej. Szerszenie zagnieździły się w miejscu mało dostępnym, pomiędzy podbitką, a więźba dachową. Zachodziła konieczność oderwania kilku desek w celu pełnej lokalizacji i neutralizacji kokonu, na co właściciel posesji nie wyraził zgody. Strażacy zabezpieczeni w kombinezony do zwalczania owadów błonkoskrzydłych, spryskali środkami chemicznymi, miejsca szczelin i otworów, przez które wydostawały się owady. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Udział strażaków w festynie „Cud nad Narwią”.

Festyn CNN_06

W dniu 12 sierpnia br. na terenie plaży miejskiej w Ostrołęce, poraz kolejny odbył  się festyn „Cud nad Narwią” dla mieszkańców miasta Ostrołęka. Strażacy z naszej jednostki zaprezentowali sprzęt będący na wyposażeniu naszej jednostki OSP min.: samochód ratownictwa wodno-nurkowego oraz łódź motorowodną, a także kompletny sprzęt niezbędny do nurkowania. Ogromną atrakcją okazała się możliwość założenia hełmu strażackiego oraz wejście do samochodu pożarniczego.

Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu ul. Farnej i Świętokrzyskiej

UL.FARNA_06

W dniu 10 sierpnia 2018r. o godz. 17.24 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka do kolizji drogowej na ul. Farnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa rozbite auta osobowe. Kierujący wraz z pasażerami znajdowali się już poza autami, na szczęście nikomu nic się nie stało. Działania ratowników Ochotniczej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia i uprzątnięciu pozostałych elementów z jezdni rozbitych pojazdów oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu i neutralizatora sintan. Na odcinku prowadzonej akcji ul. Farna została zablokowana w obu kierunkach. W działaniach uczestniczył: 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM-8/8 oraz Policja.

kurier Irlandia