Get Adobe Flash player

20 lipca 2018- Archiwum

Usuwanie plamy oleju na ul. Fieldorfa Nila i Jana Pawła II

Plama oleju_JP_01

W dniu 19 lipca br. około godz. 10.42 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka przez MSK KM PSP Ostrołęka do pomocy PSP w usuwaniu plamy oleju napędowego na ul. Jana Pawła II. Po dojeździe zastępu OSP, na miejsce zdarzenia zastano plamę oleju o szerokości około 1m i długości ok. 1km ciągnącą się przez ul. Fieldorfa Nila, aż do ul. Jana Pawła II. Działania zastępu polegały na dodatkowemu zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora sintan. Substancja wyciekła z samochodu ciężarowego ze względu na usterkę techniczną. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka GBA 2,5/16 i 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM-8/8.

Strażacy na przysiędze Wojsk Obrony Terytorialnej 5 Mazowieckiej Brygady z Ciechanowa

WOT_01

W dniu 15 lipca br na stadionie miejskim w Ostrołęce, odbyła się przysięga żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej z Ciechanowa. Przysięgę złożyło ok. 200-stu żołnierzy WOT z terenu powiatów ostrołęckiego, przasnyskiego, makowskiego i ostrowskiego. Naszą rolą w tym niecodziennym wydarzeniu była pomoc w rozkładaniu i montażu namiotów wojskowych NS-64, oraz częściowe zabezpieczenie imprezy pod względem zapewnienia ochrony przeciwpożarowej i w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W zabezpieczeniu  wzięły udział 2 zastępy OSP Ostrołęka.

Nadłamany konar drzewa zwisający nad chodnikiem przy ul. Księcia Mieszka I os. Wojciechowice

KM_03

W dniu 12 lipca br. o godz. 16.30 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Księcia Mieszka I. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastano nadłamany konar drzewa, zwisający nad chodnikiem, co stwarzało realne zagrożenie dla osób postronnych. Konieczne okazało się jego ścięcie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie sukcesywnym odcięciu zwisającego konaru przy pomocy piły spalinowej do drewna, pocięciu i ułożenia pociętych kawałków drzewa w bezpiecznym miejscu.

Usuwanie gniazda os ul. Olimpijska

G.OS_04

W dniu 10 lipca  br. o godz. 18.00 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka do usunięcia gniazda os z domku ogrodowego, znajdującego się na ogródkach działkowych „Czeczotka” ul. Olimpijska. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastaliśmy kokon przytwierdzony do zewnętrznej części podbitki sufitowej altanki ogrodowej, z którego wydobywały się owady. Strażacy zabezpieczeni w kombinezony do zwalczania owadów błonkoskrzydłych, oderwali podbitkę w celu usunięcia gniazda os. Miejsce po usunięciu gniazda, zostało oczyszczone i spryskane środkami chemicznymi.

kurier Irlandia