Get Adobe Flash player

29 maja 2018- Archiwum

Strażacy na festynie rodzinnym w SP Nr.1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce

festyn_1_08

W dniu 28 maja 2018r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr.1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce przy ul.  Fieldorfa-Nila Augusta Emila odbył się festyn rodzinny. Organizator na tę imprezę zaprosił strażaków z naszej jednostki w celu uświetnienia imprezy. Udział ratowników polegał na prezentacji sprzętu będącego na wyposażeniu jednostki w tym min. samochodów pożarniczych, sprzętu ratownictwa wodnego oraz przybliżeniu najmłodszym uczestnikom specyfiki pracy strażaka-płetwonurka. Dla najmłodszych mieszkańców miasta Ostrołęki czekało wiele atrakcji zorganizowanych przez strażaków w tym min.: „paląca się wioska smerfów”, którą to należało ugasić przy użyciu hydronetek, rożnego rodzaju tory przeszkód, oraz manekin szkoleniowy „fantom” do nauki pierwszej pomocy, na którym każdy z uczestników mógł wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. Ogromną atrakcją okazała się łódź motorowodna, każdy kto chciał mógł wejść do środka i usiąść za jej sterami. Organizatorami festynu byli: Szkoła Podstawowa Nr.1 im. Stanisława Jachowicza oraz Rada Osiedla Śródmieście.

Poszukiwania zaginionej osoby-12 letniego chłopca

pzo_03

W dniu 19 maja 2018r. o godz. 2.37  zastępy OSP i PSP z Ostrołęki, prowadziły działania, których celem było poszukiwanie zaginionej osoby – 12 letniego chłopca. Obszarem prowadzonych działań było osiedle, „Dzieci Polskich” – ul. 11 Listopada, ul. Hallera, ul. Kubusia Puchatka, ul. Baśniowa, ul. Dzieci Polskich, ul. Guliwera, ul. Skrzatów, ul. Syreny, ul. Wodnika, a także ogródki działkowe „Czeczotka”. Do prowadzonych działań poszukiwawczych na terenie miasta Ostrołęki, wykorzystano również miejski monitoring, rozszerzając tym samym zakres poszukiwań. Po godz 7.00 chłopiec został odnaleziony na terenie miasta Ostrołęka. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy OSP Ostrołęka, 1 zastęp PSP Ostrołęka,1 zastęp OSP Olszewo-Borki, 1 zastęp OSP Borowe,  a także funkcjonariusze Policji.

Plama oleju na ulicach miasta Ostrołęki

plama_18_05_2018_01

W dniu 17.05.2018r. o godz. 21.32 nasza jednostka została zadysponowana przez MSK PSP JRG Ostrołęka do usuwania plamy oleju napędowego na ul. Bogusławskiego. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju napędowego, która to ciągnęła się przez ul. Sikorskiego, 11 Listopada,  Bogusławskiego,  I AWP,  aż do ul. Kołobrzeskiej do zajezdni autobusowej MZK na odcinku około 5km o szerokości ok.1m. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora. Do wycieku oleju napędowego  doszło najprawdopodobniej z autobusu podmiejskiego MZK. Na odcinku prowadzonej akcji, ruch odbywał się przy zwężeniu 1 pasa ruchu. W działaniach uczestniczyły 3 zastępy: 2 zastępy JRG PSP Ostrołęka  i 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Przedszkolaki z przedszkola „Bajeczka” z wizytą u strażaków.

Bajeczka_05

W dniu 17.05.2018r. dzieci z przedszkola „Bajeczka” wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Miały tam okazję obejrzeć wozy strażackie, będące na wyposażeniu naszej jednostki oraz zapoznać się ze sprzętem strażackim. Strażacy opowiedzieli o wyposażeniu aut, pokazywali węże, prądownice i wszystko co znajduje się w wyposażeniu wozów i czego strażacy używają w swojej codziennej pracy. Ciekawostką tego spotkania była możliwość oglądania nożyc pneumatycznych i demonstracja ich zastosowania. Strażacy chętnie odpowiadali na pytania, które jak zwykle zadawały zaciekawione i podekscytowane przedszkolaki.: np „dlaczego samochody strażackie są czerwone, pod jaki numer dzwonimy na straż itp.” W ramach wizyty strażacy przeprowadzili akcję pokazową wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego, gdzie przedszkolaki mogły zobaczyć czynności ratownicze i dowiedzieć się jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Dużą radość sprawiło dzieciom oglądanie działania sikawki z różnego rodzaju strumieniem wody min.: „gaszenie wioski smerfów” przez przedszkolaków, oraz przymierzanie hełmów strażackich. Mamy nadzieje, że ten dzień na długo zostanie w pamięci niejednego malucha.

Poszukiwania zaginionego 50-letniego mężczyzny

Poszukiwania_16.05.2018

W dniu 16 maja 2018r. o godz. 11.21  został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka przez MSK JRG PSP Ostrołęka  do poszukiwań zaginionej osoby w miejscowości Goworki. Zachodziła obawa, że zaginiony mężczyzna najprawdopodobniej chce popełnić samobójstwo. W ramach prowadzonej akcji poszukiwawczej, zostały przeczesane okolice miejsca zamieszkania oraz pobliskie obszary leśne. W wyniku prowadzonych działań poszukiwawczych, zostały odnalezione zwłoki mężczyzny.

Prace gospodarcze przy pomoście pływającym na plaży miejskiej

Pomost_12.05.2018_01

W dniu 12.05.2018r. od wczesnych godzin porannych, w ramach prac gospodarczych, strażacy z sekcji ratownictwa wodno-nurkowego, dokonali poprawy mocowania barierek ochronnych, trapów wejściowych oraz pływaków na pomoście pływającym, zakotwiczonym na rzecze Narew przy plaży miejskiej w Ostrołęce. Prace zostały wykonane w ramach wzajemnej współpracy między Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce, a Ochotniczą Strażą Pożarną w Ostrołęce.

Życzenia z okazji Dnia Strażaka Prezesa ZG ZOSP RP Waldemara Pawlaka

zyczenia4maja

Życzenia z okazji Dnia Strażaka Prezesa OSP Ostrołęka Andrzej Orłowski

Życzenia z okazji Dnia Strażaka 2018

Miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja i Msza Św. z okazji „Dnia Strażaka”

3 maja 2018_03

W dniu 3 maja 2018r. obchodzono w naszym mieście obchody 227 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tegoroczne obchody połączono z przypadającym na 4 maja Międzynarodowym Dniem Strażaka. Wyjątkowo w tym roku obchody święta narodowego rozpoczęły się mszą świętą, w Sanktuarium pw. św Antoniego Padewskiego „Klasztor”, celebrowaną przez biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, po której to przemaszerowano pod pomnik św. Jana Pawła II, pod którym nastąpiło uroczyste złożenia kwiatów, a następnie odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu  Orkiestry Dętej Ochotniczej Straż Pożarnej w Ostrołęce pod batutą kapelmistrza Zenona Brożyny. Obecna była reprezentacja Państwowej  i  Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostrołęki wraz z pocztem  sztandarowym.

 

kurier Irlandia