Get Adobe Flash player

31 marca 2018- Archiwum

Życzenia Wielkanocne Prezesa ZG ZOSP RP Waldemara Pawlaka

Wielkanoc_2

Życzenia Wielkanocne Prezesa OW WM ZOSP RP Antoni Jan Tarczyński

wielkanoc_2018-1

Życzenia Wielkanocne Prezesa OSP Ostrołęka Andrzej Orłowski

ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2018

Strażacy na piłkarskim charytatywnym turnieju z gwiazdami telewizji „Dajemy radość”

Festyn charytatywny

W dniu 25 marca 2018r na hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce, odbył się charytatywny turniej „Dajemy Radość”. W turnieju wzięły udział gwizdy z telewizji w tym min. sławni aktorzy i piłkarze.  Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji min.: rożnego rodzaju licytacje, gry, zabawy, konkursy, a także loteria fantowa. Podczas festynu zbierano fundusze na pomoc dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrołęce. Naszą rolą w tym niecodziennym wydarzeniu było zabezpieczenie imprezy pod względem zapewnienia porządku i w zakresie pierwszej pomocy medycznej.

Kolizja na rondzie ks. Edmunda Waltera – usuwanie elementów z jezdni z rozbitych pojazdów

kolizja_01

W dniu 24 marca 2018r. o godz. 12.00 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na rondo ks. Edmunda Waltera. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju powstałą w wyniku kolizji dwóch samochodów osobowych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu pozostałych elementów z jezdni rozbitych pojazdów oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu i neutralizatora. Na czas prowadzonej akcji, wyłączony został jeden pas z ruchu  na odcinku prowadzonej akcji przez strażaków. W działaniach uczestniczył: 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM-8/8.

STOP- nie wypalaj traw!!!!!!!!

Stop10_podglad

Wycinka drzew na wale przeciwpowodziowym

ul.Otok_01
W dniu 10 marca 2018r. po godz. 8.30 nasza jednostka odnotowała wyjazd gospodarczy na prośbę Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce, do usunięcia drzew rosnących na wale przeciwpowodziowym przy ulicy Otok w Ostrołęce. Drzewa zostały ścięte, w celu zapewnienia szczelności i stabilności wałów przeciwpowodziowych.

Nadzwyczajne Walne Zebranie_OSP 2018

ZAPROSZENIE OSP_ NADZYWCZAJNE WALNE ZEBRANIE-1

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego

CL_01

W dniu 3 marca 2018 r. strażacy ze sekcji Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego przeprowadzili ćwiczenia związane z ratownictwem lodowym w porcie rzecznym na rzece Narew przy nowym moście ul. Madalińskiego.  Podczas ćwiczeń zostały omówione działania ratownicze na lodzie, podstawowe wiadomości o strukturze lodu, sprzęt do ratownictwa lodowego będącego na wyposażeniu jednostki, w tym także techniki pracy w skafandrach suchych i sposoby ewakuacji poszkodowanych oraz samoratownictwo. W ramach prowadzonych ćwiczeń zrealizowano różne metody podjęcia i wydobycia osoby poszkodowanej z wody na brzeg wskutek załamania się pokrywy lodowej. Podczas ćwiczeń strażacy wykorzystali: sanie lodowe oraz drabinę nasadkową. W ćwiczeniach brały udział dwa zastępy OSP Ostrołęka.

kurier Irlandia