Get Adobe Flash player

23 lutego 2018- Archiwum

XLI Turniej wiedzy pożarniczej – eliminacje

IMG_0750

W dniu dzisiejszym tj. 23 lutego 2018r. zostały przeprowadzone eliminacje XLI edycji Miejskich Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla dzieci i młodzieży szkół z terenu miasta Ostrołęki.

W eliminacjach udział wzięło 36 osób w trzech grupach wiekowych:

Grupa I – szkoły podstawowe – 6 uczniów reprezentujących – 3 szkoły

Grupa II – gimnazja – 15 uczniów reprezentujących – 5 szkoły

Grupa III – szkoły ponadgimnazjalne – 15 uczniów reprezentujących – 5 szkół

W wyniku eliminacji pisemnych niżej wymienieni uczniowie zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych.

Szkoły Podstawowe:

I miejsce     Antoni Draba – 25 pkt. – Szkoła Podstawowa Nr 1

II miejsce    Kacper Tatarkiewicz – 22 pkt. – ZS STO

III miejsce   Dominik Olszewski – 11 pkt. – Szkoła Podstawowa Nr 1

Gimnazja:

I miejsce     Julita Prochowicz – 41 pkt. – Zespół Szkół Nr 5

II miejsce    Julia Klimaszewska – 33 pkt. – Zespół Szkół Nr 5

III miejsce   Bartosz Piasta – 32 pkt. – ZS STO

Szkoły Ponadgimnazjalne:

I miejsce      Piotr Tobojka – 44 pkt. – ZSZ Nr 2

II miejsce     Piotr Wieczorek – 38 pkt.  – ZSZ Nr 1

III miejsce    Patryk Lewandowski – 35 pkt. – ZSZ Nr 2

Uczniowie, którzy zajęli najlepsze miejsca zostali zakwalifikowani do udziału w eliminacjach powiatowych OTWP, które odbędą się w dniu 13 marca 2018r.  o godz. 10.00 w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Celnej 11 w Ostrołęce. Fundatorami nagród dla zwycięzców turnieju był Prezydent Miasta Ostrołęka, Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrołęce.

Podczas prowadzenia eliminacji dla uczestników OTWP i ich opiekunów – strażacy z OSP Ostrołęka zorganizowali pokaz specjalistycznego sprzętu ratowniczego i ratownictwa wodnego. Eliminacje przeprowadzono w siedzibie Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego przez komisję w składzie:

– Edward Jastrzębski – Prezes ZOM ZOSP RP

– Zbigniew Mierzejewski – Wiceprezes ZOM ZOSP RP

– Wojciech Merks – Kierownik referatu Zarządzania Kryzysowego UM Ostrołęka

– Andrzej Orłowski – Prezes OSP Ostrołęka

– Wojtek Filochowski – Naczelnik OSP Ostrołęka

Śmiertelne potrącenia pieszego na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Gocłowskiego

wypadek_02

W dniu 22 lutego 2018r. około godz. 14.46 został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka przez MSK KM PSP Ostrołęka do pomocy PSP w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Gocłowskiego w rejonie przejścia dla pieszych. W wypadku zginął pieszy, potrącony śmiertelnie przez autobus MZK. Droga na ulicy Gocłowskiego została zablokowana w obydwu kierunkach. Po przeprowadzonych oględzinach policyjnych pod nadzorem prokuratora, mających na celu wyjaśnienie szczegółowych okoliczności śmiertelnego zdarzenia, ulica została zmyta przy użyciu szybkiego natarcia z samochodu pożarniczego. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka GBA 2,5/16 i 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM-8/8.

Szkolenie z zakresu poszukiwania osób zaginionych – poszukiwanie zaginionego dziecka

posz_8

W dniu 14 lutego  2018r. na terenie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyło się „Szkolenie z zakresu poszukiwania osób zaginionych”. Szkolenie przygotowane przez Grupę Ratowniczą „Nadzieja” zostało podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W szkoleniu wzięli udział policjanci z Komendy Miejskiej Policji  w Ostrołęce,  strażacy z JRG Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce, oraz straży z poszczególnych jednostek OSP z gmin. Lelis, Olszewo-Borki, Ostrołęki. W ramach szkolenia zostały omówione innowacyjne metody poszukiwania, współpraca z nawigatorami, pierwsza pomoc przy hipotermii, zatrzymaniu krążenia, zatrucia, urazy/powieszenie, utonięcia itp. W szkoleniu został poruszony jeden z głównych tematów „Zaburzenia psychiczne jako przyczyna zaginięć (schizofrenia, choroba Alzheimera, otępienie, pomoc psychologiczna). Po przeprowadzonej części teoretycznej, odbyły się zajęcia praktyczne w terenie. Zajęcia praktyczne realizowane były w pobliżu starego szpitala na dawnej zajezdni autobusowej. Zadaniem ich było odnalezienie zaginionego dziecka w pobliskim kompleksie leśnym. Po przeprowadzonej odprawie i odebraniu nadajników GPS ratownicy w grupach 5-cio osobowych udali się w pobliski las, na wyznaczone wcześniej sektory, w celu zlokalizowania zaginionej dziewczynki. Po ok. 2 godzinach, przeczesaniu ok. 78 hektarów w tym min. terenów leśnych, łąk, dróg, torów kolejowych, pobliskich zabudowań itp. – dziewczynka [manekin] została odnaleziona. Po przeprowadzonym szkoleniu, wszystkim uczestnikom szkolenia zostało zaprezentowane jedno z dwóch w Polsce Mobilnych Centrum Poszukiwawczych. W szkoleniu z zakresu poszukiwania osób zaginionych z naszej jednostki wzięło udział – 12 strażaków.

Ćwiczenia praktyczne:

Część I

Część II

 

Przekaż 1% podatku na rzecz OSP

DRUHNY I DRUHOWIE!

ROZPOCZĘŁA SIĘ KAMPANIA 1%

NA ROZLICZENIE SIĘ Z URZĘDEM SKARBOWYM MAMY CZAS DO 2 MAJA 2018 R.

PAMIĘTAJMY O NASZEJ OSP PRZY SKŁADANIU PIT-u

ulotka-1

Przypominamy, że zgodnie z uchwałą Zarządu OSP Ostrołęka osoby, które przekażą 1% swojego podatku na ostrołęcką jednostkę OSP są zwolnione z 50% wysokości składki członkowskiej za bieżący rok.

Jak wypełnić końcówkę PIT-a, by przekazać naszej OSP 1%  zobaczyć można na ilustracji poniżej, wykonanej na podst. informacji z ZG OSP RP.

wzoryPIT1

kurier Irlandia