Get Adobe Flash player

28 listopada 2017- Archiwum

Zebranie Walne Sprawozdawcze OSP_2017

ZAPROSZENIE-WALNE-ZEBRANIE_2017_1

Zaproszenie na Wigilię Strażacką 2017

ZAPROSZENIE WIGILIA_2017

Usuwanie elementów z rozbitych pojazdów po wcześniejszej kolizji na ul. Bogusławskiego

kolizja_03

W dniu 16 listopada 2017r. o godz. 15.09 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Bogusławskiego. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono pozostałe elementy na jezdni  z rozbitych wcześniej pojazdów. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu pozostałych elementów z powierzchni jezdni. Na czas prowadzonej akcji, wyłączony został jeden pas z ruchu  na odcinku prowadzonej akcji przez strażaków.

Strażacy w „Bajkowym Przedszkolu”.

p.bajkowe_03

W dniu 16 listopada 2017r. na zaproszenie przez Panią Dyrektor strażacy z naszej jednostki odwiedzili dzieci z przedszkola „Przedszkole Bajkowe”. Celem spotkania była prezentacja sprzętu ratownictwa wodno-nurkowego będącego na wyposażeniu jednostki OSP i nie tylko. Dzieci mogły z bliska zobaczyć wyposażenie strażaków, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. Przy okazji wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy 998 lub 112 i dowiedziały się w jakich sytuacjach powinny go używać, oraz o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej o niebezpieczeństwie. W ramach prowadzonej prezentacji dodatkowo zaprezentowano torbę medyczną PSP R1 do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,  oraz podstawowy sprzęt do nurkowania w tym min.: skafander suchy, butle do nurkowania, dzaket, automaty itp., a także nowoczesny przenośny system oświetlenia terenu. Na zakończenie spotkania, każde z dzieci mogło przymierzyć hełm strażacki i obejrzeć z bliska samochód strażacki.

Rozlany beton na rondzie Zofii Niedziałkowskiej

rozlany beton

W dniu 15 listopada 2017r. po godz. 16.42 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na rondzie Zofii Niedziałkowskiej. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono rozlany beton o szerokości 1m i  długości  na ok.50m. działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie uprzątnięciu  zalegającej warstwy betonu z jezdni i spłukaniu ulicy wodą z resztek betonu przy użyciu szybkiego natarcia z samochodu pożarniczego. Beton wyciekł na jezdnię najprawdopodobniej z przepełnionej betoniarki. Rozlany beton ze względu na porę dnia spowodował utrudnienia w ruchu drogowym. Na odcinku prowadzonej akcji, ruch odbywał się przy zwężeniu 1 pasa ruchu. W działaniach uczestniczył: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka i 1 zastęp OSP Ostrołęka, Policja

Strażacki projekt na II miejscu w Budżecie Obywatelskim 2018r.

768x363

W dniu 1o listopada 2017r. została ogłoszona oficjalna lista projektów wybranych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego. Łącznie oddano 6628 kart z głosami, w tym 408 kart nieważnych. Do budżetu  Miasta Ostrołęka na 2018r. zostało wpisanych 5 zadań w tym min.: 3 zadania dla terenów ogólnodostępnych i 2 zadania dla terenów jednostek organizacyjnych miasta Ostrołęka. Projekt dla terenów jednostek organizacyjnych miasta Ostrołęka zgłoszony przez strażaka z naszej jednostki OSP dh. Bartka Domian „o zakupie 2-óch automatycznych defibrylatorów zewnętrznych dla potrzeb Parku Wodnego „Aquarium” i Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce” – zajął II miejsce (1005 głosów). Dziękujemy wszystkim osobom, które to oddały głosy na nasz projekt. Pozyskany sprzęt tj. automatyczny defibrylator w pełni posłuży do ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

 

kurier Irlandia