Get Adobe Flash player

24 października 2017- Archiwum

Strażacy zgłosili projekt do Budżetu Obywatelskiego 2018r miasta Ostrołęka – III edycja

defibrylator3

W dniu 23 października 2018r. po raz III został otwarty Budżet Obywatelski 2018r. w Ostrołęce, będący niewielką część budżetu naszego miasta, o którym to będą mogli zadecydować sami mieszkańcy poprzez zgłoszenie projektów i w dalszej części głosowania. W tym roku na ten cel przewidziana została kwota w wysokości 300.000zł. W ramach budżetu obywatelskiego 2018r. – zostało zgłoszonych 16 projektów. Po weryfikacji formalno-prawnej zostało zakwalifikowanych 12 wniosków. Budżet obywatelski został podzielony na dwie kategorie: tereny ogólnodostępne oraz teren jednostki samorządowej. Dla terenów ogólnodostępnych przyjęto – 5 wniosków [na ten cel przewidziana jest kwota w wysokości 200.000 tyś zł], dla terenów jednostek miejskich – przyjęto 7 wniosków [ na ten cel przewidziana jest kwota 100.000 tyś. zł].  W ramach budżetu obywatelskiego został zgłoszony projekt przez strażaka z naszej jednostki OSP Ostrołęka dh. Bartka Domian o zakupie 2-óch automatycznych defibrylatorów zewnętrznych dla potrzeb Parku Wodnego „Aquarium” i Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Głosowanie i oddawanie głosów na zgłoszone projekty potrwa do 3 listopada 2018r. Pomysł, który zdobędzie najwięcej głosów zostanie sfinansowany przez miasto z budżetu na 2018 rok. Więc już dziś………..

Oddaj swój głos na zadanie nr 3 dotyczące jednostek organizacyjnych miasta Ostrołęki. Zakup 2-óch  automatycznych defibrylatorów zewnętrznych dla potrzeb Parku Wodnego „Aquarium” i Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Pamiętaj!!!!!   Twój głos może komuś uratować życie

Plama oleju na ul. Grota Roweckiego

plama_20.10.17_01

W dniu 20 października 2017r. o godz. 16:25 została zauważona plama oleju stwarzająca zagrożenie w ruchu drogowym na ul. Grota Roweckiego. Do zdarzenia zadysponowano zastęp  OSP Ostrołęka. Po dojeździe na miejsce akcji zastano plamę oleju napędowego na ulicy o szerokości 1 metra i długości około 100 metrów. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora.

Niewybuch przy ul. 11-Listopada – ewakuacja osiedla „Śródmieście”

niewybuch_09

W dniu 16 października 2017r. znaleziono niewybuch przy ul. 11 Listopada w okolicach śmietnika, najprawdopodobniej podrzucony przez nieznaną osobę. Na miejsce została wezwana policja, która to zabezpieczyła nieznany przedmiot. Powiadomiony został patrol saperki o znalezisku. Po przybyciu na miejsce patrolu saperskiego, grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, stwierdzono że jest to najprawdopodobniej pocisk artyleryjski 105mm. Po przeprowadzonej identyfikacji znaleziska zarządzono blokadę ulic: 11 Listopada – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Hallera do skrzyżowania z ulicą Bogusławskiego oraz ulica Inwalidów Wojennych na odcinku od ul. 11 Listopada do ulicy gen. E. A. Fieldorfa. Zarządzono również ewakuację osób z pobliskich budynków  w tym min.: bloków mieszkalnych przy ul. 11-tego Listopada, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 5. Po godz. 10.51 zostały zadysponowany jeden zastęp OSP Ostrołęka do ewakuacji mieszkańców z zagrożonego terenu miasta. Po przeprowadzonej ewakuacji patrol saperki przystąpił zabezpieczenia pocisku. Niewybuch został załadowany na ciężarówkę wojskową i przy eskorcie policji, kolumna wojskowa  została odeskortowana po za granice naszego miasta w kierunku poligonu, na którym to zostanie zdetonowane znalezisko. Po godzinie 14.00 odblokowane zostały ulice, a mieszańcy mogli swobodnie wrócić do swoich domów. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG PSP Ostrołęka i 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Strażacy wzięli udział w projekcie „Legionista w boju III”

strzelanie_09.10.17_02

W sobotę 9 października 2017r. w miejscowości Stepna Michałki gm. Olszewo-Borki odbył się tzw. projekt pt. „Legionista w boju III” na strzelnicy myśliwskiej ZO PZŁ w Ostrołęce. Projekt „Legionista w boju” jest przedsięwzięciem cyklicznym. Projekt był skierowany do służb mundurowych, stowarzyszeń proobronnych, klas mundurowych , klubów strzeleckich oraz do osób, które posiadają patenty strzeleckie, mający na celu propagowanie sportów strzeleckich, postaw proobronnościowych. W ramach projektu, zostały przeprowadzone dwa konkursy w strzelaniu. Jeden z broni krótkiej (kaliber 9 mm) z pistoletu CZK, natomiast drugi z broni długiej- karabinka kbk AKMS  (kaliber 7,62 mm). Każdy zawodnik oddawał 3 strzały próbne oraz 10 strzałów właściwych, które były odpowiednio punktowane. W zawodach wzięli udział min.:

  • Służba Więzienna z Przytuł Starych
  • Policja
  • Obrona terytorialna
  • Straż Pożarna ( PSP i OSP)
  • Straż Leśna
  • Polski Związek Łowiecki
  • Klasy mundurowe
Organizatorem projektu było ostrołęckie stowarzyszenie proobronne Legia Nadnarwiańska, przy współpracy z Wojskową Komisją Uzupełnień, Klubu Strzelectwa Sportowego ?Obrońca?, Polskiego Związku Łowieckiego- Zarząd Okręgowy w Ostrołęce oraz Urzędu Miasta Ostrołęki. Każdy z uczestników biorący udział w projekcie otrzymał pamiątkowy dyplom Nie zabrakło również udziału naszej jednostki OSP w Ostrołęce, w tym wydarzeniu w ramach zabezpieczenia i jako uczestników w projekcie.

Plama oleju na ul. Bogusławskiego

plama_06.10.17_04

W dniu 6 pażdziernika 2017r. o godz. 08.13 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Bogusławskiego. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju powstałą w wyniku kolizji dwóch samochodów osobowych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu pozostałych elementów z jezdni rozbitych pojazdów oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu i neutralizatora. Na czas prowadzonej akcji, wyłączony został jeden pas z ruchu  na odcinku prowadzonej akcji przez strażaków.

Strażacy w Przedszkolu „Bajeczka”

bajeczka_03

W dniu 3 października 2017r. na zaproszenie przez Panią Dyrektor strażacy z naszej jednostki odwiedzili dzieci z przedszkola „Bajeczka”. Celem spotkania była prezentacja sprzętu ratownictwa wodno-nurkowego będącego na wyposażeniu jednostki OSP i nie tylko. Dzieci mogły z bliska zobaczyć wyposażenie strażaków, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. Przy okazji wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy 998 lub 112 i dowiedziały się w jakich sytuacjach powinny go używać, oraz o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej o niebezpieczeństwie. W ramach prowadzonej prezentacji dodatkowo zaprezentowano torbę medyczną PSP R1 do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kombinezon do usuwania gniazd szerszeni oraz  nowoczesny przenośny system oświetlenia terenu. Na zakończenie spotkania, każde z dzieci mogło przymierzyć hełm strażacki i obejrzeć z bliska samochód strażacki.

kurier Irlandia