Get Adobe Flash player

29 sierpnia 2017- Archiwum

Rozsypany gruz na ul. Warszawskiej przy rondzie im. Księcia Siemowita III

5

W dniu 29 sierpnia 2017r. po godz. 17.41 nasza jednostka odnotowała wyjazd gospodarczy na prośbę CZK do usuwania rozsypanego gruzu na ulicy Warszawskiej przy rondzie im. Księcia Siemowita III.  Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono rozsypany gruz na całej szerokości 1 pasa na długości ok. 6m.  Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie uprzątnięciu z jedni zalegającej warstwy rozsypanego gruzu. Rozsypany gruz ze względu na porę dnia spowodował utrudnienia w ruchu drogowym. Na odcinku prowadzonej akcji, ruch odbywał się przy zwężeniu 1 pasa ruchu.

SRWN OSP Ostrołęka na obozie szkoleniowym w Błaskowiznie nad jeziorem Hańcza

DSC_0598

W dniach od 21-24.08.2017r. strażacy z Sekcji Ratownictwa Wodno-Nurkowego wzięli udział w obozie szkoleniowym. Obóz odbył się w miejscowości Błaskowizna nad jez. Hańcza. Celem zgrupowania było doskonalenie umiejętności ratowniczych, pod okiem instruktorów oraz nurków uprawnionych do kierowania pracami podwodnymi. Podczas obozu, oprócz zajęć teoretycznych, płetwonurkowie doskonalili min.:

  • nurkowanie w parach oraz sposoby wzajemnej asekuracji płetwonurków,
  • zabezpieczenie terenu akcji podczas działań nurkowych,
  • udzielanie pomocy tonącemu nurkowi – procedury ratownicze,
  • metody wykonywania prac poszukiwawczych, wydobywczych i technicznych,
  • postępowanie podczas sytuacji awaryjnych w trakcie nurkowania w skafandrach suchych
  • doskonalenie współpracy pod wodą z wykorzystaniem różnych metod poszukiwawczych,
  • zasady bezpiecznego wynurzania i postępowanie po wynurzeniu,
  • postępowanie ratownicze w sytuacji wystąpienia wypadku nurkowego.

Kolejny dzień poszukiwań zaginionego mężczyzny na rzece Narew

POSZUKIWANIA_NAREW_02

W dniu dzisiejszym tj 17 sierpnia 2017r. po godz. 8.00 zostały wznowione poszukiwania zaginionego mężczyzny na rzece Narew przy użyciu łodzi motorowodnych.  Przy pomocy specjalistycznego sonaru oraz echosond będących na wyposażeniu łodzi motorowodnych, dokonano przeszukania dna rzeki na określonych odcinkach. Przed godziną 11.00 w okolicach portu przy moście im. A. Madalińskiego w Ostrołęce [Nowy Most] rejonu oznaczonego jako czarny punkt, wyłowiono ciało zaginionego mężczyzny i  przekazano policji. W działaniach uczestniczył  1 zastęp PSP JRG Ostrołęka wraz z łodzią, 1 zastęp OSP Ostrołęka wraz z łodzią, 1 zastęp PSP JRG Sokołów Podlaski oraz funkcjonariusze straży miejskiej, policji wraz z łodzią,  straż rybacka wraz z łodzią, a także Grupa Ratownicza „Nadzieja” z Łomży.

Poszukiwania mężczyzny na rzece Narew

POSZUKIWANIA_NAREW_04

W dniu 16 sierpnia 2017r. od wczesnych godzin porannych został zadysponowany 1 zastęp OSP Ostrołęka wraz z łodzią do poszukiwania zaginionego mężczyzny na rzece Narew w okolicach portu przy moście im. A. Madalińskiego w Ostrołęce [Nowy Most]. Przy użyciu łodzi motorowodnej i sondy dokonano sprawdzenia brzegów rzeki Narew oraz dna rzeki od mostu im. A. Madalińskiego, aż do mostu kolejowego na rzece Narew. Z wstępnych informacji, 52-letni mężczyzna, dzień wcześniej tj. 15 sierpnia 2017r. po godz. 21.00 po zmroku postanowił popływać w rzece Narew, odpłyną od linii brzegu w odległości około kilkunastu metrów i zniknął pod wodą. Akcja poszukiwawcza tego samego dnia trwała, aż do późnych godzin wieczornych. Następnego dnia akcję poszukiwawczą wznowiono. W działaniach uczestniczył również 1 zastęp PSP JRG Ostrołęka wraz z łodzią, 1 zastęp PSP JRG Sokołów Podlaski oraz funkcjonariusze straży miejskiej, policji wraz z łodzią, a także straż rybacka wraz z łodzią. Po godz. 16.00 zakończono działania poszukiwawcze. Ciała mężczyzny nadal nie odnaleziono. W dniu jutrzejszym tj. 17 sierpień 2017r. działania poszukiwawcze mają być wznowione z wykorzystaniem nowoczesnego sonaru.

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego_2017

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO_2017

W dniu 15 sierpnia 2017r. obchodzono w naszym mieście obchody Święta Wojska Polskiego. Tradycyjnie miejskie obchody święta narodowego rozpoczęły się  Mszą Św. w kościele pw. Zbawiciela Świata w intencji obrońców naszej Ojczyzny, po której na ołtarzu pw. Matki Boskiej Częstochowskiej złożone zostały kwiaty. Obecna była reprezentacja naszej Ochotniczej Straży Pożarnej ze sztandarem.

kurier Irlandia