Get Adobe Flash player

29 czerwca 2017- Archiwum

Powalone drzewo Pl. Bema

wichura_04

W dniu 29 czerwca 2017r. po godz. 14.00  zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka  do zdarzenia na Pl.Bema. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano powaloną wierzbę  o wysokości około 10 metrów. Na pozostawione na pobliskim parkingu auta spadł konar drzewa uszkadzając dwa samochody Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięcia drzewa przy pomocy pilarek do drewna. Tego samego dnia  nasza jednostka interweniowała jeszcze na ul. Jedności i ul. I AWP Łącznie nasza jednostka w danym dniu odnotowała 3 interwencje.

Strażacy na Akcji Krwiodawstwa

AK_01

W sobotę 24 czerwca 2017r. przed budynkiem ostrołęckiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie tzw. „pałacykiem” odbyła się akcja krwiodawstwa, która to była połączona z  rejestracją potencjalnych dawców szpiku. Impreza miała charakter charytatywny i cieszyła się zainteresowaniem wśród ostrołęczan. W ramach prowadzonej akcji można było zarejestrować się jako dawca szpiku, jak również oddać krew w specjalnym ambulansie do pobierania krwi. Organizator na tę imprezę zaprosił strażaków z naszej jednostki w celu uświetnienia imprezy. W trakcie prowadzonej imprezy strażacy z naszej jednostki przeprowadzili symulację wypadku samochodowego wspólnie z  zespołem ratownictwa medycznego i policją. Po pokazach odbyła się prezentacja sprzętu pożarniczego będącego na wyposażeniu naszej jednostki. Impreza została zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Legion” w Ostrołęce.

Święto Bożego Ciała 2017

Boże Ciało_2017_07

Jak co roku tradycyjnie strażacy z naszej OSP przygotowali ołtarz na Święto Bożego Ciała. W tym roku święto te przypadło na dzień 15 czerwca. Wzorem lat poprzednich strażacy pełnili posługę podczas procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy polowych. W procesji wzięła udział również Orkiestra Dęta OSP Ostrołęka, która to podczas procesji  stanowiła część oprawy muzycznej uroczystości kościelnej, pod batutą Kapelmistrza Zenona Brożyny.

Zawody Powiatowe OSP w Ostrołęce – IV miejsce

zawody powiatowe 2017

W dniu 11.06.2017r na stadionie MOSIR przy ul. Witosa w Ostrołęce odbyły się zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek OSP z terenu powiatu ostrołęckiego. W zmaganiach udział wzięło 19 drużyn reprezentujących poszczególne gminy. Rywalizacja toczyła się w 2 konkurencjach to jest,: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami w tym min.: płotek, rów, tyczki, równoważnia i ściana, które to trzeba było pokonać w jak najkrótszym czasie. Poziom zawodów był niezwykle wysoki. Uczestnicy musieli wykazać się dużą sprawnością, odpornością na stres i wytrzymałością. Nasza jednostka OSP ostatecznie zajęła IV miejsce w zawodach powiatowych.

Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach przedstawiała się następująco:

Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach:
– sztafeta pożarnicza 7×50 z przeszkodami:
I miejsce – OSP Lelis (62,4 pkt.),
II miejsce – OSP Kadzidło (62,8 pkt.),
III miejsce – OSP Troszyn (63,4 pkt.),

– ćwiczenie bojowe:
I miejsce – OSP Ostrołęka (38,1 pkt.),
II miejsce – OSP Dylewo (40,2 pkt.),
III miejsce – OSP Łątczyn (40,7 pkt.),

Klasyfikacja generalna zawodów sportowo-pożarniczych OSP:
I miejsce – OSP Lelis (104,8 pkt.),
II miejsce – OSP Łątczyn (105,4 pkt.),
III miejsce – OSP Dylewo (105,6 pkt.).

Pozostałe jednostki zajęły kolejno miejsca:

IV miejsce – OSP Ostrołęka (105,8 pkt.)

V miejsce – OSP Dzbenin (106,6 pkt.),

VI miejsce – OSP Czarnia (109,0 pkt.),

VII miejsce – OSP Wolkowe (111,4 pkt.),

VIII miejsce – OSP Troszyn (116,6 pkt.),

IX miejsce – OSP Baranowo (118,8 pkt.),

X miejsce – OSP Gocły (122,4 pkt.),

XI miejsce – OSP Kruszewo 124,0 pkt.),

XII miejsce – OSP Kadzidło (124,1 pkt.),

XIII miejsce – OSP Malinowo (125,7 pkt.),

XIV miejsce – OSP Stepna Stara (129,3 pkt.),

XV miejsce – OSP Łyse (131,4 pkt.),

XVI miejsce – OSP Zabiele (133,6 pkt.),

XVII miejsce – OSP Lipniki (134,6 pkt.),

XVIII miejsce – OSP Nowa Wieś (135,8 pkt.),

XIX miejsce – OSP Wykrot (140,4 pkt.).

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP 2017r.

Inspekcja gotowości operacyjnej w OSP Ostrołęka

DSC02158

W dniu 13 czerwca 2017 roku w godzinach popołudniowych w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce odbyła się inspekcja gotowości operacyjnej. Kontroli dokonał starszy specjalista mł. bryg. Jarosław Sadłowski z Wydziału Planowania Operacyjnego z KM PSP w Ostrołęce. Podczas przeprowadzonej inspekcji, komisja inspekcyjna kontrolowała gotowość operacyjną w dziedzinach: alarmowanie OSP, gotowość operacyjna ratowników OSP, gotowość (stan techniczny) pojazdów, sprzętu silnikowego, innego sprzętu ratowniczego, sprzętu łączności, sprzętu ochrony dróg oddechowych, dokumentację techniczną, dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi, ważne badania lekarskie oraz ubezpieczenie, a także stan techniczny infrastruktury strażnicy. Nasz jednostka z inspekcji uzyskała ocenę końcową: BARDZO DOBRĄ.

Strażacy wzięli udział w projekcie „Legionista w boju II”

legion_08

W sobotę 10 czerwca 2017r. w miejscowości Stepna Michałki gm. Olszewo-Borki odbył się tzw. projekt pt. „Legionista w boju II” na strzelnicy myśliwskiej ZO PZŁ w Ostrołęce. Projekt ?Legionista w boju? jest przedsięwzięciem cyklicznym. Projekt był skierowany do służb mundurowych, stowarzyszeń proobronnych, klas mundurowych , klubów strzeleckich oraz do osób, które posiadają patenty strzeleckie, mający na celu propagowanie sportów strzeleckich, postaw proobronnościowych. W ramach projektu, zostały przeprowadzone dwa konkursy w strzelaniu. Jeden z broni krótkiej (kaliber 9 mm) z pistoletu Glock 17, natomiast drugi z broni długiej- karabinka kbk AKMS  (kaliber 7,62 mm). Każdy zawodnik oddawał 3 strzały próbne oraz 10 strzałów właściwych, które były odpowiednio punktowane. W zawodach wzięli udział min.:

  • Służba Więzienna z Przytuł Starych
  • Policja
  • Straż Pożarna ( PSP i OSP)
  • Inspekcja Transportu Drogowego
  • Straż Leśna
  • Polski Związek Łowiecki
  • Klasy mundurowe:
          -ZSZ nr 2 w Ostrołęce
          -2 SLO w Ostrołęce
          -ZSP w Myszyńcu
          -ZSP w Kadzidle
          -ZSZ  nr 1 W Ostrowi Mazowieckiej
          -ALO w Przasnyszu

Organizatorem projektu było ostrołęckie stowarzyszenie proobronne Legia Nadnarwiańska, przy współpracy z Wojskową Komisją Uzupełnień, Klubu Strzelectwa Sportowego „Obrońca”, Polskiego Związku Łowieckiego- Zarząd Okręgowy w Ostrołęce oraz Urzędu Miasta Ostrołęki. Każdy z uczestników biorący udział w projekcie otrzymał pamiątkowy dyplom Nie zabrakło również udziału naszej jednostki OSP w Ostrołęce, w tym wydarzeniu w ramach zabezpieczenia i jako uczestników w projekcie.

 

Strażacy na 115-leciu OSP Myszyniec

OSP MYSZYNIEC

W dniu 4 czerwca 2017r. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Myszyńcu świętowali jubileusz 115-lecia. Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, po której to nastąpił przemarsz do amfiteatru RCKK w Myszyńcu. Po przywitaniu przybyłych gości został przedstawiony rys historyczny jednostki OSP Myszyniec, a następnie wręczono medale i odznaczenia dla zasłużonych strażaków. Obecna była reprezentacja naszej Ochotniczej Straży Pożarnej ze sztandarem.

Plama oleju od ul. Hallera, aż do mostu ul. Madalińskiego

plama.o_01

W dniu 30.05.2017r.  o godz. 20.11 nasz jednostka odnotowała wyjazd gospodarczy na prośbę CZK do usuwania plamy oleju na ul. Hallera. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju napędowego, która to ciągnęła się przez ul. Hallera, ul. 11 Listopada, ul. Dobrzańskiego. ul. Gorbatowa, ul. Kopernika, ul. Sienkiewicza, ul. Orzeszkową, ul. Berka Joselewicza, aż do ul. Madalińskiego na odcinku około 3km o szerokości ok.1m. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, również przez Straż Miejską, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora. Do wycieku oleju napędowego  doszło najprawdopodobniej z samochodu osobowego. Plama oleju napędowego ze względu na porę dnia spowodowała utrudnienia w ruchu drogowym. Na odcinku prowadzonej akcji, ruch odbywał się przy zwężeniu 1 pasa ruchu.

Festyn rodzinny z okazji „Dnia Dziecka” w SP nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce

FR_SP.6_03

W dniu 1  czerwca 2017r. na boisku przed budynkiem szkoły podstawowej nr 6 im. Orła Białego odbył się festyn rodzinny z okazji „Dnia Dziecka”  Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji min.: rożnego rodzaju gry, zabawy, konkursy oraz specjalnie przygotowane miasteczko z uliczkami i znakami, na którym można było potrenować jazdę jednośladem w ruchu miejskim oraz sprawdzić znajomość przepisów ruchu drogowego. Festyn uatrakcyjnili strażacy z naszej jednostki, gdzie można było z bliska obejrzeć samochody strażackie oraz ich wyposażenie. Ogromną atrakcją okazała się łódź motorowodna, każdy kto chciał mógł wejść do środka i usiąść za jej sterami. Organizatorami festynu była: społeczność szkolna ostrołęckiej „szóstki”

kurier Irlandia