Get Adobe Flash player

25 maja 2017- Archiwum

Plama oleju na ul. Inwalidów Wojennych

Plama IW_02

W dniu 25 maja 2017r. po godz. 8.00 nasza jednostka odnotowała wyjazd gospodarczy na prośbę CZK do usuwania plamy oleju na skrzyżowaniu ulic: 11 Listopada i Inwalidów Wojennych oraz ul. Prądzyńskiego. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju napędowego na jezdni ciągnącą się przez kilkadziesiąt metrów do skrzyżowania z ulicą Prądzyńskiego. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora. Plama oleju napędowego ze względu na porę dnia spowodowała utrudnienia w ruchu drogowym.

Strażacy na festynie rodzinnym w SP Nr.1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce

festyn_sp_nr1_25_05_02

25 maja 2017r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr.1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce przy ul. gen. Armii Aleksandra Gorbatowa odbył się festyn rodzinny. Organizator na tę imprezę zaprosił strażaków z naszej jednostki w celu uświetnienia imprezy. Udział ratowników polegał na prezentacji sprzętu będącego na wyposażeniu jednostki w tym min. sprzętu ratownictwa wodnego oraz przybliżeniu najmłodszym uczestnikom specyfiki pracy nurka. Dla najmłodszych mieszkańców Ostrołęki ogromną atrakcją okazała się łódź motorowodna, każdy kto chciał mógł wejść do środka i usiąść za jej sterami. Organizatorami festynu byli: Szkoła Podstawowa Nr.1 im. Stanisława Jachowicza oraz Rada Osiedla Śródmieście.

Zabezpieczenie przejazdu figurki Matki Boskiej Fatimskiej

Zabezpieczenie MBF

W dniach  od  6 do 11 maja 2017r. jeden zastęp OSP Ostrołęka wspólnie ze strażą miejska i policją zabezpieczał trasę przejazdu  figurki Matki Boskie Fatimskiej ulicami miasta Ostrołęki.

Życzenia z okazji Dnia Strażaka Prezesa ZG ZOSP RP Waldemara Pawlaka

Zyczenia_Prezesa2017strazak-1

Zyczenia_Prezesa2017strazak-2

Życzenia z okazji Dnia Strażaka Prezesa OSP Ostrołęka Andrzej Orłowski

DZIEŃ STRAŻAKA 2017

Miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja

3-maja-2017

W dniu 3 maja 2017r. obchodzono w naszym mieście obchody 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wyjątkowo tym roku obchody święta narodowego rozpoczęły się  Mszą Św. w kościele pw. Nawiedzenia NMP w intencji Ojczyzny, po której przemaszerowano pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie zostały złożone kwiaty. Obecna była reprezentacja naszej Ochotniczej Straży Pożarnej ze sztandarem.

kurier Irlandia