Get Adobe Flash player

3 marca 2017- Archiwum

XL Turniej wiedzy pożarniczej – eliminacje

TWP_7

W dniu dzisiejszym tj. 3 marca 2017r. zostały przeprowadzone eliminacje XL edycji Miejskich Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla dzieci i młodzieży szkół z terenu miasta Ostrołęki.

W eliminacjach udział wzięło 39 osób w trzech grupach wiekowych:

Grupa I – szkoły podstawowe – 13 uczniów reprezentujących – 4 szkoły

Grupa II – gimnazja – 11 uczniów reprezentujących – 4 szkoły

Grupa III – szkoły ponadgimnazjalne – 15 uczniów reprezentujących – 5 szkół

W wyniku eliminacji pisemnych niżej wymienieni uczniowie zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych.

Szkoły Podstawowe:

I miejsce     Bartosz Kiernozek – 34 pkt. – Szkoła Podstawowa Nr 5

II miejsce    Sebastian Kiernozek – 34 pkt. – Szkoła Podstawowa Nr 5

III miejsce   Kacper Luchciński – 31 pkt. – ZS STO

III miejsce Michał Krejszeff – 31 pkt. – Szkoła Podstawowa Nr 5

Gimnazja:

I miejsce     Bartosz Piasta – 32 pkt. – ZS STO

II miejsce    Maja Pliszka – 30 pkt. – Gimnazjum Nr 1

III miejsce   Agnieszka Kuskowska – 27 pkt + 5 pkt dogr. – ZSZ Nr 4

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce      Piotr Tobojka – 39 pkt. – ZSZ Nr 2

II miejsce     Paweł Skowroński – 36 pkt. + 8 pkt. dogr. -ZSZ Nr 2

III miejsce    Patryk Lewandowski – 36 pkt. + 4 pkt. dogr. – ZSZ Nr 2

Uczniowie, którzy zajęli najlepsze miejsca zostali zakwalifikowani do udziału w eliminacjach powiatowych OTWP, które odbędą się w dniu 16 marca 2017 r.  w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Celnej 11 w Ostrołęce. Fundatorami nagród dla zwycięzców turnieju był Prezydent Miasta Ostrołęka, Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrołęce.

Podczas prowadzenia eliminacji dla uczestników OTWP i ich opiekunów – strażacy z OSP Ostrołęka zorganizowali pokaz specjalistycznego sprzętu ratowniczego i ratownictwa wodnego. Eliminacje przeprowadzono w siedzibie Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego przez komisję w składzie:

– Edward Jastrzębski – prezes ZOM ZOSP RP

– Zbigniew Mierzejewski – wiceprezes ZOM ZOSP RP

– Wojciech Merks – kierownik referatu Zarządzania Kryzysowego UM Ostrołęka

– Andrzej Orłowski – prezes OSP Ostrołęka

Poszukiwania zaginionej 35-letniej kobiety w okolicach rzeki „Narew”

P.Z.K_02

W dniu 2 marca 2017r. o godz. 18.37 zostały zadysponowane 2 zastępy OSP Ostrołęka do poszukiwania zaginionej osoby – kobiety w wieku 35 lat z problemami zdrowotnymi w okolicach ulicy Kujawskiej w Ostrołęce. Po wyznaczonym obszarze poszukiwań przez Policję przystąpiono do dokładnego przeczesania kompleksów leśnych, pobliskiego cmentarza oraz linii brzegowej rzeki „Narew”. Do prowadzonych działań została zadysponowana również grupa poszukiwawcza SPR  „Nadzieja” z Łomży, w pełni wyposażona w sprzęt do poszukiwań i łączności oraz karetki pogotowia. W związku iż, osoba posiadała przy sobie telefon komórkowy, ale nie nawiązywała kontaktu telefonicznego zadysponowani zostali do działań także policjanci z KWP Radom ze specjalistycznym sprzętem do lokalizacji. Po wydzieleniu kolejnych sektorów, przystąpiono do dalszego poszukiwania  zaginionej osoby przez tzw. „5” – czyli ratownik prowadzący i 4 ratowników – w tym strażaków czy też policjantów. Dokonano dalszych przeszukań w linii brzegowej rzeki „Narew” w tym min. kompleksów leśnych w dwóch kierunkach: w kierunku mostu kolejowego i w kierunku elektrowni. O godz. 23.36 zaginiona kobieta została odnaleziona przez 2-óch strażaków z naszej jednostki i ratownika z grupy poszukiwawczej SPR  „Nadzieja” w okolicach rzeki Narew na bagnistym terenie nieprzytomną, zmarzniętą i wychłodzoną.  Na miejscu udzielono jej pierwszej pomocy i przy użyciu specjalnej terenowej karetki z grupy SPR przetransportowano ją z terenu bagnistego do oczekującej  na drodze już asfaltowej karetki z zespołu ratownictwa medycznego, gdzie następnie kobieta została odwieziona do szpitala. W akcję poszukiwawczą zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów z różnych wydziałów KMP Ostrołęka, oraz zastępy: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka, 1 zastęp OSP Rzekuń, 2 zastępy OSP Ostrołęka, a także 3 zastępy SPR „Nadzieja” z Łomży.

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

D.Ź.W.2017

W dniu 1 marca 2017r. obchodzono w naszym mieście miejskie obchody „Dnia Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w sanktuarium pw św. Antoniego Padewskiego, po której to, przemaszerowano ulicami miasta Ostrołęki pod pomnik Ofiar Terroru Komunistycznego na skwer im. Lecha Kaczyńskiego, gdzie nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów. Obecna była reprezentacja naszej Ochotniczej Straży Pożarnej ze sztandarem.

kurier Irlandia