Get Adobe Flash player

24 lutego 2017- Archiwum

Pokaz sprzętu ratownictwa wodnego w Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej

OSM_1

W dniu wczorajszym tj 23 lutego 2017r. dzieci – uczestników przebywających na półzimowisku zorganizowanym przez Ostrołęcką Spółdzielnię Mieszkaniową odwiedzili strażacy z naszej jednostki. Celem spotkania była prezentacja sprzętu ratownictwa wodno-nurkowego będącego na wyposażeniu jednostki OSP i nie tylko. Dzieci mogły z bliska zobaczyć wyposażenie strażaków, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. Przy okazji wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy 998 lub 112 i dowiedziały się w jakich sytuacjach powinny go używać, oraz o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej o niebezpieczeństwie. W ramach prowadzonej prezentacji dodatkowo zaprezentowano torbę medyczną PSP R1 do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kombinezon do usuwania gniazd szerszeni oraz  nowoczesny przenośny system oświetlenia terenu. Na zakończenie spotkania, każde z dzieci mogło przymierzyć hełm strażacki. Spotkanie odbyło się w klubie Lokator.

Przekaż 1% podatku na rzecz OSP

DRUHNY I DRUHOWIE!

ROZPOCZĘŁA SIĘ KAMPANIA 1%

NA ROZLICZENIE SIĘ Z URZĘDEM SKARBOWYM MAMY CZAS DO 2 MAJA 2017 R.

PAMIĘTAJMY O NASZEJ OSP PRZY SKŁADANIU PIT-u

ulotka-1

Przypominamy, że zgodnie z uchwałą Zarządu OSP Ostrołęka osoby, które przekażą 1% swojego podatku na ostrołęcką jednostkę OSP są zwolnione z 50% wysokości składki członkowskiej za bieżący rok.

Jak wypełnić końcówkę PIT-a, by przekazać naszej OSP 1%  zobaczyć można na ilustracji poniżej, wykonanej na podst. informacji z ZG OSP RP.

wzoryPIT1

Odśnieżanie dachu – ZSZ nr 3 ul. Skowrońskiego

GM.NR_3

W dniu 8 lutego 2017r. po godz. 10.00 nasza jednostka odnotowała wyjazd gospodarczy na prośbę CZK do usunięcia zalegającej zbyt dużej warstwy śniegu i zwisających sopli lodu z dachu budynku hali sportowej Gimnazjum nr 3 im. Adama Mickiewicza w Ostrołęce. Po zabezpieczeniu terenu  śnieg i sople lodu z dachu w/w budynku zostały usunięte.

 

Plama oleju ul. Juranda ze Spychowa

PO_UL.JURANDA_01

W dniu 01 lutego 2017r.  po godz. 11.00 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do usuwania plamy oleju z jezdni na ul. Juranda ze Spychowa. Do wycieku oleju doszło z samochodu osobowego w wyniku kolizji drogowej. Plamę oleju usunięto przy użyciu sorbentu. W działaniach uczestniczył: 1 zastęp  OSP Ostrołęka. Miejsce akcji przekazano Straży Miejskiej.

 

 

kurier Irlandia