Get Adobe Flash player

28 stycznia 2017- Archiwum

Akcja krwiodawstwa „Dla 10-letniej Amelki”

fot. tygodnik ostrołęcki

fot. tygodnik ostrołęcki

W sobotę 28 stycznia 2017r. przed budynkiem na placu OSP przy ul. Głowackiego poraz kolejny odbyła się akcja krwiodawstwa tym razem dla 10-letniej Amelki pt. „Akcja krwiodawstwa dla Amelki”. Impreza cieszyła się zainteresowaniem wśród ostrołęczan i miała charakter charytatywny. W ramach prowadzonej akcji można było zarejestrować się jako dawca szpiku, jak również oddać krew w specjalnym ambulansie do pobierania krwi. Podczas akcji zbierano również fundusze na leczenie w Klinice Onkologii Dziecięcej w Białymstoku dla 10-letniej Amelki.  W lutym 2015 r u dziewczynki zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną typu T-komórkową wysokiego ryzyka.  Organizator na tę imprezę zaprosił strażaków z naszej jednostki w celu uświetnienia imprezy. W trakcie prowadzonej imprezy strażacy z naszej jednostki przeprowadzili symulację wypadku samochodowego wspólnie z  zespołem ratownictwa medycznego i policją. Po pokazach odbyła się prezentacja sprzętu pożarniczego będącego na wyposażeniu naszej jednostki. Impreza została zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Legion” w Ostrołęce.

Część I

Część II

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego

CRW_13

W dniu 21 stycznia 2017 r. strażacy ze sekcji Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego przeprowadzili ćwiczenia związane z ratownictwem lodowym. Ćwiczenia składały się z dwóch części: części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej w ramach szkolenia omówiono procedury z zakresu udzielania pierwszej pomocy w przypadku wychłodzenia – hipotermii  w oparciu o Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy. Po przeprowadzeniu części teoretycznej w porcie przy nowym moście odbyły się ćwiczenia praktyczne. Podczas ćwiczeń omówiono działania ratownicze na lodzie, podstawowe wiadomości o strukturze lodu, sprzęt do ratownictwa lodowego będący na wyposażeniu jednostki, techniki pracy w skafandrach suchych i sposoby ewakuacji poszkodowanych oraz samoratownictwo. W ramach prowadzonych ćwiczeń zrealizowano różne metody podjęcia i wydobycia osoby poszkodowanej z wody na brzeg wskutek załamania się pokrywy lodowej. Podczas ćwiczeń strażacy wykorzystali: sanie lodowe oraz drabinę nasadkową. W ćwiczeniach brały udział dwa zastępy OSP Ostrołęka.

 

Koncert kolęd i pastorałek w ostrołęckich parafiach

koncert-k_01

Tradycyjnie jak co roku Orkiestra Dęta OSP rozpoczęła koncerty kolęd i pastorałek w ostrołęckich parafiach. W dniu 24.12.2016r. w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce odbył się pierwszy koncert z udziałem naszej orkiestry dętej wraz z parafialnym chórem i scholą pod batutą kapelmistrza Zenona Brożyny podczas pierwszej mszy Bożego Narodzenia tj. Pasterka. Zabrzmiały tradycyjne polskie kolędy i pastorałki. Kolejne koncerty kolęd z udziałem naszej orkiestry dętej OSP odbędą się w n/w dniach.:

  • 6 styczeń 2017r. o godz. 10.00  – kościół pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce
  • 8 styczeń 2017r. o godz. 10.00 – kościół pw. Św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce
  • 15 styczeń 2017r. o godz. 10.00 – kościół pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce
  • 22 styczeń 2017r. o godz. 10.00 – kościół pw. Serca Jezusowego w Rzekuniu

na które to, serdecznie już dziś zapraszamy.

kurier Irlandia