Get Adobe Flash player

26 listopada 2016- Archiwum

Akcja krwiodawstwa dla 11-letniej Dominiki

krew_08

W sobotę 26 listopada 2016r. przed budynkiem na placu OSP przy ul. Głowackiego odbyła się akcja dla 11-letniej Dominiki  pt „Akcja krwiodawstwa dla Dominiki”. Impreza cieszyła się zainteresowaniem wśród ostrołęczan i miała charakter charytatywny. Podczas akcji zbierano fundusze na pomoc w powrocie dziewczynce do zdrowia, która to w połowie listopada miała przeszczep szpiku.  W ramach prowadzonej akcji można było zarejestrować się jako dawca szpiku, jak również oddać krew w specjalnym ambulansie do pobierania krwi. Organizator na tę imprezę zaprosił strażaków z naszej jednostki w celu uświetnienia imprezy. W trakcie prowadzonej imprezy strażacy z naszej jednostki oddali krew, która to trafiła do ostrołęckiego szpitala. Udział ratowników polegał na pokazie ratownictwa medycznego, prezentacji sprzętu będącego na wyposażeniu samochodów strażackich  oraz przybliżeniu najmłodszym uczestnikom specyfiki pracy strażaka. Strażacy odpowiadali na liczne pytania zadawane przez dzieci. Dzieci mogły przejrzeć wszystkie skrytki ze sprzętem znajdującym się na samochodach, siadały za kierownicą wozów strażackich, a także przymierzały hełmy strażackie. w trakcie imprezy udało się w sumie zebrać 10 litrów krwi.

Otwarcie i poświęcenie garaży dla OSP Ostrołęka

poswiecenie-budynku-osp-ostroleka-jpg_26_11_2016

W dniu 26 listopada 2016r na placu Urzędu Miejskiego w Ostrołęce, przed budynkiem Referatu Zarządzania Kryzysowego odbyło się uroczyste poświęcenie i odebranie budynku socjalno-magazynowego dla OSP Ostrołęka z udziałem Prezydenta Miasta Ostrołęki Janusza Kotowskiego, Zastępcy Prezydenta Miasta Ostrołęka Grzegorza Płocha, Wiceprzewodniczącego rady miasta Ostrołęka Wiesława Szczubełka, ostrołęckiego samorządu, Dyrektora Referatu Zarzadzania Kryzysowego Wojciecha Merksa, Prezesa Zarządu Powiatowego OSP Ostrołęka Janusza Głowackiego ZOSP RP, Dyrektora Biura Terenowego w Ostrołęce Adama Hyjka, Komendanta Miejskiego PSP w Ostrołęce str. bryg. mgr inż. Jarosława Wilga, Zarządu OSP, proboszcza parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce Zdzisław Grzegorczyk oraz zaproszonych gości i mieszkańców miasta Ostrołęka. Garaż został wybudowany dzięki dofinansowaniu OSP przez samorząd miejski miasta Ostrołęka, Zarząd Wojewódzki OSP oraz ze środków własnych OSP. Poświęcenia budynku dokonał ks. Zdzisław Grzegorczyk jako kapelan ostrołęckich strażaków i proboszcz parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce.

 

Zaproszenie na odbiór i poświęcenie budynku socjalno-magazynowego OSP Ostrołęka

zaproszenie-garaze-osp-v2

Szkolenie i ćwiczenia wewnętrzne z ratownictwa medycznego

srm_11

W dniu 19 listopada 2016r. na terenie Centrum Zarządzania Kryzysowe przeprowadzono wewnętrzne szkolenie z ratownictwa medycznego dla strażaków OSP z naszej jednostki. Szkolenie składało się z dwóch części: części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej w ramach szkolenia omówiono procedury z zakresu udzielania pierwszej pomocy w oparciu o Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy. W części praktycznej przeprowadzono symulowane ćwiczenia na terenie Harcówki ZHP Plac Bema 11. W ćwiczeniach brały udział 2 zastępy OSP Ostrołęka. Według założeń ćwiczeń na terenie Harcówki ZHP nastąpił wybuch pieca Centralnego Ogrzewania, wyniku czego zostały poszkodowane dwie osoby znajdujące się w części budynku, które to wykonywały prace budowlane. Zadaniem uczestników ćwiczeń było ugaszenie pożaru oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy. W szkoleniu z zakresu ratownictwa medycznego z naszej jednostki wzięło udział 12 strażaków. Ćwiczenia odbyły się zgodnie z przejętymi założeniami.

Pochylone drzewo nad drogą ul. Stacha Konwy

stacha-konwy_05

W dniu 18 listopada 2016r. po godz. 15.00 nasza jednostka odnotowała wyjazd gospodarczy na prośbę Centrum Zarządzania Kryzysowego do pochylonego drzewa  przy ul. Stacha Konwy. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano topolę o wysokości ok. 9 metrów pochyloną nad drogą żwirową, której pień został nadgryziony przez bobry do połowy swojej objętości. Pochylone drzewo stwarzało realne zagrożenie dla osób postronnych i w każdej chwili mogło się złamać. Podjęto decyzję o jego ścięciu. Działania OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ścięciu drzewa przy użyciu piły spalinowej do drewna. Pocięte fragmenty drzewa ułożono na pasie zieleni w bezpiecznym miejscu. Na czas prowadzonej akcji droga żwirowa została zablokowana w obu kierunkach. W działaniach uczestniczył 1 zastęp OSP Ostrołęka.

Msza Święta w intencji zmarłych i poległych strażaków z powiatu ostrołęckiego

kosciol-czerwin

W dniu 13 listopada 2016r. delegacja z naszej OSP wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział we Mszy Św. w intencji zmarłych i poległych Strażaków PSP i OSP. W tym roku Msza odbyła się w kościele parafialnym p.w. Trójcy Przenajświętszej w Czerwinie. Nabożeństwo zostało odprawione z udziałem  pocztów sztandarowych z  prawie wszystkich jednostek straży pożarnej z powiatu ostrołęckiego. Podczas mszy  została odczytana lista tych strażaków, którzy zmarli lub polegli podczas służby. Na uroczystości obecni byli m.in. przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej z Ostrołęki oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu ostrołęckiego.

kurier Irlandia