Get Adobe Flash player

19 października 2016- Archiwum

NIE DLA CZADU

W okresie jesienno-zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem, który nazywany jest także cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny oraz nie ma smaku ani zapachu.

Dla własnego bezpieczeństwa rekomendujemy zabezpieczenie mieszkań czujkami wykrywającymi tlenek węgla w powietrzu.

Prawo zobowiązuje zarządców oraz właścicieli budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz jednorodzinnych, do przeprowadzania kontroli instalacji gazowej, przewodów wentylacyjnych i kominowych co najmniej raz w roku. Dodatkowo w obiektach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych:

  • od palenisk opalanych paliwem stałym – co najmniej cztery razy w roku;
  • od palenisk opalanych paliwem płynnym i gazowym – co najmniej dwa razy w roku;
  • od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych – co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej.
ulotka-_nie-dla-czadu_

 

Opracowanie:  KG PSP Warszawa

 

Europejski dzień przywracania czynności serca „Dzieci ratują życie” – Ostrołęka

drz_01

W dniu 14 października 2016r. w ramach obchodów „Europejskiego dnia przywracania czynności serca” na terenie miasta Ostrołęki przeprowadzoną zmasowaną akcję pod hasłem „Dzieci ratują życie”. Impreza rozpoczęła się przed ostrołęckim ratuszem, gdzie kilkanaście osób rozpoczęło wykonywanie pokazowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W akcję zaangażowali się służby mundurowe min. policjanci oraz strażacy, a także ratownicy medyczni i harcerze. W samej akcji wzięli udział również strażacy z naszej jednostki. Celem akcji było pokazanie poprzez przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, czyli uciskanie klatki piersiowej i wentylację metodą usta-usta w przypadku wystąpienia zatrzymania krążenia. Sam pokaz odbywał się na materacach, na których były rozłożone manekiny, na których uczestnicy prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Cała akcja  odbywała się w dużych sklepach, bądź miejscach publicznych na terenie miasta Ostrołęka i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i przechodniów.

Akcja prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Plama oleju ul. Goworowska

p-o-ul-goworowska_01

W dniu 15 października  2016r.  o godz. 11.56 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do usuwania rozlanych płynów eksploatacyjnych na jezdni. Do zdarzenia doszło na ul. Goworowskiej. Plamę oleju usunięto przy użyciu sorbentu. W działaniach uczestniczył: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka i 1 zastęp OSP Ostrołęka

kurier Irlandia