Get Adobe Flash player

28 czerwca 2016- Archiwum

Pochylone drzewo ul. Kurpiowska

próchniate drzewo_ul. Kurpiowska_05

W dniu 29.06.2016r. o godz. 16.48 zostało zauważone pochylone drzewo na ul. Kurpiowskiej. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy: zastęp JRG PSP Ostrołęka oraz zastęp OSP Ostrołęka. Po dojeździe zastano spróchniałe drzewo z uszkodzonymi korzeniami, które pod naporem wiatru pochyliło się nad ciągiem komunikacji pieszej, zagrażając przy tym przechodniom. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie drzewo pocięto przy użyciu piły spalinowej z kosza drabiny mechanicznej. Pocięte kawałki drewna złożono na pasie zieleni. W trakcie prowadzonych prac pilarskich wyłączono z ruchu 2, a później 1 pas ruchu na odcinku 50 metrów ul. Kurpiowskiej.  Utrudnienia na drodze trwały ok. 3 godzin.

 

Zalany sklep przy ul. Inwalidów Wojennych

pompowanie_sklep_ul. IW

                                                                                                                                                   Fot. moja-ostroleka.pl

W dniu 26.06.2016 tuż przed godziną 18.00 zadysponowano zastęp OSP Ostrołęka do zalanego sklepu „Stokrotka” przy ul. Inwalidów Wojennych. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano zalany wjazd rampy rozładowczej magazynu sklepowego. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowaniu wody za pomocą pompy szlamowej i udrożnieniu kratki odpływowej. Przyczyną zalania sklepu była duża ulewa, która w godzinach popołudniowych przeszła nad Ostrołęką. Tego samego dnia nasza jednostka interweniowała jeszcze na ul. Rtm. Witolda Pileckiego, ul. Turskiego i ul. 11 Listopada. Łącznie nasza jednostka w danym dniu odnotowała 4 interwencje.

Powalone drzewo na klatkę schodową ul. Pileckiego godz.18.05

Pompowanie wody z zalanej piwnicy ul. Turskiego godz. 18.22

Pompowanie wody z zalanej piwnicy ul. 11 Listopada godz. 19.09

 

Usuwanie gniazda os ul. Traugutta

osy_ul.Traugutta_07

W dniu 23 czerwca 2016r.  o godz. 20.00 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do gniazda os, które znajdowało się w magazynie gospodarczym, na wysokości ok. 2m Następnie przy użyciu ubrań pszczelarskich gniazdo zostało usunięte.

Zwisający konar drzewa ul. Partyzantów

konar_ul.Partyzanów_03

W dniu 23.06.2016r. o godz. 13.35 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Partyzantów. Po przybyciu na miejsce zastano obłamany konar drzewa zwisający nad chodnikiem. Ze względu na brak możliwości bezpiecznego usunięcia zagrożenia podjęto decyzję o zadysponowaniu drabiny SD 37 z JRG PSP Ostrołęka, przy pomocy której  zostały usunięty obłamany konar drzewa. Pocięte drzewo zostało ułożone na trawniku w bezpiecznym miejscu.

 

 

Usuwanie skutków nawałnicy w Ostrołęce.

Wojciechowce_010

W dniu 22 czerwca 2016r. o godz. 09.01  zadysponowano 2 zastępy OSP Ostrołęka  do Wojciechowic, w celu usunięcia skutków nawałnicy, która to przeszła nad miastem Ostrołęka w dniu 17.06.2016r. Podczas akcji usuwano połamane drzewa, konary zwisające nad chodnikami oraz jezdniami, które to zagrażały bezpieczeństwu ludzi. Usuwanie skutków nawałnicy trwało do późnych godzin popołudniowych.

Powalone drzewo ul. Wiery Bielik i Tatiany Makarowej

Powalone drzewo_ul.WBiTM_02

W dniu 21 czerwca 2016r. o godz. 09.55  zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka  do zdarzenia na ul. Wiery Bielik i Tatiany Makarowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano powalone drzewo o wysokości około 25 metrów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięcia drzewa przy pomocy pilarek do drewna. Tego samego dnia  nasza jednostka interweniowała jeszcze na ul. Skierkowskiego.  Łącznie nasza jednostka w danym dniu odnotowała 2 interwencje.

Pochylone drzewa nad rurami ciepłowniczymi ul. Piękna

Pochylone drzewo _ul. Piękna_01

W dniu 20.06.2016r. o godz. 13.21 zadysponowano 2 zastępy OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Pięknej. Po przybyciu na miejsce zastano pochylone drzewa nad rurami ciepłowniczymi, co stwarzało realne zagrożenie przewrócenia się na pobliskie budynki mieszkalne, a także przerwaniu rurociągów. Koniecznie okazało się ich ścięcie. Ze względu na brak możliwości bezpiecznego usunięcia zagrożenia podjęto decyzję o zadysponowaniu zastępu SD 37 z JRG PSP Ostrołęka. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie sukcesywnym odcinaniu konarów drzew przy pomocy piły spalinowej do drewna, pocięciu i ułożenia pociętych kawałków drzewa w bezpiecznym miejscu.

Koncert charytatywny „Prosto z serca”

stadion_01

W niedzielę 19 czerwca 2016r. na stadionie miejskim w Ostrołęce przy ul. Witosa odbył się koncert charytatywny pt. „Prosto z serca” Impreza cieszyła się zainteresowaniem wśród ostrołęczan i miała charakter charytatywny. Podczas koncertu kwestowano na rzecz dzieci, Błażeja dzielnie walczącego z neuroblastomą i Mikołaja cierpiącego na rozszczep kręgosłupa. W trakcie koncertu odbyły się rożnego rodzaju licytacje, z których całkowity dochód został przekazany na leczenie i rehabilitację dzieci. Organizator na tę imprezę zaprosił strażaków z naszej jednostki w celu uświetnienia imprezy. Udział ratowników polegał na prezentacji sprzętu ratownictwa wodnego będącego na wyposażeniu naszej jednostki.  Strażacy odpowiadali na liczne pytania zadawane przez dzieci. Dzieci mogły przejrzeć wszystkie skrytki ze sprzętem znajdującym się na samochodach, siadały za kierownicą wozów strażackich, a także przymierzały hełmy strażackie. Dla najmłodszych mieszkańców Ostrołęki ogromną atrakcją okazała się łódź motorowodna, każdy kto chciał mógł wejść do środka i usiąść za jej sterami.

Powalone drzewo ul. Geodetów

powalone drzewo_ul. Geodetów

W dniu 19 czerwca 2016r. o godz. 11.46  zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka  do zdarzenia na ul. Geodetów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano powalone drzewo o wysokości około 15 metrów, częściowo wsparte na płocie jednej z posesji. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięcia drzewa przy pomocy pilarek do drewna. Tego samego dnia  nasza jednostka interweniowała jeszcze na ul. Goworowskiej, ul. Steyera, ul. Wesołej, ul. Komisji Edukacji Narodowej, ul. Parkowej, ul. Żeromskiego, ul. I Armii Wojska Polskiego, ul. Oświatowa, ul. Piękna. Łącznie nasza jednostka w danym dniu odnotowała 10 interwencji.

 

Powalone drzewa na ul. Przemysłowej

Drzewo_ul.Przemysłowa

W dniu 17 czerwca o godz. 14.43 zadysponowano 3 zastępy OSP Ostrołęka do zdarzenia  na ul. Przemysłowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zerwaną linię energetyczną oświetlenia ulicznego oraz powalone drzewa leżące na jezdni i chodniku na odcinku ok. 100m. Droga w obu kierunkach była całkowicie zablokowana. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pocięciu połamanych drzew i konarów przy pomocy pilarek do drewna oraz złożeniu ich w bezpiecznym miejscu. Przyczyną połamanych drzew były silne wiatry jakie nawiedziły Ostrołękę w godzinach popołudniowych. Tego samego dnia  nasza jednostka interweniowała jeszcze na ul. Warszawskiej, ul. Stacha Konwy, ul. Targowej, ul. Granicznej, ul. Kubusia Puchatka, ul. Pięknej, ul. Szarych Szeregów, ul. Dobrzańskiego, ul. I Armii Wojska Polskiego oraz w Przedszkolu Miejskim nr.5 Łącznie nasza jednostka w danym dniu odnotowała 11 interwencji.

 

Powalone drzewa, nadłamane i zwisające konary: ul. Przemysłowa

Pochylone drzewo ul. Targowa

Pochylone drzewo, drzewo oparte o budynek. Przedszkole Miejskie Nr. 5 ul. Piękna

kurier Irlandia