Get Adobe Flash player

31 maja 2016- Archiwum

Powalone drzewo na drodze ul. Wierzbowa

Powalone drzewo_ul.Wierzbowa

W dniu 31.05.2016 o godz. 18.26 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do miejscowego zagrożenia na ul. Wierzbowej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano drzewo powalone o wysokości ok. 10m na chodnik oraz jezdnię. Działania straży polegały na pocięciu drzewa przy pomocy piły mechanicznej i udrożnieniu przejścia dla pieszych oraz jezdni. Tego samego dnia  nasza jednostka interweniowała jeszcze na ul. Krzywickiego i ul. Goworowskiej  na których to, wypompowywano wodę z zalanych pomieszczeń gospodarczych i piwnicznych przy pomocy pompy szlamowej i pływającej na zewnątrz budynku. Przyczyną zalania piwnic były intensywne opady deszczu jakie nawiedziły Ostrołękę w godzinach popołudniowych.

 

Święto Bożego Ciała 2016

Boże_Ciało_1

Jak co roku tradycyjnie strażacy z naszej OSP przygotowali ołtarz na Święto Bożego Ciała. W tym roku święto te przypadło na dzień 26 maja. Wzorem lat poprzednich strażacy pełnili posługę podczas procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy polowych. W procesji wzięła udział również Orkiestra Dęta OSP Ostrołęka, która to podczas procesji przy strażackim ołtarzu polowym odegrała hymn Wolfganga Amadeusa Mozarta „Ave verum corpus” pochodzący z przełomu XIII i XIV wieku, a tym samym stanowiła część oprawy muzycznej uroczystości kościelnej, pod batutą Kapelmistrza Zenona Brożyny.

 

Nadłamany konar drzewa na ul. Żebrowskiego

Nadłamany konar ul. Żebrowskiego

W dniu 24.05.2016r. po godz. 10.00 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Zenona Żebrowskiego. Po przybyciu na miejsce zastano w parku nadłamany konar drzewa, co stwarzało realne zagrożenie dla osób postronnych. Konieczne okazało się jego ścięcie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie sukcesywnym odcięciu zwisającego konaru przy pomocy piły spalinowej do drewna, pocięciu i ułożenia pociętych kawałków drzewa w bezpiecznym miejscu.

 

Usuwanie Barszczu Sosnowskiego na ul. Wiejskiej

barszcz_2W dniu 21 maja 2016r.  po  godz. 10.00 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na  jednej z posesji przy ul.Wiejskiej. Po dojeździe na miejsce akcji zastano kilka rosnących roślin o wysokości ok. 1m. Ze względy na ich toksyczność i okres ich pylenia, rośliny zostały usunięte przy użyciu sprzętu ochrony układu oddechowego.

 

 

Strażacy w Szkole Podstawowej Nr.1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce

FESTYN_SP1_1

19 maja 2016r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr.1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce przy ul. gen. Armii Aleksandra Gorbatowa odbył się festyn pod nazwą z „Jedynką”. Organizator na tę imprezę zaprosił strażaków z naszej jednostki w celu uświetnienia imprezy. Udział ratowników polegał na prezentacji sprzętu będącego na wyposażeniu jednostki w tym min. sprzętu ratownictwa wodnego oraz przybliżeniu najmłodszym uczestnikom specyfiki pracy nurka. Dla najmłodszych mieszkańców Ostrołęki ogromną atrakcją okazała się łódź motorowodna, każdy kto chciał mógł wejść do środka i usiąść za jej sterami. Organizatorami festynu byli: Szkoła Podstawowa Nr.1 im. Stanisława Jachowicza oraz Rada Osiedla Śródmieście.

Plama oleju ul. Gen. Aleksandra Gorbatowa

plama oleju_ul. Gorbatowa

W dniu 13 maja 2016r. o godz. 15:26 została zauważona plama oleju stwarzająca zgrożenie w ruchu drogowym na ul. gen. Armii Aleksandra Gorbatowa. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy: zastęp JRG PSP Ostrołęka oraz zastęp OSP Ostrołęka. Po dojeździe na miejsce akcji zastano plamę oleju napędowego na ulicy o szerokości 1 metra i długości około 300 metrów. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora. Plama oleju napędowego ze względu na porę dnia spowodowała utrudnienia w ruchu drogowym.

Miejskie obchody nadania praw miejskich

sztandar OSP

W dniu 12 maja 2016r. obchodzono w naszym mieście obchody nadania praw miejskich mista Ostrołęka. Tradycyjnie miejskie obchody rozpoczęły się Mszą Św. w kościele pw.Najświętszej Marii Panny Królowej Rodzin w intencji mieszkańców Ostrołęki, po której przemaszerowano pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie zostały złożone kwiaty i wieńce. Obecna była reprezentacja naszej Ochotniczej Straży Pożarnej ze sztandarem. Poczet sztandarowy tworzyli druhowie [Dh. Mrozek Marek, Dh. Walczak Marek i Dh. Kurpiewski Mariusz]

Życzenia z okazji Dnia Strażaka – Zarząd OSP

W dniu 4 maja obchodzimy”Dzień Strażaka”, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę. Bo czym może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie siebie samego bliźniemu? A właśnie takie idee przyświecają strażakom. Idee te czerpane są bezpośrednio od patrona strażaków św. Floriana. Ten, który poniósł męczeństwo, gdy śpieszył ze swym świadectwem wiary, z pomocą i pociechą prześladowanym chrześcijanom, stał się opiekunem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem, tj. strażaków, kominiarzy, garncarzy, piekarzy i hutników w wielorakich niebezpieczeństwach, jakie na co dzień zagrażają materialnemu i duchowemu dobru człowieka.

DZIEŃ STRAŻAKA _2016

Życzenia z okazji Dnia Strażaka – ZGZOSP

zyczenia_ZOSP RP

Miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja

obchody-3-maja-2016

W dniu 3 maja 2016r. obchodzono w naszym mieście obchody 225 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wyjątkowo tym roku obchody święta narodowego rozpoczęły się  Mszą Św. w kościele pw. Nawiedzenia NMP w intencji Ojczyzny, po której przemaszerowano pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie zostały złożone kwiaty. Obecna była reprezentacja naszej Ochotniczej Straży Pożarnej ze sztandarem. Poczet sztandarowy tworzyli druhowie [Dh. Zięba Anna, Dh. Mąka Radosław i Dh. Szymański Grzegorz]

kurier Irlandia