Get Adobe Flash player

30 marca 2016- Archiwum

Rozstrzygnięty przetarg na budowę garaży – II etap

20160311_165246

W dniu 30.03.2016r. został rozstrzygnięty przetarg na budowę budynku socjalno-magazynowego na potrzeby OSP w Ostrołęka (etap II). Numer ogłoszenia: 55340-2016r. Wszelkie informacje odnośnie rozstrzygniętego przetargu można znaleźć na  naszej stronie  w zakładce „Zamówienia Publiczne”

Czuwanie Wielkanocne 2016

klasztor

Wzorem lat ubiegłych w okresie Triudum Paschalnego, strażacy z naszej jednostki uczestniczyli w adoracji Grobu Pańskiego. Podtrzymując wspaniałą tradycję zapoczątkowaną przez „naszych dziadów” wystawiliśmy warty honorowe w Kościołach pw. Św. Franciszka z Asyżu, pw. Nawiedzenia NMP oraz Sanktuarium pw. Św. Antoniego w Ostrołęce. Uczestniczyliśmy również we Mszy Rezurekcyjnej. Nasza Orkiestra Dęta OSP uświetniła swoim występem Mszę Rezurekcyjną w Kościele pw. Zbawiciela Świata. Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy spotkali się w strażnicy OSP na tradycyjnym „jajeczku wielkanocnym”.

Życzenia Wielkanocne Prezes ZG OSP RP

zyczeniaW16

Życzenia Wielkanocne Prezes OSP Ostrołęka

zyczenia 2016_1

Życzenia Wielkanocne Prezes ZOSP Mazowsze

życzenia Wielkanocne1

Plama oleju ul. 11 Listopada

plama_11_2

W dniu 22 marca 2016 r.  o  godz. 13.19 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na skrzyżowaniu ulicy 11 Listopada z ulicą Inwalidów Wojennych. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju napędowego  o szerokości ok. 1 metra i długości ok. 25 metrów. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora.

Ogłoszony przetarg na budowę garaży – II etap

20160311_165242

W dniu 11.03.2016r. został ogłoszony przetarg na budowę budynku socjalno-magazynowego na potrzeby OSP w Ostrołęka (etap II). Numer ogłoszenia: 55340-2016r. Wszelkie informacje odnośnie ogłoszonego przetargu można znaleźć na  naszej stronie  w zakładce „Zamówienia Publiczne”

 

Plama oleju na ul. Tadeusza Kościuszki

20160310_132557

W dniu  10 marca 2016r.  o godz. 13.04 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka  do zdarzenia na ul. Kościuszki.  Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju o szerokości ok. 1 metra i długości ok. 2 metrów w części parkingowej ulicy oraz częściowo na ulicy o szerokości ok 1m i długości ok 7m. Do wycieku oleju napędowego  doszło najprawdopodobniej z samochodu osobowego. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora.

 

Ćwiczenia z ratownictwa wodnego na rzece Narew

narew1

W dniu 5 marca 2016 roku  w ramach doskonalenia zawodowego strażacy z sekcji ratownictwa wodno-nurkowego przeprowadzili zajęcia praktyczne na rzece Narew w miejscowości Ostrołęka. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności z zakresu technik ratowniczych podczas organizacji akcji ratunkowych na obszarach wodnych, ze zwróceniem szczególnej uwagi na podejmowanie z wody osób poszkodowanych z wykorzystaniem łodzi motorowodnej, ewakuację jej na brzeg oraz udzielenie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. W ramach zajęć ćwiczono również techniki bezpiecznego dotarcia do osoby poszkodowanej oraz sprawdzano, jaki mają one wpływ na skuteczność prowadzenia działań ratowniczych w oparciu o sprzęt będący na wyposażeniu jednostki. W ćwiczeniach brały udział trzy zastępy OSP Ostrołęka i łódź motorowodna. Podczas ćwiczeń strażacy wykorzystali: łódź motorowodną, sanie lodowe, oraz nosze typu „deska”.

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

img_2007_normal

W dniu 1 marca 2016r. obchodzono w naszym mieście obchody „Dnia Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem ulicami miasta Ostrołęki spod pomnika Żołnierzy Armii Krajowej pod pomnik Ofiar Terroru Komunistycznego na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego, gdzie  została odprawiona uroczysta polowa msza św. Następnie odbył się.: apel pamięci, złożenie kwiatów przemówienia oraz część artystyczna. Obecna była reprezentacja naszej Ochotniczej Straży Pożarnej ze sztandarem. Poczet sztandarowy tworzyli druhowie [Dh. Grzeszczyk Daniel, Dh. Bloch Kazimierz i Dh. Mąka Radosław ]

kurier Irlandia