Get Adobe Flash player

27 listopada 2015- Archiwum

Poszukiwania zaginionej kobiety w Ostrołęce

CAM00014

Od kilku dni trwają nieustannie  poszukiwania zaginionej 66 letniej kobiety, która zaginęła w dniu 22 listopada 2015r. Ostatni raz była widziana tego samego dnia około godz. 13.00 w okolicach ulicy Księcia Siemowita III [osiedle Łęczysk] w Ostrołęce. W dniu 27 listopada 2015r, o godz. 9.30 zadysponowano 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka wraz z łodzią i 1 zastęp OSP Ostrołęka w celu sprawdzenia  brzegu rzeki „Narew” oraz przeszukania kolejnego sektora lasu. Przeszukane zostały okolice rzeki „Narew” oraz fragmenty terenu leśnego okolice Pomian-Dzbenin. Przy użyciu łodzi motorowodnej dokonano również sprawdzenia drugiego brzegu rzeki Narew od strony miejscowości Olszewo-Borki. Mimo dokładnego przeczesania kompleksów leśnych oraz linii brzegowej rzeki „Narew”, dotychczasowe poszukiwania niestety nie przyniosły rezultatu. W działaniach uczestniczyli również funkcjonariusze policji, straży miejskiej, rodzina oraz znajomi.

 

 

 

Pożar samochodu dostawczego ul. Hallera

p3

W dniu 15 listopada 2015r. ok. godz. 2:00 został zauważony pożar samochodu dostawczego marki volkswagen, zaparkowanego na parkingu przy ul. Hallera. Do zdarzenia zadysponowano 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka. Pożarem objęta była cała komora silnika i kabina samochodu dostawczego. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się samochód. Doszczętnie spłonęła kabina auta. Dodatkowo nadpaleniu i okopceniu uległ również, zaparkowany obok, samochód osobowy. Ze spalonego wraku pojazdu wylała się na parking i ulicę spora ilość oleju. Zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka w celu uprzątnięcia nadpalonych elementów pojazdu z jezdni  oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

Odsłonięcie pomnika upamiętniającego por. pil. Mirosława Karpińskiego w Goworowie

gow2

W dniu 15 listopada 2015r. w Goworowie uroczyście został odsłonięty pomnik upamiętniający porucznika pilota Mirosława Karpińskiego.  Uroczystości patriotyczno-religijne rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym P.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Goworowie, pod przewodnictwem proboszcza parafii i Kapelana Sił Powietrznych. Następnie przemaszerowano do Zespołu Szkół Powiatowych, gdzie znajduje się pomnik, tam odbył się.: apel pamięci, złożenie kwiatów przemówienia oraz część artystyczna. Obecna była reprezentacja naszej Ochotniczej Straży Pożarnej w postaci Orkiestry Dętej OSP, która to stanowiła część oprawy artystycznej imprezy. Tradycyjnie pod batutą Kapelmistrza Zenona Brożyny orkiestra wykonała krótki koncert poświęcony pamięci por. pil. Mirosława Karpińskiego, mieszkańca ziemi goworowskiej.

 

Miejskie obchody Święta Niepodległości

11 listopada

W dniu 11 listopada 2015r. obchodzono w naszym mieście obchody Narodowego Święta Niepodległości. Miejskie obchody święta narodowego rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod obeliskiem poświęconym Kolejarzom Węzła Ostrołęckiego Więzionym, Poległym i Pomordowanym przez Niemców, Sowietów i Urząd Bezpieczeństwa PRL w latach 1939-1956, po czym następnie przemaszerowano do Parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Rodzin w Ostrołęce, gdzie została odprawiona uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. Obecna była reprezentacja naszej Ochotniczej Straży Pożarnej ze sztandarem. Poczet sztandarowy tworzyli druhowie [Dh. Kazimierz Bloch, Dh. Krysztopowicz Arkadiusz,  i Dh. Bartek Mrozek]

Msza Święta w intencji zmarłych i poległych strażaków z powiatu ostrołęckiego

IMG_0018

W dniu 8 listopada 2015r. delegacja z naszej OSP wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział we Mszy Św. w intencji zmarłych i poległych Strażaków PSP i OSP. W tym roku Msza odbyła się w kościele parafialnym p.w.  Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu. Nabożeństwo zostało odprawione z udziałem  pocztów sztandarowych z  prawie wszystkich jednostek straży pożarnej z powiatu ostrołęckiego. Podczas mszy  została odczytana lista tych strażaków, którzy zmarli lub polegli podczas służby. Na uroczystości obecni byli m.in. przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej z Ostrołęki oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Poczet sztandarowy tworzyli druhowie [Dh. Szymaniewski Adam, Dh. Filochowski Wojciech ,  i Dh. Borawski Łukasz ]

Plama oleju – skrzyżowanie ul. 11 Listopada

h10

W dniu 3 listopada 2015 r.  o  godz. 10.54 zadysponowano 1 zastępy OSP Ostrołęka do zdarzenia na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i ul. Hallera.  Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju napędowego  o szerokości ok. 1,5 metra i długości ok. 40 metrów. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora. Plama oleju napędowego ze względu na porę dnia spowodowała utrudnienia w ruchu drogowym. Na odcinku prowadzonej akcji,  wyłączony został jeden pas z ruchu.

Plama oleju ul. Warszawska – DK61

 DSC_0403

W dniu 1 listopada 2015 r.  ok  godz. 22.30 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Warszawskiej – rondo im. mj. Zygmunta Szendzielarza „Łapuszki”. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju o szerokości ok. 1,5 metra i długości ok. 30 metrów. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora.

kurier Irlandia