Get Adobe Flash player

26 sierpnia 2015- Archiwum

Plama oleju rondo Zofii Niedziałkowskiej

20150826_170957

W dniu 26 sierpnia 2015 r.  ok  godz. 16.45 zadysponowano 1 zastępy OSP Ostrołęka do zdarzenia na rondzie im. Zofii  Niedziałkowskiej.  Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju napędowego na  rondzie im. Zofii Niedziałkowskiej, które łączy ul. 11 Listopada, ul. Steyera, na których występował również rozlany olej. aż do  ul. Sikorskiego oś. Centrum. na odcinku około 130 metrów o szerokości 1 m. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, również przez Policję, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora. Do wycieku oleju napędowego  doszło z samochodu osobowego. Plama oleju napędowego ze względu na porę dnia spowodowała utrudnienia w ruchu drogowym. Na odcinku prowadzonej akcji, ruch odbywał się wahadłowo.

 

Plama oleju ul. Insurekcyjna

20150823_134033

W dniu  23 sierpnia 2015r.  po godz. 13.40 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8  do zdarzenia na ul. Insurekcyjnej.  Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju o szerokości ok. 1 metra i długości ok. 10 metrów. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora.

Zabezpieczenie wodne na rzece Narew

IMG_0012

W związku z zagrożeniem normalnej pracy Elektrowni w Ostrołęce, ze względu na niski stan wody w rzece Narew w dniu 22 sierpnia 2015r, od wczesnych godzin porannych został zadysponowany 1 zastęp grupy ratownictwa wodno-nurkowego OSP Ostrołęka SLRR wraz z łodzią na teren zakładu w celu zabezpieczenia wodnego przy pracach związanych ze stawianiem prowizorycznej przegrody w poprzek nurtu rzeki Narwi na wysokości tzw. „Starej Elektrowni”. Do budowy wykorzystywane są  obecnie specjalne worki tzw. „big bagi”, które to mogą pomieścić w sobie nawet 1,5 tony piasku. Celem tej budowli wodnej jest spiętrzenie wody w górze rzeki, która jest wykorzystywana do chłodzenia bloków energetycznych. Obecny poziom wody to 227 cm, do poziomu krytycznego brakuje już tylko 7 cm. Pracę budowlane wykonywane są przez 2 dźwigi rozstawione w linii brzegowej po obu stronach rzeki Narew, a następnie przy ich użyciu zatapiane są worki z piaskiem w nurcie rzeki. W dniu dzisiejszym tj. 22.08.2015r. w ramach prowadzonych prac, woda w ujęciu na wysokości „Starej Elektrowni podniosła się już o 10cm. /z posiadanych informacji/ Wstępnie zabezpieczenie i wszelkie pracę mają potrwać, do momentu podniesienia się wody o 30 cm w samym ujęciu. Na odcinku prowadzonych prac budowlanych rzeki Narew, żegluga śródlądowa została wstrzymana, dodatkowo na szlaku wodnym rozstawiono tablice informacyjne  „przegroda brak przejazdu”

 

Udział SGRWN w obozie doskonalającym w Kręsku

DSC_0411

W dniach od 17-20.08.2015 strażacy ze  Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego brali udział w obozie szkoleniowo-doskonalącym. Obóz odbył się na Poligonie Szkoleniowym w miejscowości Kręsk nad jeziorem Wulpinskim W szkoleniu wzięło udział  łącznie 12 płetwonurków. Strażacy pod okiem nurków uprawnionych do kierowania pracami podwodnymi doskonalili swoje umiejętności. Główny nacisk został położony na: doskonalenie utrzymywania pływalności zerowej, nawigacja podwodna, nurkowania nocne, prace poszukiwawcze, prace wydobywcze, postępowanie w razie wystawienia wypadku nurkowego.

Plama oleju na moście Madalińskiego ul. Obozowa

20150819_102029

W dniu 19 sierpnia 2015r.  zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka do zdarzenia na ul. Obozowej – most Madalińskiego.  Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju powstałą w wyniku kolizji dwóch samochodów osobowych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu pozostałych elementów z jezdni rozbitych pojazdów oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Tego samego dnia  nasza jednostka interweniowała jeszcze na rondzie im. Księcia Siemowita III, na którym również usuwano plamę oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora. Plama oleju ze względu na porę dnia spowodowała utrudnienia w ruchu drogowym.

Festyn Rodzinny „Cud nad Narwią”

festyn1

W dniu 15 sierpnia 2015r. tj sobota na plaży miejskiej w Ostrołęce o godz. 14.00 odbył się Festyn Rodzinny pod nazwą „Cud nad Narwią”. Nie zabrakło również udziału naszej jednostki, w tym wydarzeniu kulturalnym. Przedstawiono i omówiono sprzęt ratownictwa wodno-nurkowego będący na wyposażeniu naszej jednostki. Organizatorami festynu były rady osiedli: Traugutta, Stare Miasto, Łazek, Starosty Kosa, Witosa, Śródmieście, Bursztynowe i Pomian.

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

sztandar

W dniu 15 sierpnia 2015r. obchodzono w naszym mieście obchody Święta Wojska Polskiego. Tradycyjnie miejskie obchody święta narodowego rozpoczęły się  Mszą Św. w kościele pw. Zbawiciela Świata w intencji obrońców naszej Ojczyzny, po której na ołtarzu pw. Matki Boskiej Częstochowskiej złożone zostały kwiaty. Obecna była reprezentacja naszej Ochotniczej Straży Pożarnej ze sztandarem. Poczet sztandarowy tworzyli druhowie [Dh. Szymaniewski Adam, Dh. Charkiewicz Piotr,  i Dh. Borawski Łukasz ]

 

Zabezpieczenie biegu przełajowego Cross

20150809_120919

W dniu 9 sierpnia  2015r. tj niedziela strażacy z naszej jednostki zostali zaproszeni do zabezpieczenia biegu przełajowego Cross „Na Ostrej Łące „wokół stadionu miejskiego w Ostrołęce przy ulicy Witosa. Biegacze mieli do przebiegnięcia odcinki na dystansach 500m, 1000m, 7,5km  oraz 15km wg. kategorii wiekowej. Ze względu na wysoką temperaturę na trasie biegu rozstawiono trzy kurtyny wodne. Organizatorem wydarzenia było: stowarzyszenie ARKADIA.

 

 

Zabezpieczenie festynu na Stadionie Miejskim

20150808_150941_Burst01

W dniu 08.08.2015r. tj. sobota na Stadionie Miejskim w Ostrołęce odbyła się impreza plenerowa „Promocji Zdrowia”. Nie zabrakło również udziału naszej jednostki, w tym wydarzeniu kulturalnym w ramach zabezpieczenia. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji min.: rożnego rodzaju zabawy, konkursy w tym min. tor pożarniczy z przeszkodami, przeciąganie liny itp. Również przedstawiono i omówiono sprzęt ratownictwa wodno-nurkowego będący na wyposażeniu naszej jednostki. Organizatorem wydarzenia było: stowarzyszenie ARKADIA.

Potrącenie rowerzysty ul. 11 Listopada

potracenie

W dniu 8 sierpnia 2015r  około godziny 14.30 w Ostrołęce na skrzyżowaniu ul. 11 listopada i ul. Inwalidów Wojennych doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Do kolizji zadysponowano zastępy z  JRG PSP Ostrołęka oraz OSP Ostrołęka. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Na szczęście kierujący jednośladem nie doznał poważnych obrażeń, został przetransportowany przez karetkę pogotowia do szpitala i został na obserwacji.  Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.

kurier Irlandia