Get Adobe Flash player

31 lipca 2015- Archiwum

Plama oleju napędowego ul. Ostrowskiej

1

W dniu 31 lipca 2015r.  ok  godz. 14.27 zadysponowano 2 zastępy OSP Ostrołęka GLM8/8, SLRR  do zdarzenia na ul. Ostrowskiej.  Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju napędowego na ul. Ostrowskiej, oraz rondzie Edwarda Kupiszewskiego, które łączy ulice ul. Aleji Solidarności, ul. 11 Listopada na których występował również rozlany olej, aż do ulicy Żeromskiego oś. Stacja na odcinku około 3km o szerokości ok. 2 metrów. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, również przez Policję i Straż Miejską, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora. Plama oleju napędowego ze względu na porę dnia spowodowała utrudnienia w ruchu drogowym. Na odcinku prowadzonej akcji, ruch odbywał się wahadłowo.

Plama oleju na ul. Aleja Solidarnoiści

20150725_134209

W dniu 25 lipca 2015r.  ok  godz. 13.15 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8  do zdarzenia na ul. Aleja Solidarności.  Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju o szerokości ok. 2 metrów i długości ok. 70 metrów, która zalała 2 pasy ruchu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora.  Na czas prowadzonej akcji, ul. Aleja solidarności została wyłączona z ruchu przez Policję.

Plama oleju ul. Targowa

20150724_115615

W dniu 25 lipca 2015r.  ok  godz. 11.28 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8  do zdarzenia na ul. Targowej.  Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju o szerokości ok. 1 metra i długości ok. 30 metrów, która zalała jeden pas ruchu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora.  W działaniach uczestniczyły: 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8. Na czas prowadzonej akcji,  częściowo został wyłączony jeden pas ruchu na odcinku prowadzonej akcji.

Powalone drzewa, zwisające konary w Parku Miejskim przy ul. Romualda Traugutta

20150720_110215W dniu 20 lipca o godz. 09.51 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka  do zdarzenia na terenie Parku miejskiego w Ostrołęce przy ul. Romualda Traugutta.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż na obszarze parku w kilku miejscach występują połamane konary drzew zwisające nad alejkami spacerowymi, co stanowiło realne zagrożenie dla osób postronnych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu drzew i zwisających konarów przy pomocy pilarek do drewna oraz złożeniu kawałków w bezpiecznym miejscu. Na czas prowadzonej akcji alejki spacerowe zostały wyłączone z ruchu.

 

Powalone drzewo na ul. Stefana Żeromskiego

Żeromskiego

W dniu 19 lipca o godz. 21.24 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka  do zdarzenia  na ul. Stefana Żeromskiego osiedle „Stacja”.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono odłamane konary drzew o długości 8 i 7 metrów leżące na jezdni, które to blokowały jeden pas ruchu drogi. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu drzewa przy pomocy pilarek do drewna oraz złożeniu kawałków w bezpiecznym miejscu. Na czas prowadzonej akcji, wyłączony został jeden pas z ruchu  przez strażaków, gdzie ruch odbywał się wahadłowo.

Zabezpieczenie przejazdu Ikony Matki Bożej Salus

p1

W dniu 19.07.2015r.  o godz. 9.00 i godz. 14.00 1 zastęp OSP Ostrołęka SLRR wspólnie ze strażą miejska i policją zabezpieczał trasę przejazdu symboli Światowych Młodzieży – Krzyża Młodych oraz Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani z terenu Wojciechowic (okolice kościoła pw. Św. Wojciech do Sanktuarium pw. Św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce i w drodze powrotnej).

Powalone drzewa na ul. I Armii Wojska Polskiego

05

W dniu 18 lipca o godz. 16.54 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8 do zdarzenia  na ul. I Armii Wojska Polskiego.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono odłamane konary drzew o długości 10 i 12 metrów leżące na jezdni, które to blokowały jeden pas ruchu drogi krajowa E61. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu drzewa przy pomocy pilarek do drewna oraz złożeniu kawałków w bezpiecznym miejscu. Na czas prowadzonej akcji, wyłączony został jeden pas z ruchu  przez strażaków, gdzie ruch odbywał się wahadłowo. Tego samego dnia  nasza jednostka interweniowała jeszcze dwukrotnie do powalonych drzew na terenie miasta Ostrołęka na ul. Braterstwa Broni i ul. Goworowskiej.

 

 

Kolizja drogowa ul. Mostowa – droga krajowa E61

20150703_072546

W dniu 3 lipca po godz. 7.00 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8 do zdarzenia drogowego na ul. mostowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu elementów z jezdni rozbitych pojazdów oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Na czas prowadzonej akcji,  wyłączony został jeden pas z ruchu  przez Policję. Kolizja ze względu na porę dnia spowodowała utrudnienia w ruchu drogowym.

Usuwanie gniazda os – Wojciechowice ul. Jasna

os1

W dniu 1 lipca 2015r.  zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8 do gniazda os, które znajdowało się na werandzie budynku mieszkalnego wielorodzinnego w miejscowości Wojciechowice ul. Jasna. Następnie przy użyciu ubrań pszczelarskich gniazdo zostało usunięte.

 

 

 

 

kurier Irlandia