Get Adobe Flash player

27 czerwca 2015- Archiwum

Przeprawa promowa na rzece Narew

prom

W dniu 27 czerwca 2015r. tj sobota od godz. 10.00 w miejscowości Teodorowo sekcja ratownictwa wodno-nurkowego zabezpieczała przeprawę wodną na rzece Narew, prowadzonego rajdu rowerowego w ramach inauguracji sezonu turystycznego. Do prowadzonej przeprawy wykorzystano prom rzeczny. Całość przeprawy podzielono na 4 etapy. W ramach prowadzonej przeprawy zwrócono szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczestników rajdu, gdzie każda osoba przed wejściem na prom obowiązkowo musiała założyć kamizelkę ratunkową. W działaniach uczestniczyły: 1 zastęp OSP Ostrołęka SRw.

Przeprawa promowa w miejscowości Teodorowo

 

Zawody Powiatowe OSP w Ostrołęce – I miejsce

1

W dniu 21.06.2015r na stadionie MOSIR przy ul. Witosa w Ostrołęce odbyły się zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek OSP z terenu powiatu ostrołęckiego. W zmaganiach udział wzięło 21 drużyn reprezentujących poszczególne gminy (18 w grupie A – męskie i 3 w grupie C – żeńskich). Rywalizacja toczyła się w 2 konkurencjach to jest,: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami w tym min.: płotek, rów, tyczki, równoważnia i ściana, które to trzeba było pokonać w jak najkrótszym czasie. Poziom zawodów był niezwykle wysoki. Uczestnicy musieli wykazać się dużą sprawnością, odpornością na stres i wytrzymałością. Nasza jednostka OSP ostatecznie zajęła I miejsce w zawodach powiatowych, tym samym awansowała do zawodów pożarniczych strefowych-wojewódzkich, które to odbędą się w przyszłym roku.

Startuje drużyna OSP Ostrołęka

Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach przedstawiała się następująco:

Wyniki zawodów:
Grupa C- w kategorii kobiet:
1. OSP Lelis – 137,2
2. OSP Myszyniec – 148,6
3. OSP Kamianka – 206,4

Grupa A- w kategorii mężczyzn:
1. OSP Ostrołęka – 100,7
2. OSP Lelis – 101,5
3. OSP Myszyniec – 109,6
4. OSP Czarnia
5. OSP Malinowo
6. OSP Łyse
7. OSP Stepna Stara
8. OSP Gocły
9. OSP Kadzidło
10. OSP Zabiele Wielkie
11. OSP Gleba
12. OSP Dąbrówka
13. OSP Kamianka
14. OSP Kruszewo
15 OSP Łątczyn
16. OSP Baranowo
17. OSP Dzbenin
18. OSP Suchcice.

Święto Bożego Ciała

9bc

Tradycyjnie jak co roku strażacy z naszej OSP przygotowali ołtarz na Święto Bożego Ciała. W tym roku ołtarz został usytuowany przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Głowackiego. Wzorem lat poprzednich strażacy pełnili posługę podczas procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy polowych. W procesji wziął udział także poczet sztandarowy oraz Orkiestra Dęta OSP Ostrołęka, która stanowiła część oprawy muzycznej uroczystości, pod batutą Kapelmistrza Zenona Brożyny. W tym roku uroczystość Bożego Ciała przypadła w dniu 4 czerwca 2015r.

 

Plama oleju rondo 5 Pułku Ułanów Zasławskich

IMG_0004W dniu 1 czerwca 2015r.  ok  godz. 10.00 zadysponowano 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8  do zdarzenia na rondzie 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Wojciechowicach – Ostrołęka.  Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono plamę oleju o szerokości ok. 1 metra i długości ok. 80 metrów, która zalała jeden pas ruchu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu plamy oleju przy użyciu sorbentu i neutralizatora. W działaniach uczestniczyły: 1 zastęp OSP Ostrołęka GLM8/8. Na czas prowadzonej akcji,  częściowo został wstrzymany ruch na rondzie przez Straż Miejską.

 

kurier Irlandia